Stránky jsou určené odborníkům ve zdravotnictví.
Sobota 11. červenec 2020 | Svátek má Olga
  |  Politika  |  Komentáře  |  Finance  |  Kongresy  |  Z regionů  |  Tiskové zprávy  |  Legislativa  |  Rozhovory  |  COVID-19  |  

INFORMACE

PŘIHLÁŠENÍ
Registrovaný e-mail:
Heslo:
 

Lékárníci ve Velké Británii čelí výpadkům u všech druhů léků

Lékárníci ve Velké Británii čelí výpadkům u všech druhů léků

Medical Tribune 21/2019
01.11.2019 09:13
Zdroj: MT
Autor: red
V lékárnách ve Velké Británii došlo v posledních šesti měsících k výpadkům v dodávkách léků ve všech kategoriích léků. Ukázal to průzkum oborového magazínu Chemist and Druggist mezi lékárníky.

Průzkum rozdělil léky na 36 kategorií jako antihistaminika, analgetika nebo antidepresiva. Magazín se čtenářů ptal: Jaké kategorie léků jste v posledních letech získávali obtížně? U všech kategorií některý z respondentů odpověděl, že měl se sháněním léků problém. Nejvíce potíží hlásili lékárníci u hormonální substituční terapie, hormonální antikoncepce a antiepileptik. Konkrétně 84 procent respondentů mělo problém získat přípravky hormonální substituční terapie, 67 procent zaznamenalo problém s dodávkami kontraceptiv, 58 procent nemohlo sehnat antiepileptika. Průzkumu se účastnilo 402 zaměstnanců veřejných lékáren. „Lékárníci bezpochyby tráví méně času s pacienty, protože nemohou stíhat vyšší pracovní zátěž spojenou s výpadky v dodávkách,“ uvedl jeden z lékárníků v průzkumu. „Naše pracovní role se posunula od poradenství spíše ke shánění léků,“ dodal.

Britské ministerstvo zdravotnictví a sociální péče pro magazín Chemist and Druggist jeho průzkum komentovalo, že spolu s lékovou agenturou MHRA, farmaceutickým průmyslem a s Národní zdravotní službou (NHS) dělá vše pro to, aby výpadkům v dodávkách léků předcházelo. „Plně chápeme obavy těch, kteří ve svém každodenním životě potřebují léky, a chceme je ujistit, že děláme vše, co je v našich silách, aby měli přístup k lékům, které potřebují,“ uvedlo ministerstvo. Většina výpadků je podle úřadu způsobena problémy s jejich výrobou. Pacienti, na které dopadnou důsledky výpadků v distribuci léků, by měli podle ministerstva konzultovat s lékařem možné alternativy své léčby.

Čtěte také:


Copyright © 2000-2020 MEDICAL TRIBUNE CZ, s.r.o. a dodavatelé obsahu (ČTK).
All rights reserved.  Podrobné informace o právech.  Prohlášení k souborům cookie.  

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tyto stránky jsou určeny odborným pracovníkům ve zdravotnictví. Informace nejsou určeny pro laickou veřejnost.

Potvrzuji, že jsem odborníkem ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů, čili osobou oprávněnou předepisovat léčivé přípravky nebo osobou oprávněnou léčivé přípravky vydávat.
Beru na vědomí, že informace obsažené dále na těchto stránkách nejsou určeny laické veřejnosti, nýbrž zdravotnickým odborníkům, a to se všemi riziky a důsledky z toho plynoucími pro laickou veřejnost.
Pro vstup na webové stránky je potřeba souhlasit s oběma podmínkami.
ANO
vstoupit
NE
opustit stránky