Stránky jsou určené odborníkům ve zdravotnictví.
Středa 22. květen 2019 | Svátek má Emil
  |  Politika  |  Komentáře  |  Finance  |  Kongresy  |  Z regionů  |  Tiskové zprávy  |  Legislativa  |  Rozhovory  |  

INFORMACE

PŘIHLÁŠENÍ
Registrovaný e-mail:
Heslo:
 

Pro pacienty i jejich rodiny vznikl nový webový projekt

Pro pacienty i jejich rodiny vznikl nový webový projekt

08.02.2012 18:57
Zdroj: ČTK
Autor: Naďa Myslivcová
Najít spřízněnou duši ve svém onemocnění, radu i pomoc a kontakt na pacientské sdružení i odborníky umožní nemocným i jejich rodinám nový webový projekt. Cílem tvůrců je vytvořit sociální síť, která zprostředkuje komunikaci mezi pacienty s podobnými zdravotními problémy.
Upozornění: Následující článek vybírá redakce www.tribune.cz v rámci monitoringu médií.
Názor redakce nemusí být shodný s vyjádřením autora. Zdroj média tohoto článku najdete v záhlaví nebo na konci textu.

Najít spřízněnou duši ve svém onemocnění, radu i pomoc a kontakt na pacientské sdružení i odborníky umožní nemocným i jejich rodinám nový webový projekt www.jakoja.cz.

Cílem tvůrců je vytvořit sociální síť, která zprostředkuje komunikaci mezi pacienty s podobnými zdravotními problémy. Novinářům to ve středu řekla vedoucí projektu Michala Filipová z Platformy zdravotních pojištěnců.

"Naší ambicí je, aby se JakoJa.cz stalo prostorem, kde nejenže spolu budou pacienti komunikovat, podporovat se a sdílet názory a zkušenosti se svojí nemocí a léčbou, ale dostanou i dostatečné informace o tom, kam se mohou ve zdravotnictví obrátit, s kým mohou začít spolupracovat a které pacientské sdružení by jim mohlo pomoci v jejich situaci," řekla.

Portál vytvořila dvě občanská sdružení, Platforma zdravotních pojištěnců a Algesia. Tvůrci oslovili ministerstvo zdravotnictví, zdravotní pojišťovny či lékový ústav a doufají, že si tyto instituce vytvoří na webu svůj profil, který bude pomáhat i jeho uživatelům.

JakoJa.cz je rozdělen do čtyř částí - první je informační rozcestník s odkazy a přímým přesměrováním na státní, soukromé, odborné i laické instituce a krizové linky. Veřejnost se dozví o jejich existenci i akcích prostřednictvím kalendáře akcí, novinek a informačních e-mailů.

Druhou částí webu je sociální síť - každý uživatel si vytvoří vlastní profil, tuto službu neposkytuje zatím žádný z webů zaměřených na zdravotnictví v ČR. V rámci profilu bude mít uživatel osobní prostor, ve kterém může navazovat vztahy s podobně zaměřenými lidmi, sledovat vybrané diskuse a sdílet svůj příběh.

Přihlásí se pod přezdívkou, web garantuje anonymitu. Zvláštní typ profilů budou mít právnické osoby a projekty zaměřené na neziskovou pomoc lidem ve složitých životních situacích.

Třetí částí webu tvoří diskusní skupiny. Software je vystaven tak, že podporuje komunikaci lidí s podobnými zdravotními problémy.

Čtvrtou částí jsou články, které ukážou zdravotnická témata z různých úhlů pohledu. Vedle oficiálních a prověřených textů budou vlastní příspěvky uživatelů, viditelně oddělené od oficiální části. Uživatelé si tak budou moci srovnat své osobní názory s objektivními názory odborníků.

-------

autor: Naďa Myslivcová
ČTKCopyright © 2000-2019 MEDICAL TRIBUNE CZ, s.r.o. a dodavatelé obsahu (ČTK).
All rights reserved.  Podrobné informace o právech.  Prohlášení k souborům cookie.  

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tyto stránky jsou určeny odborným pracovníkům ve zdravotnictví. Informace nejsou určeny pro laickou veřejnost.

Potvrzuji, že jsem odborníkem ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů, čili osobou oprávněnou předepisovat léčivé přípravky nebo osobou oprávněnou léčivé přípravky vydávat.
Beru na vědomí, že informace obsažené dále na těchto stránkách nejsou určeny laické veřejnosti, nýbrž zdravotnickým odborníkům, a to se všemi riziky a důsledky z toho plynoucími pro laickou veřejnost.
Pro vstup na webové stránky je potřeba souhlasit s oběma podmínkami.
ANO
vstoupit
NE
opustit stránky