Stránky jsou určené odborníkům ve zdravotnictví.
Pátek 18. říjen 2019 | Svátek má Lukáš
  |  Politika  |  Komentáře  |  Finance  |  Kongresy  |  Z regionů  |  Tiskové zprávy  |  Legislativa  |  Rozhovory  |  

INFORMACE

PŘIHLÁŠENÍ
Registrovaný e-mail:
Heslo:
 

Lidé se mohou ve čtvrtek poradit v lékárnách o ošetření ran

foto: JupiterImages

Lidé se mohou ve čtvrtek poradit v lékárnách o ošetření ran

15.06.2016 07:19
Zdroj: ČTK
Lidé se mohou ve čtvrtečním Dni lékáren poradit s lékárníky, jak správně ošetřit drobná i větší poranění. Lékárníci připravili letáčky s radami a řadu článků o jednotlivých typech poranění a způsobu jejich ošetření.
Upozornění: Následující článek vybírá redakce www.tribune.cz v rámci monitoringu médií.
Názor redakce nemusí být shodný s vyjádřením autora. Zdroj média tohoto článku najdete v záhlaví nebo na konci textu.

Články jsou k dispozici ve zvláštní sekci pacientského webu www.lekarnickekapky.cz/denlekaren.

"Tradiční akce České lékárnické komory, Den lékáren, připadá každoročně na třetí červnový čtvrtek. Letos se uskuteční 16. června v 658 lékárnách. Pro pacienty je připraveno rozšířené poradenství týkající se ošetřování poranění," uvedlprezident České lékárnické komory Lubomír Chudoba s tím, že téma vybrali sami pacienti.

Lékárníci pořádají osvětovou akci před letními prázdninami a dovolenými, protože právě v létě bývá poranění a úrazů víc. Poranění mohou být různá - odřeniny, popáleniny, řezné rány, puchýře či kůže spálená od sluníčka. S vážným poraněním chodí pacienti k lékaři a do nemocnice, s méně závažným jim může poradit lékárník.

"Lékárníci pomohou pacientům nejen radou, jak poranění ošetřit, ale i jak vybavit domácí nebo cestovní lékárničku pro případ úrazu. Jenom náplast v ní totiž nestačí," řekl.

Protože lidé někdy používají pro ošetření netradiční či nevhodné metody, připravili lékárníci letáčky s radami. Připomínají, že na prvním zásahu vždy záleží, i když závažnější rány vyžadují ošetření lékaře. Především je nutno z rány šetrně odstranit nečistoty, ránu vydezinfikovat a použít vhodnou náplast či krytí. Pro ošetření ran by lidé tedy měli mít v lékárničce vedle náplasti také dezinfekci, sterilní krytí a obinadlo.Copyright © 2000-2019 MEDICAL TRIBUNE CZ, s.r.o. a dodavatelé obsahu (ČTK).
All rights reserved.  Podrobné informace o právech.  Prohlášení k souborům cookie.  

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tyto stránky jsou určeny odborným pracovníkům ve zdravotnictví. Informace nejsou určeny pro laickou veřejnost.

Potvrzuji, že jsem odborníkem ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů, čili osobou oprávněnou předepisovat léčivé přípravky nebo osobou oprávněnou léčivé přípravky vydávat.
Beru na vědomí, že informace obsažené dále na těchto stránkách nejsou určeny laické veřejnosti, nýbrž zdravotnickým odborníkům, a to se všemi riziky a důsledky z toho plynoucími pro laickou veřejnost.
Pro vstup na webové stránky je potřeba souhlasit s oběma podmínkami.
ANO
vstoupit
NE
opustit stránky