Stránky jsou určené odborníkům ve zdravotnictví.
Úterý 19. říjen 2021 | Svátek má Michaela

PŘIHLÁŠENÍ
Registrovaný e-mail:
Heslo:
 

Vertex je světovou jedničkou v léčbě cystické fibrózy

Vertex Pharmaceuticals/CZ-00-2000002

Vertex je světovou jedničkou v léčbě cystické fibrózy

15.12.2020 12:36
Zdroj: Komerční sdělení
Autor: Vertex Pharmaceuticals
Vertex Pharmaceuticals je globální biotechnologická společnost investující do vědeckých inovací s cílem vyvíjet transformativní léky pro pacienty s vážným onemocněním. Společnost stojí za vývojem několika schválených léčivých přípravků, které se zaměřují na chybný CFTR protein – základní příčinu cystické fibrózy (CF). V této oblasti provádí také několik klinických a výzkumných studií.

Cystická fibróza je vzácné, život zkracující dědičně podmíněné onemocnění způsobené mutací genu CFTR. Ten řídí činnost takzvaného chloridového kanálku v membráně buněk. Onemocnění zasahuje dýchací a trávící ústrojí, ale i některé další orgány. Výrazným projevem jsou opakované infekce dýchacích cest. Celosvětově nemocí trpí asi 75 000 lidí.

Vertex od základu změnil způsob léčby cystické fibrózy

Do roku 2012 se léčba CF soustřeďovala pouze na příznaky. Společnost Vertex dokázala něco, co se dříve považovalo za nemožné: objevila a vyvinula přípravky založené na malých molekulách, které cílí na chybný CFTR protein – základní příčinu CF. Přestože CF stále není plně vyléčitelná, Vertex zásadně změnil způsob, jakým je léčena.

Dnes se přípravky společnosti Vertex indikují k léčbě většiny pacientů trpících CF. Společnost Vertex dělá vše, co je v jejích silách, aby umožnila českým pacientům široký přístup k inovativním terapiím. Vertex pomáhá zlepšovat kvalitu života lidí s CF a je v této úloze nenahraditelný. Dlouhodobou vizí společnosti je proto zajistit efektivní léčbu všem způsobilým pacientům s tímto onemocněním po celém světě.

Věda udává směr

Vertex vyniká v biotechnologiích. Tři z pěti zaměstnanců společnosti se věnují výzkumu a vývoji. Za posledních pět let Vertex investoval přes 70 % svých provozních výdajů do vývoje nových léků. To je mnohem více než průměr předních farmaceutických a biologických firem v tomto odvětví, který v současné době činí přibližně 20 %.

Silný vědecký a výzkumný profil společnost charakterizuje. Vertex je jednou z pouhých pěti společností, které samy objevily a vyvinuly 4 nebo více léčivých přípravků. Díky tomu, že Vertex nadprůměrně investuje do vědeckého výzkumu a nebojí se přijímat vyplývající rizika, může bojovat proti příčinám vážných a život ohrožujících nemocí, a pomáhat tak tisícům pacientů po celém světě.Copyright © 2000-2021 MEDICAL TRIBUNE CZ, s.r.o. a dodavatelé obsahu (ČTK).
All rights reserved.  Podrobné informace o právech.  Prohlášení k souborům cookie.  

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tyto stránky jsou určeny odborným pracovníkům ve zdravotnictví. Informace nejsou určeny pro laickou veřejnost.

Potvrzuji, že jsem odborníkem ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů, čili osobou oprávněnou předepisovat léčivé přípravky nebo osobou oprávněnou léčivé přípravky vydávat.
Beru na vědomí, že informace obsažené dále na těchto stránkách nejsou určeny laické veřejnosti, nýbrž zdravotnickým odborníkům, a to se všemi riziky a důsledky z toho plynoucími pro laickou veřejnost.
Pro vstup na webové stránky je potřeba souhlasit s oběma podmínkami.
ANO
vstoupit
NE
opustit stránky