Přeskočit na obsah

Kraj Vysočina vydal v náborových příspěvcích lékařům 3,1 mil. Kč

Naposled tento týden radní kraje schválili stotisícový příspěvek pro nemocnici v Třebíči, která potřebuje patologa. V tiskové zprávě kraje to oznámil náměstek hejtmana Vladimír Novotný (ČSSD).

Praxi vyplacení náborového příspěvku novému zaměstnanci, který uzavře s nemocnicí smlouvu, uplatňuje kraj od roku 2010. Podporu zatím obdrželo 39 lékařů. "Jde například o posily na neurologii, odborníky na nukleární medicínu, vnitřní lékařství nebo na radiologii," sdělil Novotný. Plošně v Česku prý patří mezi nedostatkové i lékaři se zaměřením na patologii. Nemocnice Třebíč hledala člověka na tuto pozici dlouhodobě.

Z pěti nemocnic spravovaných Krajem Vysočina bylo zatím nejvíc náborových příspěvků vyplaceno právě v Třebíči, kde je už dostalo 15 lékařů v nemocnici. Naopak pelhřimovská nemocnice se bez nich zatím zcela obešla. V havlíčkobrodské nemocnici bylo finančně podpořeno 12 lékařů a v nemocnici Jihlava deset. V Novém Městě na Moravě doposud získali náborový příspěvek dva lékaři z oddělení ortopedie a neurologie.

Podle hejtmana Jiřího Běhounka (za ČSSD) ale v nemocnicích Vysočiny stále řada odborníků chybí. S podporou náboru lékařů proto kraj počítá i do budoucna. Podle hejtmana není vyloučeno ani to, že částka příspěvku bude navýšena.

ČTK

 

 

 

 

Zdroj: ČTK

Sdílejte článek

Doporučené

VZP plánuje zanedbatelný schodek

7. 12. 2023

Správní rada Všeobecné zdravotní pojišťovny schválila svůj návrh zdravotně pojistného plánu na rok 2024, už poněkolikáté plánuje schodek.