Stránky jsou určené odborníkům ve zdravotnictví.
Pondělí 20. leden 2020 | Svátek má Ilona
  |  Politika  |  Komentáře  |  Finance  |  Kongresy  |  Z regionů  |  Tiskové zprávy  |  Legislativa  |  Rozhovory  |  

INFORMACE

PŘIHLÁŠENÍ
Registrovaný e-mail:
Heslo:
 

FN u sv. Anny povede ekonom Vajdák

foto: heliport FN u sv. Anny, zdroj: FNUSA

FN u sv. Anny povede ekonom Vajdák

15.07.2019 12:36
Zdroj: MT
Autor: ač
Fakultní nemocnici u svaté Anny v Brně povede od 1. srpna Ing. Vlastimil Vajdák ze zlínské krajské nemocnice. V opakovaném výběrovém řízení porazil exposlance MUDr. Michala Pohanku.

Podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha se má Vajdák ve funkci zaměřit na vyvedení nemocnice ze ztrát, rozvoj medicíny a vědecko-výzkumné činnosti a v neposlední řadě na personalistiku. „Prioritou je také budování dobrých vztahů s Masarykovou univerzitou a její lékařskou fakultou,“ dodal ministr.

Ministr soudí, že nový ředitel má k dobrému ekonomickému řízení zadlužené nemocnice předpoklady. „Vlastimil Vajdák nebude mít lehký úkol, nicméně jeho dlouholeté zkušenosti s financováním a ekonomickými problémy nemocnic a úspěšným nastartováním ekonomiky Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně, kde doposud působil, jsou velmi dobrým předpokladem pro vedení lůžkového zdravotnického zařízení, jako je právě svatoanenská fakultní nemocnice v Brně,“ uvedl Adam Vojtěch.

Podle ČTK se o místo ředitele v novém výběrovém řízení ucházelo osm lidí. Vajdák dostal od 22 členů komise 13 hlasů, jako druhý skončil s pěti hlasy Pohanka.

Jednalo se o druhý pokus vybrat nového ředitele svatoanenské nemocnice. První výběrové řízení ministr zrušil poté, co jej vyhrál bývalý politik ČSSD a někdejší ředitel této nemocnice Michal Pohanka. V prvním výběrovém řízení získal Pohanka podle informací Zdravotnického deníku ve dvacetičlenné komisi 12 hlasů, druhý byl bývalý generální ředitel Agelu Ján Dudra se čtyřmi hlasy.

Současný ředitel Martin Pavlík oznámil svou rezignaci letos v dubnu. Jako důvod uvedl, že se po pěti letech v manažerské funkci chce věnovat medicíně.

Ing. Vlastimil Vajdák (1973) je bankéř, ekonom a manažer. Od roku 2017 doposud byl členem představenstva a ekonomicko-provozní náměstek Krajské nemocnice T. Bati, a.s. ve Zlíně. Předtím působil pět let jako člen představenstva a ekonomický náměstek Uherskohradišťské nemocnice, a.s. Po absolvování vysoké školy pracoval 11 let v bankovnictví. V letech 2002-2013 byl regionálním ředitelem ČSOB, a.s. Vystudoval Fakultu managementu a ekonomiky ve Zlíně Vysokého učení technického v Brně.

Čtěte také


Copyright © 2000-2020 MEDICAL TRIBUNE CZ, s.r.o. a dodavatelé obsahu (ČTK).
All rights reserved.  Podrobné informace o právech.  Prohlášení k souborům cookie.  

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tyto stránky jsou určeny odborným pracovníkům ve zdravotnictví. Informace nejsou určeny pro laickou veřejnost.

Potvrzuji, že jsem odborníkem ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů, čili osobou oprávněnou předepisovat léčivé přípravky nebo osobou oprávněnou léčivé přípravky vydávat.
Beru na vědomí, že informace obsažené dále na těchto stránkách nejsou určeny laické veřejnosti, nýbrž zdravotnickým odborníkům, a to se všemi riziky a důsledky z toho plynoucími pro laickou veřejnost.
Pro vstup na webové stránky je potřeba souhlasit s oběma podmínkami.
ANO
vstoupit
NE
opustit stránky