Přeskočit na obsah

Praktické lékaře v síti Moje Ambulance doplní alergologové

Dosud se Potysz health soustředil na primární péči, zejména síť praktiků Moje ambulance. Loni v listopadu fond získal první alergologické ordinace, když koupil podíl ve firmě Alergomed. Nyní se Alergomed začal rozšiřovat. Na začátku září má otevřít jeho nová pobočka v Havířově. Zpočátku bude mít ordinační hodiny dva dny v týdnu.

„Potysz health vstoupil do společnosti Alergomed 40procentní účastí,“ upřesnil za Potysz health Petr Novotný z marketingu Mojí ambulance. Potysz health nese jméno po jednom ze svých investorů, někdejším spolutvůrci Agelu Marku Potyszovi. Firmu Alergomed způli zakládala v roce 2001 Naděžda Potyszová, součástí skupiny ale firma nebyla a fungovala samostatně v Třinci, Českém Těšíně a Jablunkově.

Fond tímto zahájil zásadní rozšíření spektra zdravotních služeb, které poskytuje. „Do budoucna je našim cílem otevírat ordinace Alergomed v ideálním případě tam, kde již Potysz health provozuje své ambulance praktických lékařů pro dospělé i praktických lékařů pro děti a dorost,“ uvádí Petr Novotný. Dojít má i na další obory. Vybírat si skupina bude ty, ke kterým praktičtí lékaři posílají pacienty nejčastěji. Kromě alergologie jmenoval Novotný imunologii, pneumologii a neurologii.

Cílem je, aby skupina měla svoje ambulance specialistů v blízkosti všech poboček, kde má primární péči. V současnosti přitom provozuje 25 poboček praktických lékařů Moje ambulance ve 14 městech.

Naplnit tuto představu ale nebude jednoduché. „Plán otevírání dalších poboček Alergomedu je závislý na dostatku lékařských odborníků ochotných pracovat v zaměstnaneckém poměru, což je ovšem momentálně zásadní limitující faktor,“ uvedl Novotný. Přiznal, že Potysz health pociťuje nedostatek lékařů.

Potysz health rozšiřuje také svou síť lékáren pod názvem Fajn lékárna. I ty chce otevírat především poblíž svých ambulancí. Koupil již desátou lékárnu, a to ve Šternberku. Do konce roku má do sítě přibýt ještě jedna lékárna.

Moje Ambulance jako stěžejní firma fondu Potysz health dosáhla v roce 2017 obratu 242 milionů korun a zaměstnávala 95 lékařů.

Zdroj: MT

Sdílejte článek

Doporučené

Maminkovština

2. 12. 2022

Řeči, kterou mluvily maminky a babičky na nejmenší děti, se kdysi říkalo maminkovština. Je nápadná jak zvukově, tak stavbou. Lze ji stejně dobře…