Přeskočit na obsah

Psychologické vyčerpání u zdravotnických profesionálů během pandemie COVID‑19

Článek německých autorů z Charité‑Universitätsmedizin a Humboldt Universität v Berlíně shrnuje doporučení pro snížení stresu a psychologické zátěže u zdravotnických profesionálů během současné pandemie COVID‑19.

Jsou shrnuta doporučení Světové zdravotnické organizace, Organizace spojených národů a Mezinárodního červeného kříže. Jsou předložena doporučení ke snížení stresu a psychologického vyčerpání u zdravotnických profesionálů i důležité faktory, které vedoucí týmu mohou vzít v úvahu při snižování psychologického vyčerpání u zaměstnanců.

Normalizace silných emocí a stresu, splnění základních potřeb, sociální podpora, jasná komunikace a rozdělování úkolů, pružná pracovní doba a využívání psychosociální a psychologické pomoci bez stigmatizace se zdají být obzvláště důležitými opatřeními.

Závěr: Tento článek prezentuje vodítka pro lékaře a sestry a vedoucí zdravotnického týmu, které pomáhají udržet duševní zdraví během pandemie COVID‑19.

Zdroj: Petzold MB, Plag J, Ströhle A. Dealing with psychological distress by healthcare professionals during the COVID‑19 pandemia. Nervenarzt. 2020;91(5):417–421

Zdroj: MT

Sdílejte článek

Doporučené