Stránky jsou určené odborníkům ve zdravotnictví.
Úterý 25. únor 2020 | Svátek má Liliana

PŘIHLÁŠENÍ
Registrovaný e-mail:
Heslo:
 

Východní Ghúta: Z dvaceti zdravotnických zařízení nyní Lékaři bez hranic podporují jedno

Foto: Lékaři bez hranic

Východní Ghúta: Z dvaceti zdravotnických zařízení nyní Lékaři bez hranic podporují jedno

23.03.2018 14:57
Zdroj: Lékaři bez hranic
Autor: Tisková zpráva
Válka ve východní Ghútě je tak intenzivní, že schopnost Lékařů bez hranic poskytovat pomoc je takřka vyčerpaná. Z dvaceti zdravotnických zařízení, která organizace podporovala před týdnem, nyní poskytuje podporu pouze jedné nemocnici.

Prohlášení koordinátorky programů Lékařů bez hranic v Sýrii Loreny Bilbao k aktuální situaci ve východní Ghútě:

„Válka ve východní Ghútě je tak intenzivní, že naše schopnost poskytovat pomoc je takřka vyčerpaná. S tím, jak se posunuly frontové linie a syrská vláda ovládla části území ve východní Ghútě, nemocnice a kliniky, jež podporujeme, byly evakuovány. Personál odešel, aby unikl před postupujícími boji. Z dvaceti zdravotnických zařízení, která jsme podporovali před týdnem, nyní poskytujeme podporu pouze jedné nemocnici.

Zbývající zdravotnický materiál Lékařů bez hranic, který byl skladován v jižní enklávě východní Ghúty, je nyní v oblasti pod kontrolou syrské vlády. Bombardování, ostřelování a rychlý vojenský postup ztížily přesouvání zdravotnického materiálu. Nebyl proto dostatek času distribuovat zbývající materiál do zdravotnických zařízení, která jsou stále v obléhaných oblastech, a do kterých syrská vláda umožní dodávky jen mála nebo žádného zdravotnického materiálu.

Naše kapacita poskytovat lékařskou podporu je extrémně zredukována. Zdravotníkům, kteří se v nepředstavitelně těžkých podmínkách stále snaží poskytovat život zachraňující lékařskou péči, tak nabízíme alespoň takovou technickou a morální podporu, jakou můžeme.“Copyright © 2000-2020 MEDICAL TRIBUNE CZ, s.r.o. a dodavatelé obsahu (ČTK).
All rights reserved.  Podrobné informace o právech.  Prohlášení k souborům cookie.  

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tyto stránky jsou určeny odborným pracovníkům ve zdravotnictví. Informace nejsou určeny pro laickou veřejnost.

Potvrzuji, že jsem odborníkem ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů, čili osobou oprávněnou předepisovat léčivé přípravky nebo osobou oprávněnou léčivé přípravky vydávat.
Beru na vědomí, že informace obsažené dále na těchto stránkách nejsou určeny laické veřejnosti, nýbrž zdravotnickým odborníkům, a to se všemi riziky a důsledky z toho plynoucími pro laickou veřejnost.
Pro vstup na webové stránky je potřeba souhlasit s oběma podmínkami.
ANO
vstoupit
NE
opustit stránky