Přeskočit na obsah

Novým náměstkem ministra zdravotnictví Milan Blaha z ÚZIS

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch jmenoval novým náměstkem Milana Blahu. Milan Blaha přichází na ministerstvo zdravotnictví z Ústavu zdravotnických informací a statistiky, kde se v poslední době věnoval zejména rozvoji systémů v souvislosti s epidemií COVID-19. Na ministerstvu se zaměří zejména na oblast IT a elektronizace zdravotnictví.

„Oblasti elektronizace a rozvoje informačních technologií se ve zdravotnictví stávají stále důležitější. Jmenoval jsem proto náměstkem ministra zdravotnictví Milana Blahu, který má jak adekvátní vzdělaní, tak vhodnou praxi pro to, aby nástroje IT do zdravotnictví implementoval a podílel se na stále větší elektronizaci. Již dříve se velkou měrou podílel na přípravě zákona o elektronizaci zdravotnictví, který pomůže tyto oblasti legislativně ukotvit,“ popisuje přínosy nového náměstka ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

Zákon o elektronizaci zdravotnictví byl v srpnu definitivně schválený a od ministerstva a ÚZIS se teď očekává, že v termínech daných zákonem vybuduje infrastrukturu pro elektronizaci zdravotnictví. Ministerstvo má zřídit jednotlivé systémy Integrovaného datového rozhraní k 1. lednu 2023. Soutěž na druhou etapu budování Integrovaného datového rozhraní po námitkách jednoho z uchazečů o zakázku v současnosti řeší Úřad pro ochranu hospodářské soutěže.

Takzvanými politickými náměstky ministra zdravotnictví, kteří pod sebou nemají přímo řízení žádné sekce ministerstva, byli v tomto volebním období už Ing. Vlastimil Vajdák, MUDr. Martin Havrda, Ing. Pavla Seilerová, prof. Vladimír Černý, MUDr. Alena Šteflová, PharmDr. Lubomír Chudoba nebo Mgr. Filip Vrubel.

 

Ing. Milan Blaha, PhD. vystudoval obor biomedicínská elektronika a biokybernetika na Fakultě elektrotechniky a komunikačních technologií na Vysokém učení technickém v Brně. Naposledy působil jako zástupce ředitele Ústavu zdravotnických informací a statistiky pro IT a komunikaci. Mimo jiné stál např. za realizací Zákona o elektronizaci zdravotnictví, za výstavbou Národního zdravotnického informačního systému a podílel se také na informačních systémech souvisejících s epidemií COVID-19. Dříve Milan Blaha působil např. v Institutu klinické a experimentální medicíny nebo v Institutu biostatistiky a analýz.

Zdroj: MT

Sdílejte článek

Doporučené