Přeskočit na obsah

Online služby pro komunikaci s lékaři využívá stále více pacientů

Doba se pomalu mění a i čeští pacienti si již začali uvědomovat, že existují také jiné způsoby komunikace s lékaři, než je docházení do ordinace osobně či snaha se do ní dovolat. Pokud tedy lékař v rámci svých služeb nabízí možnost komunikovat elektronicky, pacienti tento způsob vítají a velmi rychle si na něj přivykají.

Počet pacientů využívajících online služby společnosti Compu‑ Group Medical (CGM) ve druhém čtvrtletí 2015 dosáhl čísla 20 277. Meziročně se jedná o stoprocentní nárůst, který dokazuje stále se zvyšující zájem Čechů o online objednání, výsledky vyšetření, recepty a online konzultace, souhrnně zvané CGM LIFE eSERVICES.

Nejvíce využívanou službou dlouhodobě je online objednávání. Pacientům šetří čas, který by jinak strávili v čekárnách, a lékařům umožňuje být maximálně efektivní. Lékaři přes systém online objednání poslali ve druhém čtvrtletí v průměru 3 600 zpráv měsíčně. Rekordní byl v tomto ohledu květen s počtem 7 780 zpráv.

Od loňského roku několikanásobně vzrostl i počet online žádostí o opakované recepty a elektronické konzultace. V případě online konzultací, kdy chce pacient se svým lékařem komunikovat o své diagnóze, medikaci či průběhu léčení, zaznamenala společnost CGM během druhého čtvrtletí až pětinásobný nárůst. S tím koresponduje také zvyšující se průměrný počet přenesených zpráv, který se celkově od roku 2014 téměř zdvojnásobil, v roce 2015 dosahuje zhruba 1 500 zpráv měsíčně.

Prostřednictvím CGM LIFE eSERVICES lze také posílat žádosti o předpis léků. Pacienti tak ušetří čas, kdy musí za tímto účelem navštívit lékaře, ale i peníze za volání, případně za zasílání receptu poštou. I proto se počet těchto žádostí ve druhém kvartále meziročně zvýšil dokonce šestkrát.

Nárůst čísel v CGM LIFE eSERVICES v rámci meziročního porovnání je důkazem, že i konzervativní prostředí českého zdravotnictví lze inovovat. Jen je třeba dbát na to, aby každá inovace přinášela nezpochybnitelnou hodnotu jak lékaři, tak pacientovi.

Zdroj: Medical Tribune

Sdílejte článek

Doporučené

Náčelníci

22. 9. 2023

Jednoduchá definice říká, že náčelníci, obecněji vůdci, jsou lidé, jejichž vliv na rozhodnutí skupiny je podstatně větší, než je vliv lidí, kteří…

Spojme síly v ochraně srdce

20. 9. 2023

Letošního kongresu Evropské kardiologické společnosti (ESC), který se konal od 25. do 28. 8. v Amsterdamu, se zúčastnilo více než 30 000 zdravotníků…