Přeskočit na obsah

Stejná odborná praxe, ale nižší plat?

Mám stejný počet let odborné praxe jako moje kolegyně, zaměstnavatel mě však zařadil do nižšího platového stupně než ji. Prý proto, že mám jenom střední zdravotnickou školu.

Mgr. Jiří Knott

Nařízení vlády č. 564/2006 Sb. určuje pro jednotlivé platové třídy minimální kvalifikační předpoklady s tím, že zaměstnavatel může zařadit zaměstnance do platové třídy, pro kterou nesplňuje potřebné vzdělání, jen výjimečně.

Pro zdravotnické pracovníky, jejichž odborná způsobilost je dána zákonem o nelékařských zdravotnických povolání, tato výjimka platí bez jakýchkoli dalších podmínek.

Pokud je však tato výjimka použita, pak zaměstnanci se středním vzděláním s maturitní zkouškou zaměstnavatel z doby praxe odečte při zařazení do 9. platové třídy dobu dvou roků, při zařazení do 10. platové třídy dobu tří roků a při zařazení do 11. a vyšší třídy dobu pěti let, tedy přibližně dobu, o kterou bylo jejich studium kratší.

www.tribune.cz

 

Zdroj: www.tribune.cz

Sdílejte článek

Doporučené

Náčelníci

22. 9. 2023

Jednoduchá definice říká, že náčelníci, obecněji vůdci, jsou lidé, jejichž vliv na rozhodnutí skupiny je podstatně větší, než je vliv lidí, kteří…