Stránky jsou určené odborníkům ve zdravotnictví.
Středa 19. červen 2019 | Svátek má Leoš
  |  Politika  |  Komentáře  |  Finance  |  Kongresy  |  Z regionů  |  Tiskové zprávy  |  Legislativa  |  Rozhovory  |  

INFORMACE

PŘIHLÁŠENÍ
Registrovaný e-mail:
Heslo:
 

Levicové strany chtějí ve zdravotnictví recepty pravice

Levicové strany chtějí ve zdravotnictví recepty pravice

16.09.2013 08:15
Zdroj: Mladá fronta Dnes
Volební programy levicových stran přinášejí překvapení. Jejich analýza ukázala, že se v nich v kapitole "zdravotnictví" objevují pravicové myšlenky: tak třeba SPOZ plánuje zvýšit poplatek za návštěvu pohotovosti ze současných 90 korun na rovnou stovku. Zachovat chce i platby za hospitalizaci. A ČSSD chce nadstandardy.
Upozornění: Následující článek vybírá redakce www.tribune.cz v rámci monitoringu médií.
Názor redakce nemusí být shodný s vyjádřením autora. Zdroj média tohoto článku najdete v záhlaví nebo na konci textu.

"Poplatek v nemocnicích přejmenujeme na příspěvek na stravu a budeme jej uplatňovat jen za 10 dní hospitalizace v měsíci," uvedl pro MF DNES předseda zdravotního výboru strany Lubomír Nečas.

Také u sociálních demokratů najdete změnu – slova "nadstandard ve zdravotnictví" pro ně přestávají být sprostá. To je překvapivé od strany, jež zavedení nadstandardů pravicí úspěšně dohnala až k Ústavnímu soudu.

Stínový ministr zdravotnictví za ČSSD Svatopluk Němeček plánuje, že po volbách začne pracovat na zákonu, jejž by definoval nadstandard, který by si lidé mohli sami připlatit.

"Nebudeme bránit nadstandardům tam, kde nejde o medicínskou záležitost. Například klasická sádra versus lehká, to je přesně ono. Tyto věci ať projdou legislativním procesem a jsou zakotveny v zákonném nadstandardu tak, jako to řekl Ústavní soud. Tohle neohrozí přístup k medicínské péči a nerozdělí zdravotnictví na chudinskou medicínu a tu pro bohaté," říká Němeček s tím, že takový zákon by mohl být do roka hotový.

ČSSD upustila také od svého letitého záměru slučovat zdravotní pojišťovny, až by zbyla jediná.

Zajímavosti však skrývají i programy pravicových stran. Možná je to jen náhoda, ale ty, jež se nejvíc vymezují proti prezidentu Miloši Zemanovi, který reprezentuje nezdravý životní styl, nechtějí lidem takový přístup k životu tolerovat.

TOP 09 navrhuje bonusy ve zdravotním pojištění pro ty, kteří nepijí, nekouří, zhubnou, prostě dodržují zdravý životní styl.

Stejně tak hnutí ANO navrhuje odměnit bonusem pacienty, kteří nezapomenou projít všemi předepsanými preventivními prohlídkami.

A ODS rovnou navrhuje zvýhodnit ve zdravotním pojištění pacienty dodržující preventivní programy.Copyright © 2000-2019 MEDICAL TRIBUNE CZ, s.r.o. a dodavatelé obsahu (ČTK).
All rights reserved.  Podrobné informace o právech.  Prohlášení k souborům cookie.  

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tyto stránky jsou určeny odborným pracovníkům ve zdravotnictví. Informace nejsou určeny pro laickou veřejnost.

Potvrzuji, že jsem odborníkem ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů, čili osobou oprávněnou předepisovat léčivé přípravky nebo osobou oprávněnou léčivé přípravky vydávat.
Beru na vědomí, že informace obsažené dále na těchto stránkách nejsou určeny laické veřejnosti, nýbrž zdravotnickým odborníkům, a to se všemi riziky a důsledky z toho plynoucími pro laickou veřejnost.
Pro vstup na webové stránky je potřeba souhlasit s oběma podmínkami.
ANO
vstoupit
NE
opustit stránky