Přeskočit na obsah

Správné řízení zdravotnictví je teď důležitější než kdy dříve

V našich životech někdy dochází k událostem, při nichž jakákoli nedokonalost vynikne daleko více než za běžné situace. Takovou událostí je i příchod koronavirové pandemie, která může potrestat naše drobné i větší slabiny. Je tak nutné si klást otázky: Lze dělat věci lépe? A pokud ano, jak?

Zásadní jsou samozřejmě příslušné znalosti a zkušenosti vedoucích pracovníků. Ty se ovšem získávají dlouho a zpravidla nikoli snadno, navíc mnohdy platí, že zkušenosti získané v minulých těžkých časech nemusejí pomoci ve zcela nové situaci. Přesto se ale nabízí jedna cesta.

Existuje skupina znalostí a dovedností, které dávají jejich držiteli široký rozhled, nadhled a flexibilitu, díky nimž bude výrazně lépe schopen zvládnout jakoukoli situaci v daném oboru. Kde je získat?

Odpovědí na tuto otázku jsou kvalitní školy s odpovídajícími studijními programy. Mezi nimi lze vyzdvihnout European School of Business & Management SE známou pod zkratkou ESBM, která nabízí mimo jiné i specializaci MBA Management zdravotnictví. Ta naprosto komplexně postihuje problematiku řízení ve zdravotnických organizacích, a to včetně mechanismů řízení, projektového plánování, řízení lidských zdrojů a samozřejmě financování.

V rámci uvedené specializace MBA studenti proniknou do podstaty systému řízení zdravotnických zařízení a seznámí se s principy fungování zdravotnictví nejen v českém, ale i mezinárodním kontextu. Tato široká škála znalostí jim pak umožní mimo jiné třeba navrhnout skutečně efektivní organizační strukturu zdravotnického zařízení, zavést vhodný kontrolní systém či navrhnout strategii a směřování organizace.

Velkou výhodou je fakt, že MBA školy na rozdíl od klasického vysokoškolského studia kladou zásadní důraz na získání praktických dovedností. Výuku tu proto zajišťují odborníci z praxe, kteří se se studenty dělí o cenné zkušenosti získané dlouholetou prací v oboru. Specializace MBA Management zdravotnictví pak kombinuje moderní e-learning s interaktivními workshopy.

A jaké jsou reálné přínosy studia? Nechme promluvit jednoho z absolventů, MUDr. Romana Gřegoře, ředitele zdravotnické záchranné služby Moravskoslezského kraje: „Byl jsem do určité míry skeptický, nakolik ve svém sice manažerském postu, ale s hodně specifickým zdravotnickým zaměřením, zúročím případně nabyté zkušenosti. Samotnému rozhodování předcházel ještě poměrně detailní výběr, kterou ze vzdělávacích institucí zvolit. Volba padla právě na ESBM a zpětně musím potvrdit, že byla naprosto správná. Osobně oceňuji jednak příznivý a mně osobně velmi vyhovující mix prezenční a distanční výuky, perfektní a kompetentní lektory s velkými zkušenostmi z praxe a v neposlední řadě precizně fungující technicko – personální zajištění včetně bezchybně fungujícího studentského portálu.“

Je známo, že kvalitní celoživotní vzdělávání je dnes nutnou podmínkou osobního kariérního růstu, ale také úspěšného řízení firem i dalších organizací. Práce ve zdravotnictví je pro mnohé posláním - a absolvování specializace MBA Management zdravotnictví na ESBM tak nabízí příležitost jak k vlastnímu rozvoji, tak k naplňování svých smysluplných životních cílů.

Dodejme, že ESBM nabízí vzdělání MBA ve dvaceti různých specializacích a studenti tak mohou své schopnosti a dovednosti pod vedením špičkových lektorů rozvíjet i v řadě dalších oblastí, mimo jiné třeba v programech Leadership a soft skills, Management inovací nebo Řízení rizik a krizový management.

Studium MBA je rozhodně skvělou příležitostí posunout se v životě vpřed. Využijte ji a přihlaste se ke studiu ještě dnes!

Zdroj: Komerční sdělení

Sdílejte článek

Doporučené