Stránky jsou určené odborníkům ve zdravotnictví.
Sobota 19. září 2020 | Svátek má Zita

PŘIHLÁŠENÍ
Registrovaný e-mail:
Heslo:
 

Jurásková se bouří proti výsledkům jednání lékařů

Jurásková se bouří proti výsledkům jednání lékařů

29.01.2011 08:11
Zdroj: Česká asociace sester
Autor: Česká asociace sester
Vedení České asociace sester, které odmítlo lékařské protesty, se nyní ohrazuje vůči výsledkům jednání. Sestry také vždycky volaly po nedostatečném finančním ohodnocení, tvrdí šéfka ČAS Dana Jurásková. Více tiskové prohlášení asociace v článku...

Tisková zpráva České asociace sester

ČAS je znepokojena výsledky jednání MZ, ČLK a LOK voblasti uvolnění finančních prostředků na platy lékařů na základě akce Děkujeme - odcházíme.

ČAS nedisponuje nyní oficiálním stanoviskem Ministerstva zdravotnictví, které by potvrzovalo, že uvolněné 2 miliardy. Budou použity jen na zvýšení platů lékařů.

Pokud bude tato informace potvrzena, je pro ČAS tento výsledek jednání nepřijatelný.

Česká asociace sester do této chvíle chápala, že se české zdravotnictví dostalo do situace akutního nedostatku finančních prostředků a jakékoliv požadavky na zvyšování platů jsou nereálné. ČAS chce podporovat reformní kroky vlády, které by vedly ke zlepšení situace ve zdravotnictví.

ČAS deklarovala, že nelékaři zřad členů ČAS nebudou zhoršovat již tak dost vypjatou situaci a nebudou podporovat nátlakové akce.

Platy nelékařů vnímáme také jako dlouhodobě podhodnocené a již dlouho na tento fakt poukazujeme. Nicméně výsledek jednání odborů sMZ a ČLK, které řeší jen platy lékařů, by znamenal, že ti, kteří vdobě neklidu stabilizovali situaci ve zdravotnictví, by na to doplatili.

Vtéto souvislosti ČAS považuje za naprosto nesystémové řešit platy jediné skupiny zdravotníků na úkor těch ostatních, bez kterých se poskytovat zdravotní péče vůbec nedá, zejména sester.

Praha 28. ledna 2011

Mgr.Dana Jurásková,PhD.,MBA.

Prezidentka České asociace sesterCopyright © 2000-2020 MEDICAL TRIBUNE CZ, s.r.o. a dodavatelé obsahu (ČTK).
All rights reserved.  Podrobné informace o právech.  Prohlášení k souborům cookie.  

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tyto stránky jsou určeny odborným pracovníkům ve zdravotnictví. Informace nejsou určeny pro laickou veřejnost.

Potvrzuji, že jsem odborníkem ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů, čili osobou oprávněnou předepisovat léčivé přípravky nebo osobou oprávněnou léčivé přípravky vydávat.
Beru na vědomí, že informace obsažené dále na těchto stránkách nejsou určeny laické veřejnosti, nýbrž zdravotnickým odborníkům, a to se všemi riziky a důsledky z toho plynoucími pro laickou veřejnost.
Pro vstup na webové stránky je potřeba souhlasit s oběma podmínkami.
ANO
vstoupit
NE
opustit stránky