Stránky jsou určené odborníkům ve zdravotnictví.
Sobota 21. říjen 2017 | Svátek má Brigita
  |  Politika  |  Komentáře  |  Finance  |  Kongresy  |  Z regionů  |  Tiskové zprávy  |  Legislativa  |  Rozhovory  |  

INFORMACE

PŘIHLÁŠENÍ
Registrovaný e-mail:
Heslo:
 

Novým ředitelem Bílovecké nemocnice je Zdeněk Horák

foto: Zdeněk Horák, zdroj: archiv Prostějovské nemocnice

Novým ředitelem Bílovecké nemocnice je Zdeněk Horák

04.01.2017 14:48
Zdroj: ČTK
Novým ředitelem krajské Bílovecké nemocnice, která je akciovou společností, je Zdeněk Horák. Zdravotnické zařízení od července loňského roku dočasně řídilo představenstvo, a to po odchodu někdejšího ředitele Pavla Bědajanka.
Upozornění: Následující článek vybírá redakce www.tribune.cz v rámci monitoringu médií.
Není redakčním textem. Zdroj média tohoto článku najdete v záhlaví nebo na konci textu.

Úkolem bývalého ředitele bylo stabilizovat personální situaci v nemocnici, očekávání kraje však nenaplnil a byl odvolán ve zkušební době.

Podle předsedkyně představenstva Bílovecké nemocnice a vedoucí odboru zdravotnictví krajského úřadu Vratislavy Krnáčové je Horák zkušeným manažerem. Několik let byl také členem správní rady a více než rok předsedou dozorčí rady Spojené akreditační komise, která se zabývá a uděluje certifikáty ke kvalitě poskytované péče pro zdravotnická zařízení v České republice.

"V pozicích ředitele nemocnic působí od roku 2001. Jeho dlouholetá zkušenost a znalosti s řízením menších i velkých nemocnic jsou zárukou kvality a stability poskytované zdravotní péče v síti nemocnic na území Moravskoslezského kraje," míní Krnáčová.

Bílovecká nemocnice je jedinou krajskou nemocnicí, která funguje jako akciová společnost. Kraj je jediným akcionářem nemocnice. Dalších šest krajských nemocnic je příspěvkovými organizacemi.

"Úkolem ředitele bude předložit strategii nemocnice na letošní rok a v horizontu následujících pěti let s důrazem na rok 2018, kdy budou uzavřeny nové rámcové smlouvy se zdravotními pojišťovnami," řekl náměstek hejtmana pro zdravotnictví Martin Gebauer (ANO).

V Bílovecké nemocnici se dokončuje pavilon následné péče s 80 lůžky. Hotov by měl být v březnu. Už loni na podzim se v ní otevřela nová rehabilitace. Modernizace oddělení následné péče s rehabilitací stála téměř 52 milionů korun.Copyright © 2000-2017 MEDICAL TRIBUNE CZ, s.r.o. a dodavatelé obsahu (ČTK).
All rights reserved.  Podrobné informace o právech.  Prohlášení k souborům cookie.  

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tyto stránky jsou určeny odborným pracovníkům ve zdravotnictví. Informace nejsou určeny pro laickou veřejnost.

Potvrzuji, že jsem odborníkem ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů, čili osobou oprávněnou předepisovat léčivé přípravky nebo osobou oprávněnou léčivé přípravky vydávat.
Beru na vědomí, že informace obsažené dále na těchto stránkách nejsou určeny laické veřejnosti, nýbrž zdravotnickým odborníkům, a to se všemi riziky a důsledky z toho plynoucími pro laickou veřejnost.
Pro vstup na webové stránky je potřeba souhlasit s oběma podmínkami.
ANO
vstoupit
NE
opustit stránky