Přeskočit na obsah

eRecept až od 120 receptů ročně!

Typický zubní lékař vypíše někdy dva, někdy tři recepty pro pojišťovnu týdně. Pořizovat kvůli tomu komplexní systém s certifikacemi, kdy náklad na jeden recept dosáhne poměrně vysoké hodnoty, nedává smysl. Možnosti jsou dvě.

První je zavření praxe. To zvolí lékaři rok, dva před důchodem. Investice už pro ně smysl nemají, ale v současné době rozpadu venkovské sítě by se všem hodily dva roky na vyřešení situace a tedy udržet je v pracovním procesu. Druhou možností je poslat pacienta k praktickému lékaři pro recept. Někde to bude naproti, jinde do jiné obce... České stomatologické komoře se už podařilo dosáhnout zmírnění pro nepracující lékaře-důchodce, kteří si píší léky pro vlastní potřebu a nezatěžují tak kolegy praktiky a zlevňují celý systém.
Komora je pro vynětí celé stomatologie, neboť preskripce léků je zde zanedbatelná. eRecept ale pro lékaře s počtem receptů pod 120 ročně je už úplně absurdní a to pro všechny zúčastněné, včetně kontroly a evidence velkého množství lékařů se zanedbatelným obratem.

Myslíme si, že hranice by měla být mnohem vyšší, než 120, ale vstřícně jsme poslali alternativní návrh na úpravu aspoň na tuto hranici, která je při jakémkoli výpočtu absurdně nízká a logicky by měla být od eReceptu osvobozena. „Úplné zrušení pro stomatologii ale považujeme za ještě ekonomičtější a to i pro stát," uvádí doc. Roman Šmucler, prezident ČSK.

Zdroj: ČSK

Sdílejte článek

Doporučené

Praktičtí lékaři „jedou na hraně“

30. 11. 2021

Fungují na plné obrátky a začínají se přehřívat. I tak by šlo popsat současný stav v ordinacích praktických lékařů v České republice. Nová vlna…