Přeskočit na obsah

Nemocnici Přerov kvůli agresivním pacientům hlídá ochranka

Přerovskou nemocnici kvůli agresivním opilým pacientům i nevítaným návštěvám začali večer a v noci hlídat pracovníci bezpečnostní služby. Zvýšení bezpečnosti požadoval zdravotnický personál, řekla mluvčí Nemocnice Přerov Radka Miloševská.

"Stává se, že hospitalizujeme podnapilé osoby, které se zranily například při potyčce. Nebo se k nám dostávají s různými úrazy lidé pod vlivem návykových látek. Někdy se do nemocnice na návštěvu pacienta snaží dostat skupiny příbuzných v pozdních hodinách, ruší nebo dokonce i ohrožují personál," uvedla hlavní sestra Nemocnice Přerov Zuzana Krčková.

Pracovníci bezpečnostní agentury nyní vyráží na pravidelné obchůzky rizikových míst, jako je ambulance s nepřetržitým provozem či přízemní prostory dětského a gynekologického oddělení. "Jejich úkolem je dohlížet v nočních hodinách na bezpečný a klidný provoz nemocnice, a to vždy od pátku do neděle a ve sváteční dny," dodala Miloševská.

Důvodem k zásahu ochranky mohou být nejen osoby, které vnikly do areálu neoprávněně, ale také agresivní pacienti. "Nevítané návštěvníky služba zadrží a vyvede. V závažnějších případech je předá policii," uvedla Miloševská.

U agresivních pacientů mají bezpečnostní pracovníci za úkol pomoci ošetřovatelům člověka zklidnit a zajistit, aby nikoho nenapadala či nezpůsobila škodu na majetku nemocnice. Naposledy asistovali u silně podnapilého pacienta, který skončil na chirurgické ambulanci.

Personál je s novinkou spokojený. "První dojmy sester z nočních služeb jsou pozitivní. Říkají, že s pocitem, že jim někdo kryje záda, se jim mnohem lépe pracuje," komentovala spolupráci s bezpečnostní službou staniční sestra chirurgické ambulance Nemocnice Přerov Marta Sivcová.

Přerov sužuje vysoká nezaměstnanost a má problémy se sociálně vyloučenými lokalitami. V Přerově fungují zhruba dvě desítky ubytoven. V zařízeních je ubytováno přes 600 lidí.

ČTK

 

 

 

 

Zdroj: ČTK

Sdílejte článek

Doporučené

Remedia č. 2/2022 - omluva

18. 5. 2022

Vážení čtenáři,  v části nákladu časopisu Remedia č. 2/2022 došlo k záměně tiskových archů. Za chybu se omlouváme, a pokud Vám toto vadné číslo…