Stránky jsou určené odborníkům ve zdravotnictví.
Neděle 17. únor 2019 | Svátek má Miloslava

PŘIHLÁŠENÍ
Registrovaný e-mail:
Heslo:
 

Ministr zdravotnictví jmenoval novou ředitelku Státního ústavu pro kontrolu léčiv

Foto: archiv Mgr. Storové

Ministr zdravotnictví jmenoval novou ředitelku Státního ústavu pro kontrolu léčiv

29.06.2018 16:10
Zdroj: MZ ČR
Autor: Tisková zpráva
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch dnes jmenoval Irenu Storovou ředitelkou Státního ústavu pro kontrolu léčiv, a to s účinností od 1. července 2018. „Jsem rád, že se po nepříjemně dlouhých průtazích ze strany státního tajemníka konečně podařilo dotáhnout výběrové řízení do konce a jmenovat ředitele takto klíčové organizace.“

Paní Storová je odborník na svém místě, farmacii se věnuje už přes dvacet let. Ve Státním ústavu pro kontrolu léčiv působí ve vedoucí pozici téměř čtyři roky, takže lékovou agendu zná více než dobře,“ uvedl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. Irena Storová byla od rezignace bývalého ředitele Zdeňka Blahuty v prosinci 2017 do dnešního dne pověřena dočasným řízením ústavu.

„Od nové ředitelky očekávám, že se bude intenzivně věnovat rozvoji eReceptu a pak především řešení otázky délky správních řízení u inovativních léčivých přípravků, kterou vnímám jako problematickou“ doplnil ministr Vojtěch. Další prioritou nové ředitelky bude problematika vyřizování žádostí o notifikaci zdravotnických prostředků a zajištění nové agendy týkající se úhrad zdravotnických prostředků podle projednávané novely zákona o zdravotnických prostředcích. SÚKL se pod jejím vedením bude aktivně podílet na přebírání registračních procedur od EMA z důvodu Brexitu a kontrolní činnosti zaměřené na odhalování nelegálních vývozů léčivých přípravků do zahraničí, které ohrožují dostupnost zdravotní péče v České republice, či dodržování pravidel cenové regulace. V neposlední řadě se bude soustředit na zachování vysoké odbornosti SÚKL, která je podmíněna zajištěním kvalifikovaných odborníků v jednotlivých odborných sekcích.

Mgr. Irena Storová, MHA, v minulosti působila v managementu nemocniční lékárny v Nemocnici na Homolce či na odboru farmacie Ministerstva zdravotnictví ČR, od roku 2014 pracuje na Státním ústavu pro kontrolu léčiv na pozici zástupce ředitele SÚKL. Je členkou České lékárnické komory, kde působí i jako odborný garant pro vzdělávací akce akreditované ČLK, a České farmaceutické společnosti při ČLS JEP. Narodila se v Třebíči a vystudovala Farmaceutickou fakultu Univerzity Komenského v Bratislavě, kterou absolvovala v roce v roce 1997. V roce 2003 získala specializovanou způsobilost lékárenství I. stupně. V roce 2018 úspěšně dokončila Advance Healthcare Management Institute v Praze a získala titul MHA.Copyright © 2000-2019 MEDICAL TRIBUNE CZ, s.r.o. a dodavatelé obsahu (ČTK).
All rights reserved.  Podrobné informace o právech.  Prohlášení k souborům cookie.  

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tyto stránky jsou určeny odborným pracovníkům ve zdravotnictví. Informace nejsou určeny pro laickou veřejnost.

Potvrzuji, že jsem odborníkem ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů, čili osobou oprávněnou předepisovat léčivé přípravky nebo osobou oprávněnou léčivé přípravky vydávat.
Beru na vědomí, že informace obsažené dále na těchto stránkách nejsou určeny laické veřejnosti, nýbrž zdravotnickým odborníkům, a to se všemi riziky a důsledky z toho plynoucími pro laickou veřejnost.
Pro vstup na webové stránky je potřeba souhlasit s oběma podmínkami.
ANO
vstoupit
NE
opustit stránky