Přeskočit na obsah

Management ve zdravotnictví představuje komplexní disciplínu. Ovládněte ji s titulem MBA

Management ve zdravotnictví bude důležitější než kdy v minulosti, a bude potřebovat kvalitní lidské zdroje. Právě na takovou budoucnost vás připraví studium MBA.

Administrativa ve zdravotnictví je důležité téma – a pokud jste měli ještě v relativně nedávné minulosti pocit, že je jakkoli podceňováno – dnes je vše jinak. Lékaři, zdravotníci, odborní asistenti a další kvalifikovaný personál je samozřejmě alfou a omegou každé nemocnice, sanatoria, lázní nebo jiného zařízení, bez efektivního vedení by tohle všechno fungovalo opravdu jen velmi těžko.

Jaké znalosti by měl mít administrativní pracovník ve zdravotnictví?

Management ve zdravotnictví ovšem není ledajaký management. Člověk si samozřejmě musí osvojit manažerské dovednosti, zdravotnické instituce jsou ale velmi specifickým segmentem. Praxe tady hraje snad ještě větší roli než v jiných odvětvích – a kde tedy získat vzdělání a know-how, které by se zaměřovaly právě na efektivní kombinaci teoretických znalostí a stejně tak i jejich následného využití?

I tradiční vzdělávací instituce v České republice už dnes čím dál častěji pamatují na management ve zdravotnictví. A to je samozřejmě dobře – akademická půda je u nás ale stále poměrně konzervativní, a absolventům pak často chybí právě praktické dovednosti.

A právě na praxi je přitom postaveno manažerské studium MBA, které v sobě spojuje oba světy – ten teoretický i praktický. Jeho absolventi získají bohatou informační základnu, zároveň tyto poznatky ale dovedou i aplikovat. A právě to je v dnešním světě jedním z těch nejcennějších aktiv.

Manažerské studium pro zdravotnictví přímo v srdci Prahy

V západním světě dnes studium MBA platí za takřka povinnou výzbroj každého manažera nebo jiného vrcholového pracovníka. Mezi absolventy ale najdeme také obchodníky, právníky a ano – i profesionály, kteří působí v segmentu zdravotnictví.

Právě na MBA studium se úzce specializuje i několik kvalitních institucí v České republice. Jednou z nich je například Cambridge Business School, která sídlí na Praze 1 a již řadu let vychovává ty nejlepší manažery a leadery napříč celou škálou odvětví.

Tato instituce mezi více než desítkou MBA programů nabízí právě i Management ve zdravotnictví. Ten je speciálně zaměřen nejen na samotnou administraci, ale třeba také na PR, marketing nebo dokonce pracovní a medicinské právo.

Studenti se tak na praktických příkladech naučí, jak se organizace tohoto typu vedou, jednají se svým okolím a ideálně i upevňují svou roli. Neustálý progres a zkvalitňování služeb by měl být v nemocnicích a dalších zařízeních standardem, to se ovšem neobejde bez financování a podpory zvenčí. A právě o tom vlastně je management ve zdravotnictví.

Kdo tedy MBA titul využije?

I když to bude znít jako klišé – odpověď zní prakticky každý. Můžete si budovat kariéru ve středním nebo vyšším managementu v tomto odvětví, zároveň ale můžete působit například ve farmaceutické společnosti, lázních nebo třeba ve zdravotní pojišťovně.

Studium MBA je navíc navrženo tak, aby se vešlo do harmonogramu i těm nejvytíženějším z nás. Celé studium je rozplánováno na 15 měsíců. K dispozici dostanete všechny potřebné materiály a možnost konzultovat s lektory, svůj čas si ale řídíte v podstatě sami. Přímo fyzicky se scházíte pouze několikrát do roka.

Pokud vás studium MBA programu Management ve zdravotnictví zaujalo, přihlášku si můžete na Cambridge Business School podat klidně ještě dnes. Přejeme hodně štěstí.

Zdroj: Komerční sdělení

Sdílejte článek

Doporučené