Přeskočit na obsah

NFKJ rozdal ceny českým vědcům

Za účasti zástupců vědecké, společenské i komerční sféry proběhlo 15. listopadu v prostorách refektáře Profesního domu na Malostranském náměstí v Praze slavnostní předávání cen Neuron 2012. Třetím rokem tuto akci pořádá Nadační fond Karla Janečka na podporu vědy a výzkumu (NFKJ).

Také letos byly vyhlášeny ceny za celoživotní dílo a ocenění pro mladé vědce do 40 let za vynikající vědecké výsledky v oboru. Tak jako u ceny za celoživotní dílo, byli i v případě mladých vědců vybráni zástupci z oborů medicíny, matematiky a ekonomie.

Vedle předání ocenění Neuron 2012 byli také vyhlášeni vítězové 2. ročníku grantové soutěže, kteří tak na svou další vědeckou práci mohou využít prostředky ve výši milionu korun. Laureáty za obor medicína se stali kardiolog prof. Marek Malík (na snímku) za celoživotní dílo a nádorový imunolog prof. Radek Spíšek v kategorii vědců do 40 let. Grant ve výši 930 000 získal epileptolog MUDr. Přemysl Jiruška.

Zdroj: Medical Tribune

Sdílejte článek

Doporučené

O houbách a lidech

12. 4. 2024

Většina z nás považuje houby za rostliny. Nejsou jimi. Jsou samostatná říše života. Něco mají společného s rostlinami, něco s živočichy, něco mají…