Přeskočit na obsah

Další nová naděje protinádorové léčby na obzoru

Na prestižní konferenci AACR (American Association for Cancer Research) 2018 bude společnost Sotio prezentovat předklinická data o SO‑C101, nově vyvíjené metodě léčby nádorových onemocnění.Biotechnologická společnost vlastněná skupinou PPF Group 10. dubna oznámila, že na nadcházející výroční konferenci Americké asociace pro výzkum nádorových onemocnění AACR 2018 bude prezentovat poster s předklinickými daty vyhodnocujícími nově vyvíjený protinádorový přípravek SO‑C101 (RLI‑15). Konference AACR se koná od 14. do 18. dubna 2018 v Chicagu ve státě Illinois.

Poster, který byl schválen odbornou komisí AACR, bude vystaven jako součást sekce Immunomodulatory Agents and Interventions. Souhrnné informace o obsahu prezentace jsou dostupné na webových stránkách AACR.

Předklinická data ukazují několik pozitivních účinků SO‑C101 v oblasti vyvolávání protinádorové imunity, včetně kombinované léčby SO‑C101 s protilátkami anti‑PD1, která u myší vedla v 70 procentech případů ke kompletnímu vymizení nádoru prostaty. SO‑C101 také vyvolává pozitivní aktivaci lymfocytů u opic. Působení přípravku SO‑C101 bylo testováno rovněž v laboratorním prostředí na lidských buňkách, přičemž testy prokázaly jeho silnější účinky ve srovnání s přípravky IL‑2 a IL‑15.O SO‑C101

Přípravek SO‑C101 je vyvíjen ve spolupráci s firmou Cytune Pharma, sesterskou společností Sotio. SO‑C101 (RLI‑15) je fúzní protein IL‑15 a IL‑15Rα. Jedná se o nový imunoterapeutický přístup s potenciálním využitím u řady onkologických onemocnění. V předklinických experimentech se ukázalo, že SO‑C101 stimuluje a vyvolává tvorbu imunitních efektorových buněk, jako jsou cytotoxické buňky T a NK, ale nestimuluje imunoinhibiční regulační T lymfocyty. Experimenty ukázaly, že SO‑C101 je ve srovnání s nemodifikovaným IL‑15 nebo IL‑2 účinnější a je buňkami lépe tolerovaný. SO‑C101 a jiné přípravky na této bázi umožňují realizovat kombinace s dalšími imunoterapeutickými strategiemi, včetně tzv. checkpoint inhibitorů. SOTIO má v plánu zahájit první klinickou studii zařazující pacienty s nádorovými onemocněními na počátku roku 2019.

Zdroj: MT

Sdílejte článek

Doporučené

Opomenutá předcovidová varování

20. 9. 2022

Pandemie covidu‑19 se stala svým rozsahem a dopadem zatím největší globální zdravotní krizí 21. století, která svět výrazně zaskočila. Nemuselo k…