Stránky jsou určené odborníkům ve zdravotnictví.
Neděle 20. červen 2021 | Svátek má Květa
  |  Politika  |  Komentáře  |  Finance  |  Kongresy  |  Z regionů  |  Tiskové zprávy  |  Legislativa  |  Rozhovory  |  COVID-19  |  

INFORMACE

PŘIHLÁŠENÍ
Registrovaný e-mail:
Heslo:
 

Senzor v botě, vítěz neurologického hackathonu

Senzor v botě, vítěz neurologického hackathonu

Medical Tribune 22/2019
08.11.2019 09:11
Zdroj: MT
Autor: ač
Nápady programátorů mohou inovovat přístup k léčbě a diagnostice. Tématem soutěže hackerů byla tentokrát roztroušená skleróza.

Soutěž programátorů a inovátorů Neurological Hackathon v říjnu v Praze vyhrál projekt NovaSol týmu Data Gardeners pro diagnostiku chůze u pacientů s roztroušenou sklerózou. Jedná se o senzor chůze ve vložce do bot spojený s mobilní aplikací. Úkolem v soutěži bylo najít během 24 hodin řešení pro některý ze čtyř zadaných problémů, se kterými se potýkají pacienti s roztroušenou sklerózou. Sedmnáct soutěžních týmů více než stovky počítačových specialistů vytvářelo projekty na motivaci pacientů ke cvičení, detekci úrovně stresu a únavy, domácí rehabilitační zařízení a zařízení pro monitorování stavu pacientů.

„Na projektu NovaSol si nejvíce ceníme toho, že se jedná o řešení, které by snadno mohlo být využitelné v běžné praxi. Z toho důvodu plánujeme také následné setkání vítězného týmu Data Gardeners se zástupci pacientské organizace a potenciálním investorem,“ říká Tomáš Moravec, manažer společnosti Novartis, která neurologický hackathon vyhlašuje.

Většina účastníků soutěže přijela ze zahraničí. Vítězný projekt získal odměnu sto tisíc korun. „Náš projekt se zaměřuje na jeden z častých symptomů roztroušené sklerózy – změny chůze. V současné době je k tomuto účelu k dispozici jen málo diagnostických nástrojů, které lze použít jen v prostředí specializovaného pracoviště. Navrhli jsme diskrétní samonabíjecí senzor, který je umístěný ve vložce boty a je propojený s mobilní aplikací. Přesně měří parametry chůze a data nasbíraná za dlouhou dobu může pacient snadno sdílet s lékařem, který díky tomu může lépe sledovat progres nemoci i účinky medikace,“ říká Vojtěch Nedvěd z vítězného týmu Data Gardeners.

Oceněn byl i projekt digitální platformy, která umožňuje vytvoření individuálního léčebného plánu a sledování jeho dodržování. Během hackathlonu byli programátorům k dispozici mentoři – odborníci z farmaceutického průmyslu i pacientka.

Čtěte také:


Copyright © 2000-2021 MEDICAL TRIBUNE CZ, s.r.o. a dodavatelé obsahu (ČTK).
All rights reserved.  Podrobné informace o právech.  Prohlášení k souborům cookie.  

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tyto stránky jsou určeny odborným pracovníkům ve zdravotnictví. Informace nejsou určeny pro laickou veřejnost.

Potvrzuji, že jsem odborníkem ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů, čili osobou oprávněnou předepisovat léčivé přípravky nebo osobou oprávněnou léčivé přípravky vydávat.
Beru na vědomí, že informace obsažené dále na těchto stránkách nejsou určeny laické veřejnosti, nýbrž zdravotnickým odborníkům, a to se všemi riziky a důsledky z toho plynoucími pro laickou veřejnost.
Pro vstup na webové stránky je potřeba souhlasit s oběma podmínkami.
ANO
vstoupit
NE
opustit stránky