Přeskočit na obsah

Skupinu Penta Hospitals nově vede Martin Hrežo

Hrežo byl od roku 2012 dlouholetý finanční ředitel Sveta zdravia na Slovensku, tedy největší sítě zdravotnických zařízení v rámci Penty. Od začátku roku 2017 byl v centrále Penta Hospitals zodpovědný za finanční řízení celé mezinárodní skupiny, která je aktivní na Slovensku, v Polsku a v Česku.

Penta Hospitals je největší soukromá nemocniční síť ve středoevropském regionu. Od loňského léta ji dočasně vedl investiční ředitel Penty Václav Jirků po odchodu předchozího generálního ředitele Attily Végha. Végh tehdy zamířil do zdravotnické skupiny Capio, která působí v Německu, Francii, Švédsku, Norsku a Dánsku. Odtud ale již také odešel poté, co Capio změnilo majitele.

Jak uvedl Mravinac, posláním Hreža coby nového ředitele bude pokračovat mimo jiné ve „zvyšování kvality zdravotní péče a také reprofilizace nemocnic a poliklinik směrem k jejich vyšší integraci a provozní excelentnosti“.

Jedním z velkých projektů Penta Hospitals je v současnosti chystaná stavba nové nemocnice v Bratislavě za 200 milionů eur, která má první pacienty ošetřit v roce 2021.

Penta Hospitals International provozuje 33 nemocnic a 42 poliklinik v České republice, Polsku a na Slovensku. V Česku to jsou nemocnice ve Vrchlabí, Sokolově, Ostrově, Sušici, Psychiatrická nemocnice v Písku a několik ambulantních zařízení. Součástí skupiny je v Česku i skupina zařízení zdravotně-sociální péče Alzheimer Home. Celkem má Penta Hospitals ve všech zemích více než 13 tisíc zaměstnanců. V horizontu pěti až sedmi let míní Penta Hospitals zvýšit počet svých nemocnic na zhruba stovku. Tržby má v plánu ve stejném období ztrojnásobit na miliardu eur.

 

Čtěte také:

 

 

Zdroj: MT

Sdílejte článek

Doporučené