Stránky jsou určené odborníkům ve zdravotnictví.
Středa 20. říjen 2021 | Svátek má Vendelín
  |  Politika  |  Komentáře  |  Finance  |  Kongresy  |  Z regionů  |  Tiskové zprávy  |  Legislativa  |  Rozhovory  |  COVID-19  |  

INFORMACE

PŘIHLÁŠENÍ
Registrovaný e-mail:
Heslo:
 

ÚZIS vybral programátory klíčové infrastruktury e-health

Foto: shutterstock.com

ÚZIS vybral programátory klíčové infrastruktury e-health

Medical Tribune 15/2020
03.09.2020 11:05
Zdroj: MT
Autor: ač
Ústav zdravotnických informací a statistiky vybral dodavatele Informačního a datového resortního rozhraní.

Ve výběrovém řízení, kde po splnění všech podmínek rozhodovala jednotková cena práce, uspěly firmy NESS Czech, TESCO SW spolu s MERIT GROUP, TECHNISERV IT spolu se STAPRO a Asseco Central Europe. Výběr dodavatelů oznámil ÚZIS 24. srpna. Vybrané firmy teď budou v takzvaných minitendrech soutěžit o jednotlivé části zakázky. První z nich má být vytvoření konkrétního prováděcího projektu, podle kterého se bude datové rozhraní po softwarové stránce stavět.

Systém by mohl začít fungovat v roce 2023. Zejména má ulehčit bezpečné sdílení zdravotnických dat tím, že nabídne nové kmenové registry, které budou ověřeným zdrojem údajů pro identifikaci subjektů a nastavování jejich práv v elektronickém zdravotnictví. Souvisí s tím také správa certifikátů pro poskytovatele zdravotních služeb. ÚZIS chce také prostřednictvím IDRR poskytovatelům bezplatně nabízet rezortní časová razítka.

Předpokládaná hodnota této veřejné zakázky je 185 milionů korun, z toho 142 milionů může jít z Integrovaného regionálního operačního programu. Zbylou část bude financovat ÚZIS z vlastního rozpočtu.

Zakázka nabrala zpoždění kvůli široké debatě o podobě IDRR i kvůli koronavirové krizi. Vzhledem ke spolufinancování z evropských fondů teď tlačí ÚZIS a dodavatele čas. V zadání zakázky je předpokládaná doba plnění čtyři roky od podpisu smlouvy. Schválená dotace ale zároveň počítala se spuštěním v roce 2022.Copyright © 2000-2021 MEDICAL TRIBUNE CZ, s.r.o. a dodavatelé obsahu (ČTK).
All rights reserved.  Podrobné informace o právech.  Prohlášení k souborům cookie.  

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tyto stránky jsou určeny odborným pracovníkům ve zdravotnictví. Informace nejsou určeny pro laickou veřejnost.

Potvrzuji, že jsem odborníkem ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů, čili osobou oprávněnou předepisovat léčivé přípravky nebo osobou oprávněnou léčivé přípravky vydávat.
Beru na vědomí, že informace obsažené dále na těchto stránkách nejsou určeny laické veřejnosti, nýbrž zdravotnickým odborníkům, a to se všemi riziky a důsledky z toho plynoucími pro laickou veřejnost.
Pro vstup na webové stránky je potřeba souhlasit s oběma podmínkami.
ANO
vstoupit
NE
opustit stránky