Stránky jsou určené odborníkům ve zdravotnictví.
Středa 20. září 2017 | Svátek má Oleg
  |  Politika  |  Komentáře  |  Finance  |  Kongresy  |  Z regionů  |  Tiskové zprávy  |  Legislativa  |  Rozhovory  |  

INFORMACE

PŘIHLÁŠENÍ
Registrovaný e-mail:
Heslo:
 

Kongresoví ambasadoři Prahy získali prestižní ocenění

Foto: Shutterstock

Kongresoví ambasadoři Prahy získali prestižní ocenění

19.04.2017 09:21
Zdroj: Prague Convention Bureau
Autor: Tisková zpráva
V Praze proběhl v pořadí již osmý ročník udílení ocenění za přínos na poli kongresového průmyslu Ambassador Awards Evening. Slavnostní večer pořádá Prague Convention Bureau v rámci svého Ambassador Programu od roku 2010.

Předávání ocenění se uskutečnilo 13. dubna 2017 v prostorách Rezidence primátorky hlavního města Prahy, paní Adriany Krnáčové, která se akce také osobně zúčastnila. Podporu Ambassador Awards Evening poskytl Magistrát hlavního města Prahy a Ministerstvo pro místní rozvoj. Celým večerem provázela moderátorka Veronika Paroulková.

Prague Convention Bureau uděluje každoročně ocenění těm kongresovým velvyslancům, kteří se v předcházejícím roce nejvíce zasloužili o rozvoj kongresového průmyslu v hlavním městě. Cílem akce je ocenit renomované české vědce, špičkové odborníky, profesory a lékaře, kteří Českou republiku zastupují v mezinárodních odborných asociacích, aktivně lobuje ve prospěch Prahy a posléze se také zapojují do práce přípravných vědeckých, programových nebo organizačních výborů mezinárodních kongresů a konferencí konaných v Praze. Za rok 2016 byly v šesti kategoriích oceněni následující ambasadoři a akce:

  • v kategorii Kongres roku 2016: MUDr. Jiří Kubeš, Ph.D. a Mgr. Vladimír Vondráček za 55. Výroční konferenci částicové terapie (PTCOG 55)
  • v kategorii Kongres do 500 účastníků roku 2016: MUDr. Jiří Froněk, Ph.D., FRCS za 51. Kongres evropské asociace sdružující odborníky z oboru chirurgie (CESSR)
  • v kategorii Kandidatura roku 2016: Ing. Libor Přeučil, CSc. za Světový kongres inteligentních systémů a robotů (IROS 2021)
  • v kategorii Korporátní akce roku 2016: Konference švýcarské farmaceutické společnosti
  • ocenění za Celoživotní přínos kongresovému průmyslu: prof. MUDr. Karel Cvachovec, CSc., MBA – emeritní přednosta Kliniky anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny 2. Lékařské fakulty Univerzity Karlovy a Fakultní nemocnice Motol
  • Speciální cena Kongresového centra Praha: Ing. Karla Šlechtová, Ministerstvo pro místní rozvojza Regionální konferenci OSN „Evropský habitat“.

„Kongresový průmysl je stále významnějším odvětvím pražské ekonomiky, což potvrzují i statistiky Českého statistického úřadu, který v hlavním městě v loňském roce zaznamenal největší počet konferencí za posledních deset let. Celkem se jich v Praze konalo 4 426. Za tento úspěch bych rád poděkoval všem kongresovým ambasadorům, kteří se podíleli na procesu získání akcí pro Prahu,“ dodal Roman Muška, ředitel Prague Convention Bureau.

O vítězích jednotlivých kategorií rozhodoval nezávislý výbor složený z významných osobností cestovního ruchu, akademické i státní sféry. V rozhodovacím výboru letos zasedli: doc. Ing. Monika Palatková, Ph.D., ředitelka státní agentury pro cestovní ruch CzechTourism; PhDr. Nora Dolanská, MBA, ředitelka Prague City Tourism; Ing. Marta Nováková, prezidentka Svazu obchodu a cestovního ruchu; prof. RNDr. Václav Pačes, DrSc., vědec, pedagog a biochemik a prof. MUDr. Tomáš Zima, DrSc., MBA, rektor Univerzity Karlovy.Copyright © 2000-2017 MEDICAL TRIBUNE CZ, s.r.o. a dodavatelé obsahu (ČTK).
All rights reserved.  Podrobné informace o právech.  Prohlášení k souborům cookie.  

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tyto stránky jsou určeny odborným pracovníkům ve zdravotnictví. Informace nejsou určeny pro laickou veřejnost.

Potvrzuji, že jsem odborníkem ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů, čili osobou oprávněnou předepisovat léčivé přípravky nebo osobou oprávněnou léčivé přípravky vydávat.
Beru na vědomí, že informace obsažené dále na těchto stránkách nejsou určeny laické veřejnosti, nýbrž zdravotnickým odborníkům, a to se všemi riziky a důsledky z toho plynoucími pro laickou veřejnost.
Pro vstup na webové stránky je potřeba souhlasit s oběma podmínkami.
ANO
vstoupit
NE
opustit stránky