Stránky jsou určené odborníkům ve zdravotnictví.
Pátek 22. listopad 2019 | Svátek má Cecílie
  |  Politika  |  Komentáře  |  Finance  |  Kongresy  |  Z regionů  |  Tiskové zprávy  |  Legislativa  |  Rozhovory  |  

INFORMACE

PŘIHLÁŠENÍ
Registrovaný e-mail:
Heslo:
 

Zastupitelé Ústeckého kraje podpořili zachování malých nemocnic

Zastupitelé Ústeckého kraje podpořili zachování malých nemocnic

20.12.2012 07:52
Zdroj: ČTK
Zastupitelé Ústeckého kraje podpořili zachování malých nemocnic v kraji. Zrušení oddělení kvůli neuzavřeným smlouvám na lůžkovou péči se zdravotními pojišťovnami hrozí nemocnici v Roudnici nad Labem a Duchcově na Teplicku.
Upozornění: Následující článek vybírá redakce www.tribune.cz v rámci monitoringu médií.
Názor redakce nemusí být shodný s vyjádřením autora. Zdroj média tohoto článku najdete v záhlaví nebo na konci textu.

Zastupitelé schválili také zřízení pracovní skupiny, která má do roku a půl vytvořit novou koncepci krajského zdravotnictví. Budou v ní zástupci zdravotních pojišťoven, společnosti Krajská zdravotní, malých nemocnic i sociálních zařízení v kraji.

"Zastupitelstvo Ústeckého kraje vyslovuje podporu aktivitám krizového štábu asociací nemocnic, pacientských a odborových organizací a spolu s nimi trvá na zachování současného rozsahu zdravotní péče v nemocnicích v Ústeckém kraji pro příštích pět let," píše se v usnesení.

Podle dnešní dohody Asociace krajů a Všeobecné zdravotní pojišťovny dostanou pětileté smlouvy všechny krajské nemocnice. Konkrétní počty rušených lůžek memorandum neřeší, jasno bude až po jednání i s dalšími poskytovateli. Pojišťovny dosud chtěly zrušit 6000 akutních lůžek. Podle Asociace českých a moravských nemocnic jsou ohroženy hlavně menší nemocnice, petice proti jejich rušení podepsalo přes 100.000 lidí.

Nejvíc by případné rušení akutních lůžek postihlo Roudnici nad Labem. Pracovníci tamní nemocnice za podpory vedení města organizovali i demonstraci, kam dorazilo v listopadu přes 3000 lidí. Argumentem pojišťovny je nejen blízkost nemocnice v Litoměřicích, ale také krátká dojezdová vzdálenost do Prahy.

Na seznamu nemocnic, se kterými zdravotní pojišťovny nechtějí uzavírat smlouvy, je také nemocnice v Duchcově na Teplicku. Tam ale má jít jen o akutní chirurgická lůžka, která se změní na lůžka jednodenní chirurgie.

Zastupitelé schválili také vytvoření pracovní skupiny, jež má za úkol nejpozději do poloviny roku 2014 připravit novou koncepci krajského zdravotnictví. "Při její přípravě by měla probíhat odborná diskuse o tom, jak, kde, v jakém rozsahu a ve kterých oborech bude do budoucna zdravotní péče v kraji poskytována," píše se v důvodové zprávě k usnesení.

Vanda Králová

ČTKCopyright © 2000-2019 MEDICAL TRIBUNE CZ, s.r.o. a dodavatelé obsahu (ČTK).
All rights reserved.  Podrobné informace o právech.  Prohlášení k souborům cookie.  

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tyto stránky jsou určeny odborným pracovníkům ve zdravotnictví. Informace nejsou určeny pro laickou veřejnost.

Potvrzuji, že jsem odborníkem ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů, čili osobou oprávněnou předepisovat léčivé přípravky nebo osobou oprávněnou léčivé přípravky vydávat.
Beru na vědomí, že informace obsažené dále na těchto stránkách nejsou určeny laické veřejnosti, nýbrž zdravotnickým odborníkům, a to se všemi riziky a důsledky z toho plynoucími pro laickou veřejnost.
Pro vstup na webové stránky je potřeba souhlasit s oběma podmínkami.
ANO
vstoupit
NE
opustit stránky