Stránky jsou určené odborníkům ve zdravotnictví.
Pondělí 20. leden 2020 | Svátek má Ilona
  |  Politika  |  Komentáře  |  Finance  |  Kongresy  |  Z regionů  |  Tiskové zprávy  |  Legislativa  |  Rozhovory  |  

INFORMACE

PŘIHLÁŠENÍ
Registrovaný e-mail:
Heslo:
 

Nemocnici v Sušici přebírá město

foto: nemocnice Sušice, zdroj: Nemocnice Sušice o.p.s.

Nemocnici v Sušici přebírá město

26.08.2019 18:17
Zdroj: MT
Autor: ač
Penta už o sušickou nemocnici zájem nemá. Ani Plzeňský kraj, který město Sušice oslovilo s nabídkou, neprojevil chuť ji převzít.

Od 1. září převezme nemocnici v Sušici od Penty město. Od roku 2015 ji provozovala firma Nemos, která je nyní součástí Penta Hospitals CZ. Nemocnice je dlouhodobě ztrátová kvůli malému počtu výkonů a trpí nedostatkem personálu. Kromě léčebny dlouhodobě nemocných a ambulancí provozuje jen několik lůžek interního oddělení, která město usiluje zachovat. Před pěti letu tu fungovaly čtyři lůžkové obory. Lůžka bývalé chirurgie si pronajímá soukromník na estetické chirurgické výkony.

Zastupitelé v červnu schválili, že po převzetí dá město na stabilizaci nemocnice 22 milionů korun. Ředitelem sušické nemocnice a jednatelem městské společnosti s ručením omezeným je Václav Rada, manažer a podnikatel, který s manželkou provozuje prodejnu zdravé výživy.

„Naším prvořadým cílem bude přesvědčit zaměstnance, že práce v nemocnici má jasnou perspektivu. Musíme zintenzivnit nábor nového zdravotnického personálu, především lékařů na interní oddělení,“ uvedl Rada.

V regionu využívají pacienti nemocnice v Klatovech a Strakonicích. Ze Sušice je to do nemocnice v Klatovech autem 35 minut, z Prášil 50 minut. Z Modravy se do nemocnice ve Strakonicích jede hodinu.

Čtěte také:


Copyright © 2000-2020 MEDICAL TRIBUNE CZ, s.r.o. a dodavatelé obsahu (ČTK).
All rights reserved.  Podrobné informace o právech.  Prohlášení k souborům cookie.  

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tyto stránky jsou určeny odborným pracovníkům ve zdravotnictví. Informace nejsou určeny pro laickou veřejnost.

Potvrzuji, že jsem odborníkem ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů, čili osobou oprávněnou předepisovat léčivé přípravky nebo osobou oprávněnou léčivé přípravky vydávat.
Beru na vědomí, že informace obsažené dále na těchto stránkách nejsou určeny laické veřejnosti, nýbrž zdravotnickým odborníkům, a to se všemi riziky a důsledky z toho plynoucími pro laickou veřejnost.
Pro vstup na webové stránky je potřeba souhlasit s oběma podmínkami.
ANO
vstoupit
NE
opustit stránky