Přeskočit na obsah

Veletrhy MEDICA a COMPAMED 2020 budou letos virtuální

Přední veletrhy MEDICA 2020 a COMPAMED 2020 se uskuteční v termínu 16.–19. listopadu 2020 jako informační a komunikační platformy pro odvětví zdravotnické techniky a dodavatelský průmysl zdravotnické techniky kompletně ve virtuálním formátu. V rámci „virtual.MEDICA“ a „virtual.COMPAMED“ čeká na všechny návštěvníky s rozhodujícími pravomocemi ve všech oblastech zdravotnictví na adresách https://virtual.MEDICA.de a https://virtual.COMPAMED.de rozsáhlá nabídka složená ze tří centrálních částí: `Conference Area´ (program konferencí a diskuzí), `Exhibition Space´ (vystavovatelé a nové produkty), jakož i `Networking Plaza´ (matchmaking). V příštím roce se uskuteční veletrhy MEDICA 2021 a COMPAMED 2021 v hybridním konceptu, skládajícím se z kombinace živé platformy pro odborné návštěvníky na düsseldorfském výstavišti spojené s digitální nabídkou.

Zdroj: Medica

„Naše koncepce hygienických a infekčních opatření byla vystavovateli přijata kladně a postupné uvolňování opatření v mezinárodním kontextu na začátku léta nám dávala naději v úspěšné a bezpečné uspořádání obou veletrhů. Avšak vývoj celosvětové pandemie nás donutil celou situaci nově posoudit. V kontextu četných omezení v cestování a velmi vysokého stupně mezinárodnosti veletrhů MEDICA a COMPAMED na straně jak vystavovatelů, tak i návštěvníků jsme museli rozhodnout, že se v letošním roce zaměříme výhradně na virtuální formát“, vysvětluje pan Wolfram Diener, generální ředitel Messe Düsseldorf. „Stěžejní značkou veletrhů MEDICA a COMPAMED je mezikontinentální dosah na straně vystavovatelů i návštěvníků. Tato hlavní role klasické formy veletrhu nemůže být v letošním roce z důvodu pandemie realizována. Díky každoročnímu pořádání obou veletrhů zůstaneme s našimi zákazníky nyní přeci jen v kontaktu, a to organizací obsáhlého virtuálního a pro všechny dostupného veletrhu s vysoce kvalitním programem. To je situaci odpovídající dobrá výchozí pozice pro plnohodnotné obnovení akcí ve veletržním kalendáři roku 2021“, uvedl dále Diener.

Zdroj: Medica

Naposledy se veletrhů účastnilo více než 80 procent vystavovatelů ze zahraničí, z celkem přibližně 70 zemí. Návštěvníci přijeli ze 170 zemí, podíl zahraničních návštěvníků činil 70 procent. Na obou veletrzích v loňském roce vystavovalo celkem 6 300 vystavovatelů a navštívilo je 121 000 odborných návštěvníků.

Výborná výchozí pozice díky etablovaným online-portálům

„V minulých letech jsme průběžně budovali digitální nabídku a díky tomu disponujeme na webových portálech MEDICA a COMPAMED kvalitní internetovou platformou pro tyto obory. Ty nyní můžeme použít a nabídnout tak našim zákazníkům v této mimořádné době odpovídající nástroje ke vzájemnému propojení cenných vědomostí“, vyzdvihuje pan Horst Giesen, Global Portfolio Director Health & Medical Technologies Messe Düsseldorf.

„V termínu konání veletrhů MEDICA 2020 a COMPAMED 2020 vyhledáme společně se zapojenými svazy a partnery veletrhu to nejlepší pro streaming z doposud 600 plánovaných zasedání odborných konferencí a diskuzních fór. Účastníky virtuálních formátů čekají samozřejmě především témata, která se budou dotýkat velkou měrou tématu COVID-19. K tomu se přidají prezentace vystavovatelů k jejich inovacím a dále bude poskytnut prostor pro online-matchmaking k navázání cenných obchodních kontaktů včetně funkcionality pro video-webmeeting", dodává k připravovanému programu pan Giesen.

Odborný program veletrhu MEDICA zahrnuje následující diskuzní fóra: MEDICA CONNECTED HEALTHCARE FORUM, MEDICA HEALTH IT FORUM, MEDICA LABMED FORUM, MEDICA TECH FORUM, MEDICA ECON FORUM, a dále COMPAMED HIGH-TECH FORUM a COMPAMED SUPPLIERS FORUM.

Všechny informace o možné účasti na veletrhu MEDICA 2020 a COMPAMED 2020 v digitální podobě naleznete na: https://virtual.MEDICA.de a https://virtual.COMPAMED.de.

Zdroj: Veletrhy Brno - komerční sdělení

Sdílejte článek

Doporučené