Stránky jsou určené odborníkům ve zdravotnictví.
Středa 20. říjen 2021 | Svátek má Vendelín

PŘIHLÁŠENÍ
Registrovaný e-mail:
Heslo:
 

Mladí lékaři se obávají, že se vzdělávání spíše zhorší než zlepší

Mladí lékaři se obávají, že se vzdělávání spíše zhorší než zlepší

03.11.2011 19:00
Zdroj: www.tribune.cz
Autor: Mladí lékaři, o.s.
Místo zjednodušení a zkvalitnění administrace postgraduálního vzdělávání došlo k dalšímu roztříštění kompetencí mezi lékařské fakulty a MZ. Mladí lékaři o.s. zaslali redakci Medical Tribune své vyjádření k chystaným změnám v systému postgraduálního vzdělávání...
Upozornění: Následující článek vybírá redakce www.tribune.cz v rámci monitoringu médií.
Zdroj média tohoto článku najdete v záhlaví nebo na konci textu.

Vyjádření předsednictva občanského sdružení Mladí lékaři k přechodu organizace postgraduálního vzdělávání na lékařské fakulty

Předsednictvo občanského sdružení Mladí lékaři (dále ML, o.s.) v souvislosti se zveřejněnými informacemi o přechodu organizace postgraduálního vzdělávání na lékařské fakulty konstatuje, že:

- Ministerstvo zdravotnictví zcela nedostatečně informovalo o smyslu reorganizace, zamýšlených cílech a průběhu jednání.

- Z kusých tiskových zpráv a ze záznamu tiskové konference na MZ ČR ze dne 24.10.2010 je zřejmé, že se jedná o zatím dílčí krok směrem k organizaci postgraduálního vzdělávání po vzoru amerického systému, kdy převážnou část tohoto vzdělávání zajišťují velké univezitní nemocnice. Z vyjádření náměstků ministra zdravotnictví dále vyplývá, že další kroky budou souviset se vznikem tzv. Univezitních nemocnic. Konstatujeme, že takové záměry Ministerstva zdravotnictví jsou pro nás úplnou novinkou.

- O dosud avizovaných změnách v organizaci postgraduálního vzdělávání musíme s politováním konstatovat, že namísto kýženého zjednodušení, zkvalitnění a sjednocení administrace postgraduálního vzdělávání došlo k dalšímu roztříštění kompetencí mezi lékařské fakulty, Ministerstvo zdravotnictví ČR a IPVZ, přičemž podle nedávných vyjádření měl být IPVZ bez náhrady zrušen. Dále i přes zveřejněné smlouvy mezi MZ ČR a fakultami není jasné, jak reálně budou organizovány teoretické kurzy – především vmenších oborech.

- ML, o.s. nebylo přes opakované žádosti umožněno účastnit se jednání o přechodu organizace postgraduálního vzdělávání na lékařské fakulty.

Předsednictvo Mladí lékaři, o.s.

www.tribune.czCopyright © 2000-2021 MEDICAL TRIBUNE CZ, s.r.o. a dodavatelé obsahu (ČTK).
All rights reserved.  Podrobné informace o právech.  Prohlášení k souborům cookie.  

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tyto stránky jsou určeny odborným pracovníkům ve zdravotnictví. Informace nejsou určeny pro laickou veřejnost.

Potvrzuji, že jsem odborníkem ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů, čili osobou oprávněnou předepisovat léčivé přípravky nebo osobou oprávněnou léčivé přípravky vydávat.
Beru na vědomí, že informace obsažené dále na těchto stránkách nejsou určeny laické veřejnosti, nýbrž zdravotnickým odborníkům, a to se všemi riziky a důsledky z toho plynoucími pro laickou veřejnost.
Pro vstup na webové stránky je potřeba souhlasit s oběma podmínkami.
ANO
vstoupit
NE
opustit stránky