Stránky jsou určené odborníkům ve zdravotnictví.
Pátek 03. červenec 2020 | Svátek má Radomír
  |  Politika  |  Komentáře  |  Finance  |  Kongresy  |  Z regionů  |  Tiskové zprávy  |  Legislativa  |  Rozhovory  |  COVID-19  |  

INFORMACE

PŘIHLÁŠENÍ
Registrovaný e-mail:
Heslo:
 

Po zdejším trhu pokukují Korejci

Ministerstvo zdraví, Korejská republika. Foto: Minseong Kim

Po zdejším trhu pokukují Korejci

Medical Tribune 12/2019
03.06.2019 09:19
Zdroj: MT
Autor: ač
Korejské farmaceutické společnosti a výrobci zdravotnických prostředků mají zájem o vstup na evropský a český trh.

Agentura na podporu korejského obchodu Kotra ve spolupráci s Velvyslanectvím Korejské republiky v České republice a korejským ministerstvem zdravotnictví uspořádala koncem května v Praze setkání korejských farmaceutických a zdravotnických firem s českými obchodními partnery. Delegace zástupců dvanácti firem a státní agentury na podporu zdravotnického průmyslu Korea Health Industry Development Institute (KHIDI) navštívila i nemocnice.

Zajímali se především o pravidla vstupu na trh v Česku a především v Evropě. O zákoutích místních pravidel jim přednášeli Mgr. Jakub Dvořáček, MBA, výkonný ředitel Asociace inovativního farmaceutického průmyslu, MUDr. Miroslav Palát, MBA, prezident asociace výrobců zdravotnických prostředků Czechmed, a MVDr. Tomáš Radiměřský ze Státního ústavu pro kontrolu léčiv. Ten se snažil ujasnit, jak se liší různé typy procedur vstupu léku na trh v Evropě. „Bezprostřední ohlasy zástupců zúčastněných společností byly velmi pozitivní. Velmi kladně bylo z jejich strany hodnoceno ranní fórum, ale také následné schůzky se zástupci potenciálních českých partnerů. Oceněna z jejich strany byla především možnost získání cenných informací, ke kterým by se bez účasti na prezentacích zástupců SÚKL, AIFP nebo Czechmed jen těžko dostávali,“ uvedl Šimon Fic, manažer z Kotra. Podle něj účastníci ocenili, že našli partnery, kteří jsou schopni jim pomoci s registrací zdravotnických prostředků. „Vzhledem k byrokratické a finanční náročnosti těchto procesů je spolupráce s českými partnery pro korejské společnosti nedocenitelná,“ uvedl Fic.

Korejská vláda farmaceutický průmysl silně podporuje. Pro letošní rok vláda schválila výdaj v přepočtu 420 milionů dolarů na podporu růstu farmaceutického a biotechnologického průmyslu. Podpořit chce letos především platformu pro vývoj nových léků s využitím umělé inteligence. A také takzvanou „chytrou infrastrukturu“ klinických hodnocení.

Korea je soběstačná v zásobování vakcínami, krevními produkty a infuzemi. Podle dat KHIDI dosahuje korejský farmaceutický trh objemu zhruba dvaceti miliard dolarů, a jedná se tak o třináctý největší světový trh; deset procent z toho tvoří biofarmaceutika. Export korejských léčiv v posledních letech roste ročně o 18,5 procenta, přičemž export biologických léčivých přípravků roste dokonce o 36,7 procenta.

Jak uvedla Su‑Jin Kwak z KHIDI, korejské ministerstvo zdravotnictví registruje 47 korejských inovativních farmaceutických společností, které v současnosti celkem vyvíjejí přes 900 nových léčiv. Od roku 2013 získalo 10 léků (většinou generických nebo biosimilars) vyvinutých korejskými firmami registraci EMA nebo FDA ke vstupu na trh v Evropě a v USA. Mezi nimi přípravky výrobců Celltrion, SK Chemicals, Samsung Bioepis, Daewoong a Dong‑A ST. V roce 2017 bylo pět z jedenácti nově registrovaných biosimilárních přípravků vyvinuto korejskými společnostmi.

Firma Celltrion Healthcare, která se účastnila pražského setkání, má v Evropě registrovány už tři biosimilární léky. Vyrábí biosimilární přípravek Remsima (k infliximabu), schválený EMA v roce 2013, dále lék Truxima (k rituximabu), schválený EMA v roce 2017, a také Herzuma, biosimilární trastuzumab.

Dále čtěteCopyright © 2000-2020 MEDICAL TRIBUNE CZ, s.r.o. a dodavatelé obsahu (ČTK).
All rights reserved.  Podrobné informace o právech.  Prohlášení k souborům cookie.  

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tyto stránky jsou určeny odborným pracovníkům ve zdravotnictví. Informace nejsou určeny pro laickou veřejnost.

Potvrzuji, že jsem odborníkem ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů, čili osobou oprávněnou předepisovat léčivé přípravky nebo osobou oprávněnou léčivé přípravky vydávat.
Beru na vědomí, že informace obsažené dále na těchto stránkách nejsou určeny laické veřejnosti, nýbrž zdravotnickým odborníkům, a to se všemi riziky a důsledky z toho plynoucími pro laickou veřejnost.
Pro vstup na webové stránky je potřeba souhlasit s oběma podmínkami.
ANO
vstoupit
NE
opustit stránky