Stránky jsou určené odborníkům ve zdravotnictví.
Úterý 19. říjen 2021 | Svátek má Michaela

PŘIHLÁŠENÍ
Registrovaný e-mail:
Heslo:
 

Řízení inovací ve zdravotnictví, téma česko-izraelské konference

Foto: shutterstock.com

Řízení inovací ve zdravotnictví, téma česko-izraelské konference

25.11.2020 14:04
Zdroj: tisková zpráva
Autor: Česko-izraelský inovační den II
Ve čtvrtek 26. listopadu se v BEA campusu Olomouc koná Česko-izraelský inovační den 2020 Smart Healthcare II, který navazuje na stejnojmennou celostátní akci z loňského listopadu.
Upozornění: Následující článek vybírá redakce www.tribune.cz v rámci monitoringu médií.
Zdroj média tohoto článku najdete v záhlaví nebo na konci textu.

Za uplynulý rok se v Olomouckém kraji vytvořila skupina institucí a expertů, kteří postupně vytvářejí regionální ekosystém pro rozvoj inovací ve zdravotnictví, který by byl propojen s izraelským partnery, jehož centrem je BEA campus Olomouc. Mezinárodní konferenci s podporou Olomouckého kraje organizuje Olomoucký klastr inovací ve spolupráci s Česko-izraelskou smíšenou obchodní komorou (ČISOK) a Moravskou vysokou školou Olomouc (MVŠO). Konference je vysílána on-line prostřednictvím YouTube a Facebooku a následně bude možné jednotlivé příspěvky vyhledat i ze záznamu. Hlavními tématy jsou praktické otázky zavádění inovací do zdravotní péče a vzdělávání, které propojuje zdravotnictví s novými technologiemi.

„Ještě v nedávné minulosti jsme se domnívali, že využití moderních metod včetně telemedicíny k posílení dostupnosti zdravotní péče se týká zejména vnitřních a vnějších periférií našeho kraje, kde občané pociťovali dílčí nedostatky v dostupnosti zdravotní péče,“ říká Dalibor Horák, náměstek hejtmana Olomouckého kraje pro zdravotnictví. „Události letošního roku však všechny přesvědčily, že nutnost hledání nových postupů v zajištění zdravotní péče není okrajovou záležitostí, ale dotýká se celé populace bez ohledu na konkrétní místo bydliště. Zejména podzimní vlna koronaviru a s ní související přetížení zdravotnického systému prokázala nutnost hledání nových cest, které co nejdříve dokážou všem poskytovatelům zdravotních služeb bez ohledu na jejich velikost odlehčit od rutinních výkonů a administrativy,“ upřesnil Horák. „Podle izraelských zkušeností mezioborová spolupráce zdravotnických zařízeních, medicínského výzkumu s MVŠO, zaměřenou na ekonomiku, management, podnikání přinese synergie při zavádění inovací,“ říká Josef Tesařík, ředitel MVŠO.

Podle izraelského velvyslance Daniela Merona nabízí Smart Healthcare celou řadu příležitostí pro česko-izraelské projekty obzvláště nyní, když se celý svět potýká s pandemií Covidu-19. „Již několik let spolupracuje např. Rehabilitační nemocnice v Sheba Medical Center v Tel Avivu s Klinikou rehabilitačního lékařství Všeobecné fakultní nemocnice v Praze, loni začala spolupráce v oblasti transplantací ledvin s IKEM v Praze,“ říká Meron. Věří, že další příležitosti se objeví i v Olomouci. „ČISOK podporuje spolupráci českých a izraelských expertů v oblasti Smart Healthcare dlouhodobě a je skvělé, že tato problematika našla tak silný ohlas a podporu v Olomouckém kraji,“ říká Pavel Smutný, prezident ČISOK. Přitom výměna know-how a technologií může jít přirozeně oběma směry. Loni prezentovaný český nástroj CEREB B Mode Assist pro podporu diagnostiky mozku je nyní testován pro využití v Izraeli.

V Izraeli jsou důležitým motorem zavádění inovací samotné nemocnice, z nichž ty největší mají vlastní inovační centra. Letošní on-line konference je zaměřena na praktické otázky spolupráce nemocnic, akademických institucí a firem při zlepšování zdravotní péče pomocí nových technologií a digitalizace. Vznik otevřeného regionálního ekosystému pro rozvoj inovací ve zdravotnictví, do něhož se mohou zapojit FNOL, ČISOK, UPOL, MVŠO a další partneři by měl přinést užitek lidem v kraji a následné příklady dobré praxe mohou inspirovat i jiné instituce v ČR.

Program a odkazy na přenos on-line konference na https://o-k-i.cz/ciid-2020/ .Copyright © 2000-2021 MEDICAL TRIBUNE CZ, s.r.o. a dodavatelé obsahu (ČTK).
All rights reserved.  Podrobné informace o právech.  Prohlášení k souborům cookie.  

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tyto stránky jsou určeny odborným pracovníkům ve zdravotnictví. Informace nejsou určeny pro laickou veřejnost.

Potvrzuji, že jsem odborníkem ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů, čili osobou oprávněnou předepisovat léčivé přípravky nebo osobou oprávněnou léčivé přípravky vydávat.
Beru na vědomí, že informace obsažené dále na těchto stránkách nejsou určeny laické veřejnosti, nýbrž zdravotnickým odborníkům, a to se všemi riziky a důsledky z toho plynoucími pro laickou veřejnost.
Pro vstup na webové stránky je potřeba souhlasit s oběma podmínkami.
ANO
vstoupit
NE
opustit stránky