Stránky jsou určené odborníkům ve zdravotnictví.
Neděle 16. prosinec 2018 | Svátek má Albína

PŘIHLÁŠENÍ
Registrovaný e-mail:
Heslo:
 

Nevzpomínáte si? Zapomínáte? Přijďte se poradit do lékárny, zda nejde o Alzheimera

Foto: Shutterstock

Nevzpomínáte si? Zapomínáte? Přijďte se poradit do lékárny, zda nejde o Alzheimera

05.03.2018 17:04
Zdroj: ČLnK
Autor: Tisková zpráva
V neděli 11. března se uskuteční Evropský den mozku. Lékárníci při této příležitosti v týdnu od 5. do 11. března 2018 poradí pacientům, v jaké fázi je jejich „zapomínání“ a jestli se nejedná již o ranou fázi poruchy paměti, kterou by měl začít léčit lékař.

Různé fáze poruch paměti, které můžou mozek postihnout, vedou k částečné nebo úplné ztrátě samostatnosti. Taková onemocnění znamenají vždy výrazné omezení nejen pro pacienta, ale i pro jeho blízké a okolí. Je proto důležitá jejich včasná diagnóza a pomoc nemocnému i jeho rodině.

Lékárníci z téměř 700 lékáren se v týdnu od 5. března zapojí do Evropského dne mozku svou kampaní „Nevzpomínám si, zapomínám…“. Pro své pacienty připravili již tradiční letáčky a také brožury o Alzheimerově chorobě, včetně jednoduchého úvodního testu, který si může každý provést doma sám nebo za pomoci svých příbuzných. "Česká lékárnická komora ve spolupráci s Českou alzheimerovskou společností školí své členy – lékárníky v tzv. garantovaném kurzu tak, aby byli schopni vést poradenství pro pacienty s Alzheimerovou chorobou nebo jejich blízké," představuje aktivitu stavovské organizace její prezident Lubomír Chudoba. Demence totiž vede vždy k částečné nebo úplné ztrátě samostatnosti a ovlivní život nejen pacientovi, ale také jeho nejbližším.

Nejnovějším garantovaným kurzem ČLnK jsou proškoleni lékárníci ze 70 lékáren, ve kterých mohou ti, kteří mají pochybnosti, zda jejich mozek stále pracuje správně, nebo ti, kteří si neví rady s péčí o osobu trpící Alzheimerovou chorobou, konzultovat s lékárníkem svou situaci nad rámec kampaně a po celý rok.

Seznam lékáren zapojených do kampaně naleznete zde.

Seznam lékáren poskytujících rozšířené konzultace o Alzheimerově chorobě naleznete zde.Copyright © 2000-2018 MEDICAL TRIBUNE CZ, s.r.o. a dodavatelé obsahu (ČTK).
All rights reserved.  Podrobné informace o právech.  Prohlášení k souborům cookie.  

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tyto stránky jsou určeny odborným pracovníkům ve zdravotnictví. Informace nejsou určeny pro laickou veřejnost.

Potvrzuji, že jsem odborníkem ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů, čili osobou oprávněnou předepisovat léčivé přípravky nebo osobou oprávněnou léčivé přípravky vydávat.
Beru na vědomí, že informace obsažené dále na těchto stránkách nejsou určeny laické veřejnosti, nýbrž zdravotnickým odborníkům, a to se všemi riziky a důsledky z toho plynoucími pro laickou veřejnost.
Pro vstup na webové stránky je potřeba souhlasit s oběma podmínkami.
ANO
vstoupit
NE
opustit stránky