Stránky jsou určené odborníkům ve zdravotnictví.
Pondělí 25. květen 2020 | Svátek má Viola

PŘIHLÁŠENÍ
Registrovaný e-mail:
Heslo:
 

Rekordní výsledek sbírky Ligy proti rakovině Praha

Foto: www.denprotirakovine.cz

Rekordní výsledek sbírky Ligy proti rakovině Praha

14.06.2017 13:57
Zdroj: Liga proti rakovině Praha
Autor: Tisková zpráva
Letošní 21. ročník veřejné sbírky Český den proti rakovině, který proběhl ve středu 10. května, se zapíše do historie Ligy proti rakovině Praha rekordem. Prodej žlutých kytiček a příspěvky na účet vynesly zatím krásných 18 480 000 Kč.

Připočte-li se částka za zaslané dárcovské SMS, lze čekat celkových 18.650.000 Kč.

Finanční výsledek sbírky však není jediným rekordním údajem. Nabízíme některá čísla z průběhu sbírky:

  • účast více než 14 000 dobrovolníků ve žlutých tričkách
  • 946 000 kytiček s modrou stužkou
  • 946 000 letáčků s informacemi o prevenci nádorů hlavy a krku (ORL)
  • 7200 pokladních vaků
  • 1150 míst v celé České republice více než 1000 spolupracujících subjektů (středních škol, základních škol, sdružení onkologických pacientů, skautských skupin, pionýrských oddílů, místních organizací Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska, knihoven, základních organizací ČSŽ, oblastních spolků ČČK, obcí, firem, jednotlivců…)

Každý dárce dostal i letos ke kytičce letáček s informacemi o prevenci před rakovinou, letos zaměřený na nádory hlavy a krku. Cílem Ligy bylo informovat o typu nádorů, o kterých není ve společnosti běžná povědomost. A přitom se jedná o vysoce preventabilní skupinu nádorů. Liga věří, že se dárci s obsahem sdělení seznámili, a doufá, že alespoň část z nich přehodnotí svůj životní styl.

Jako poděkování za spolupráci a podporu uspořádala LPR Praha pro zástupce dobrovolníků, příznivce a podporovatele tradiční červnový Děkovný koncert, na kterém vystoupil komorní soubor Verner Collegium. V úvodu večera poděkovala předsedkyně Ligy MUDr. Michaela Fridrichová všem dobrovolníkům, spolupracujícím firmám i dárcům. Zdůraznila také, že vnímá rekordní finanční výsledek jako obraz vysoké důvěry spoluobčanů v Ligu proti rakovině. O rozhodnutí, kam a v jaké výši budou vybrané finanční prostředky konkrétně směrovány, bude Liga podrobně informovat v podzimních měsících.

Liga proti rakovině Praha DĚKUJE všem dárcům, dobrovolníkům, spolupracovníkům, organizacím a firmám za podporu v boji proti rakovině.Copyright © 2000-2020 MEDICAL TRIBUNE CZ, s.r.o. a dodavatelé obsahu (ČTK).
All rights reserved.  Podrobné informace o právech.  Prohlášení k souborům cookie.  

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tyto stránky jsou určeny odborným pracovníkům ve zdravotnictví. Informace nejsou určeny pro laickou veřejnost.

Potvrzuji, že jsem odborníkem ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů, čili osobou oprávněnou předepisovat léčivé přípravky nebo osobou oprávněnou léčivé přípravky vydávat.
Beru na vědomí, že informace obsažené dále na těchto stránkách nejsou určeny laické veřejnosti, nýbrž zdravotnickým odborníkům, a to se všemi riziky a důsledky z toho plynoucími pro laickou veřejnost.
Pro vstup na webové stránky je potřeba souhlasit s oběma podmínkami.
ANO
vstoupit
NE
opustit stránky