Stránky jsou určené odborníkům ve zdravotnictví.
Středa 21. březen 2018 | Svátek má Radek
  |  Politika  |  Komentáře  |  Finance  |  Kongresy  |  Z regionů  |  Tiskové zprávy  |  Legislativa  |  Rozhovory  |  

INFORMACE

PŘIHLÁŠENÍ
Registrovaný e-mail:
Heslo:
 

Výzkumné centrum Brno bude spolupracovat s Koreou v oblasti mozku

Výzkumné centrum Brno bude spolupracovat s Koreou v oblasti mozku

27.02.2015 07:31
Zdroj: ČTK
Mezinárodní centrum klinického výzkumu Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně (ICRC) bude spolupracovat v oblasti výzkumu mozku s Korejským ústavem pro výzkum mozku. Spolupráce bude spočívat ve výměně výzkumných pracovníků obou institucí, ve společných výzkumech a publikacích zaměřených na léčbu a prevenci proti onemocněním mozku.
Upozornění: Následující článek vybírá redakce www.tribune.cz v rámci monitoringu médií.
Není redakčním textem. Zdroj média tohoto článku najdete v záhlaví nebo na konci textu.

S asijskou stranou dosud centrum nikdy nespolupracovalo, řekl dnes ČTK mluvčí ICRC Pavel Gejdoš. Výsledkem by podle Gejdoše mohlo být například zlepšení situace v oblasti demence starší populace.

Dohodu o vzájemné spolupráci podepsali šéfové obou center, a to brněnský Gorazd Bernard Stokin a korejský Son Ju-hun. "Mozek je dosud stále málo prozkoumaný, ale očekává se, že výzkum mozku přinese v blízké budoucnosti revoluční změny," řekl Son Ju-hun.

Podle Stokina patří výzkum mozku mezi priority brněnského centra. "Lze to brát od problémů spojených se stárnutím jako je demence až po mozkové mrtvice," uvedl Stokin.

Gejdoš upozornil, že dosud brněnské centrum spolupracovalo hlavně s výzkumníky z Ameriky a Evropy. "Korea je naším prvním krokem směrem do Asie. Dosud jsme s ní totiž nespolupracovali, přitom má výborné odborníky," uvedl Gejdoš.

Podle něj může spolupráce přinést lepší léčbu nemocí mozku, takže by mohla v konečném důsledku zmírnit demenci starších lidí nebo třeba napomoct v boji proti mozkovým mrtvicím. "Celá spolupráce je ale ještě na počátku, a tak je předčasně dělat jakékoliv závěry," dodal Gejdoš.

Korejský ústav pro výzkum mozku je součástí strategie korejské vlády. Cílem strategie je sjednotit výzkum mozku v Korejské republice a vybudovat centrum, které bude patřit mezi deset nejlepších na světě. V současnosti má ústav kolem stovky zaměstnanců, za deset let se má jejich počet zpětinásobit.

ICRC vzniklo v Brně v roce 2011. Zaměřuje se na výzkum chorob srdce a mozku s cílem nalézt nové technologie, metody a léčiva pro prevenci. Na aktivitách centra se podílí 200 pracovníků a lékařů z ČR, Kanady, Argentiny a téměř 20 zemí Evropy.

ČTKCopyright © 2000-2018 MEDICAL TRIBUNE CZ, s.r.o. a dodavatelé obsahu (ČTK).
All rights reserved.  Podrobné informace o právech.  Prohlášení k souborům cookie.  

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tyto stránky jsou určeny odborným pracovníkům ve zdravotnictví. Informace nejsou určeny pro laickou veřejnost.

Potvrzuji, že jsem odborníkem ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů, čili osobou oprávněnou předepisovat léčivé přípravky nebo osobou oprávněnou léčivé přípravky vydávat.
Beru na vědomí, že informace obsažené dále na těchto stránkách nejsou určeny laické veřejnosti, nýbrž zdravotnickým odborníkům, a to se všemi riziky a důsledky z toho plynoucími pro laickou veřejnost.
Pro vstup na webové stránky je potřeba souhlasit s oběma podmínkami.
ANO
vstoupit
NE
opustit stránky