660 let Univerzity Karlovy
„Mezi tužbami našeho srdce a tím, co naši královskou mysl svou tíhou stále zaneprázdňuje, její zřetel, starost a pozornost se stále obrací k tomu,…
„Mezi tužbami našeho srdce a tím, co naši královskou mysl svou tíhou stále zaneprázdňuje, její zřetel, starost a pozornost se stále obrací k tomu,…
Generální ředitel Kaiser Foundation Health Plan a Kaiser Foundation Hospitals není jen manažerem a specialistou na řízenou péči. Ve volném čase píše…
International Health Summit v následujícím rozhovoru hodnotí James A. Rice, moderátor konference a zároveň představitel spolupořádajícího amerického…
Zatímco v minulém vydání MT PHARMA (viz MT 8/2008) se autor v první části svého pojednání věnoval léčivům pro snižování tělesné hmotnosti a také…
Na zásadní význam kouření při stanovení rizika opakovaného vzniku infarktu myokardu opět upozornili při prezentaci výsledků svého výzkumu řečtí…
Možná jste se zarazili a domníváte se, že mám na mysli někoho, kdo například nechce zákon o příliš speciálních věcech, třeba o zoologických zahradác…
Během posledních let trvale stoupá zájem o samoléčení volně prodejnými tzv. OTC léky. Se změnami, které od počátku roku 2008 přineslo zavedení první…
V pátém pokračování cyklu článků věnovaného aplikované psychologii se PhDr. Dr.phil. Laura Janáčková, CSc., zaměřuje na to, jak onkologičtí pacienti…
Chirurgové sedmi zemí se sejdou 23. dubna v Praze na 1. středoevropském chirurgickém kongresu. O jeho cílech i očekáváních, která jsou s novou…
Na konci března pořádalo pražské Komplexní onkologické centrum a Onkologická klinika 1. LF UK a VFN v Praze ve spolupráci s Českou a slovenskou…
Sedm reformních zdravotnických zákonů dostane v následujících měsících „paragrafový kabátec“. Rozhodla o tom vláda 9. dubna schválením jejich věcných…
Skrytá je taková reklama, jejímž cílem je obelstít obezřetnost spotřebitele. Tato reklama se záměrně tváří jako redakční článek či jiná forma…
Počet seniorů celosvětově narůstá a zvyšuje se jejich zastoupení v obecné populaci i v ambulancích, na lůžkových odděleních a v lékárnách. Specifika…
Dávno pryč je doba, kdy se k sestře bylo možné chovat jako ke spotřebnímu materiálu, který se fasuje vždy o prázdninách, když školy opustí houfy…
S Ing. Igorem Tomešem, CSc., ředitelem oddělení zákaznických řešení a inovací T-Systems Czech Republic, hovořila MT o tom, proč je prospěšné…
U příležitosti slavnostního předání reakreditačního certifikátu mezinárodní společnosti Joint Commission International (JCI) Ústřední vojenské…
Nové komplexní řešení pro menší i velká zdravotnická zařízení, které poskytuje přístup ke všem zdravotním a ekonomickým údajům, umožňuje jejich…
Objev RNA interference amerických biologů Andrewa Firea a Craiga Melloa, který byl v roce 2006 odměněn Nobelovou cenou, si rychle razí cestu do…
Vzhledem k vysoké prevalenci arteriální hypertenze – v České republice se pohybuje kolem 30 % dospělé populace – je síť lékařů věnujících se této…
Vláda měla minulou středu projednat věcné záměry vašich sedmi reformních zákonů. Mezi nimi i jeden zbrusu nový – o transformaci zdravotních…
Extrémní hromadění málo cenných věcí a zvířat v domácnostech je u nás vnímáno především jako hygienický, požární problém nebo otázka ochrany zvířat.…
V únorové MT 3/2008 vyšel článek s burcujícím názvem „Lékařské genetice hrozí zneužití“, který pocházel z dílny (převážně) Společnosti lékařské…
V pořadí patnáctým Rytířem českého lékařského stavu pasoval prezident České lékařské komory v pátek 4. dubna prof. MUDr. Jaroslava Blahoše, DrSc. V…
Moderní léčba plicní arteriální hypertenze (PAH) je založena na klinických důkazech účinnosti a bezpečnosti duální antagonizace endotelinových…
Zatímco loni se odborníci z celého světa věnující se kardiovaskulární problematice sjeli na výroční vědeckou konferenci ACC (American College of…
Celkem 68 osobností z 21 odvětví je nominováno do finálového kola soutěže Manažer roku 2007. Výrazně zastoupen je i resort zdravotnictví – ve škále…
Česká lékařská komora uspořádala 3. dubna pod záštitou poslance Jiřího Carbola a Výboru pro zdravotnictví Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR seminář…
České republice hrozí žaloba u Soudního dvora Evropských společenství v Lucemburku a následná sankce v podobě výrazné finanční pokuty. Důvodem je…
V české populaci ve věku 18 až 65 let se odhaduje prevalence metabolického syndromu u mužů na 32 % a u žen na 24 procent. Incidence ovšem významně…
Antipsychotika 21. století – tak zněl název odborného symposia, které se koncem března konalo v hotelu Don Giovanni v Praze. Uspořádání již druhého…
Na přelomu února a března se v indickém Mumbai (dříve Bombaj) uskutečnil 8. světový kongres mezinárodní Hepato-pankreato-biliární asociace (IHPBA).…
Prenatální stres mění koncentrace cytokinů takovým způsobem, že může dojít k ohrožení těhotenství. K tomuto nepříjemnému závěru dospěla čtveřice…
Krajská hygienická stanice Středočeského kraje má nového ředitele – od 1. dubna se jím stal JUDr. Ivo Krýsa, který v této instituci již před rokem…
V rámci již desátého ročníku Týdne mozku se na půdě Akademie věd ČR v Praze sešli čeští odborníci z oblasti neurověd, aby do svých aktuálních…
Patnáctým držitelem čestného titulu Rytíř českého lékařského stavu, udělovaného Českou lékařskou komorou, se v pátek 4. dubna v Tereziánském sále…
Minulý týden byla na II. chirurgické klinice kardiovaskulární chirurgie 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy a Všeobecné fakultní nemocnice (VFN) v…
MT 1/2008, str. A12 S velkým zaujetím jsem si přečetla článek doc. MUDr. Lenky Veverkové, P h.D., „Lze zlepšit efektivitu léčby diabetické nohy“,…
Vědci z Duke University Medical Center v USA transformovali tukové částice v „chytré bomby“ tím, že do využitého lipidu inkorporovali cytostatika a…
V České republice trpí odhadem asi deset procent dospělé populace chronickým onemocněním ledvin (CKD – Chronic Kidney Disease) definovaným jako…
Dnes mi dovolte pouze stručné, téměř telegrafické vzkazy. V tomto čísle MT by rozhodně nemělo uniknout vaší pozornosti aktuální zpravodajství z právě…
Novely zákonů, které upravují specializační vzdělávání lékařů i pracovníků nelékařských zdravotnických profesí, úspěšně procházejí parlamentem.…
Někteří zdravotníci vnímají vybírání poplatků jako práci navíc, část pacientů je považuje za zdražení služeb – přesto se významné problémy…
Kraj Vysočina plánuje do několika let vybudovat regionální elektronický informační systém, určený k výměně dat mezi zdravotnickými zařízeními a ke…
Nová zdravotní pojišťovna měla ke dni zahájení činnosti, tzn. k 1. dubnu, zhruba 1 000 klientů. Prvním pojištěncem se stal generální ředitel holdingu…
V posledním čísle MT jsme informovali, že Americký úřad pro kontrolu léků a potravin (FDA) vydal zprávu týkající se botulotoxinu typu A a…
U pacientů s diabetem přicházejí inzulinoterapie a přírůstky hmotnosti prakticky ruku v ruce. Ve studii UKPDS (UK Prospective Diabetes Study Group),…
Prezident České lékařské komory MUDr. Milan Kubek před nedávnem obvinil zdravotní pojišťovny, že zbytečně utrácejí za drahé zahraniční léky, které by…
Bránice pacientů s řízenou plicní ventilací rychle podléhá atrofickým změnám. Svalová vlákna I. typu (pomalu se kontrahující) užívaná pro dýchání a…
Terapie založená na inkretinech se v posledních několika letech stává integrální součástí spektra intervencí, které jsou určeny k léčbě diabetu 2.…
Na tabu související se smrtí a umíráním se v posledním březnovém týdnu snažilo během dalšího setkání z cyklu Dialogem k reformě poukázat sdružení…
MT 9/2008, str. A2 Řízená péče je dle poznatků současné zdravotní ekonomie nejefektivnější metodou využití finančních zdrojů zdravotních pojišťoven.…
„Je pravda, že svůj mozek využíváme jen z deseti procent?“ bývá velmi častá otázka, případně konstatování. Našinci by se na jazyk drala odpověď:…
V nedávné anketě k semináři sdružení Občan o euthanasii (informace o něm najdete i v tomto vydání MT na straně B3) jsem napsal, že často nadměrná…
Evropská asociace farmaceutického průmyslu (EFPIA) v polovině března oficiálně přivítala aktivitu Evropské komise v přípravě veřejného návrhu…
Není pochyb o tom, že systémy poskytování zdravotní péče v celé Evropě i v dalších částech světa procházejí výraznou změnou. Dala by se…
Využití principů evidence-based medicine – medicíny založené na důkazech – při vzniku relevantních informačních zdrojů představil ve své prezentaci…
Česká koruna letos posiluje nejrychleji ze všech světových měn. Podle Ing. Tomáše Volfa, ekonomického analytika společnosti CITCO – Finanční trhy,…
O nizozemském modelu financování zdravotní péče se hovoří jako o nejsilnějším inspiračním zdroji reformy zdravotnictví v ČR. O motivacích, které ke…
V pražském hotelu Pyramida se ve dnech 6. až 8. dubna sejdou účastníci v pořadí již čtvrté mezinárodní konference International Health Summit 2008. O…
Základna radiodiagnostiky a intervenční radiologie IKEM, Praha Od konce minulého století dochází k revolučnímu vývoji v oblasti výpočetní tomografie.…
V posledních letech se stále častěji skloňují pojmy, jako je nemoc šílených krav, klusavka, kuru nebo Creutzfeldt-Jakobova nemoc. Všechny mají jedno…
S MUDr. Martinem Válkou z Vaskulárního centra Vítkovické nemocnice o výhodách a možnostech endovaskulární léčby stenózy arteria carotis interna. Jaké…
Ve čtvrtém pokračování cyklu článků věnovaného aplikované psychologii se PhDr. Dr.phil. Laura Janáčková, CSc., zaměřuje na to, jak se mění psychické…
Evropský institut bude, ale ne v Česku “Po třech letech sporů jsme dnes mohli vypustit do života Evropský inovační a technologický institut …
Historie Vítkovické nemocnice sahá až do poloviny 19. století. Tehdejší majitel Vítkovických železáren Salomon Mayer Rothschild nechal v roce 1853…
a iniciace reakcí na přítomnost infekce Imunitní systém je zcela zásadní pro vývoj všech živých organismů, bez ohledu na jejich vývojový stupeň nebo…
“Svět potřebuje vědu a věda potřebuje ženy” je motto stipendijního programu L’Oréal pro ženy ve vědě. Jeho letošní laureátkou se stala i doc. MUDr.…
Kasuistika se týká 29letého pacienta, který do naší ambulance přišel na doporučení praktické lékařky pro nutkavé myšlenky, únavu a vyčerpanost.…
Právě před pěti lety, 3. dubna roku 2003, začal prof. MUDr. Jan Pirk, DrSc., se svým týmem v pražském IKEM jako první v ČR a zemích východní Evropy…
V pravidelné rubrice Zdravotnictví v krajích ČR vám tentokrát představíme koncepci zdravotnictví Jihočeského kraje. Aktuální změny i budoucí…
Divize Cordis společnosti Johnson & Johnson uvedla na trh nový nitinolový samoexpandibilní stent Precise Pro RX, který je určen pro léčbu zúžených…
Transplantace tenkého střeva představuje léčebnou metodu pro pacienty se syndromem krátkého střeva, u kterých dojde k selhání parenterální výživy.…
Počátkem března proběhla v pražském hotelu Hilton 2. mezinárodní konference věnovaná souvislostem mezi prevencí a léčbou cévních mozkových příhod …
Vytvořit nový koncept typologie zdravotních služeb c ČR – tak zní jedno ze zadání projektu “Vypracování národních norem kódování pro český systém…
Elektronické aukce představují nestandardní formu nákupu zdravotnických prostředků, jejíž průběh není ve stávajícím právním prostředí jasně definován…
Služeb elektronických obchodů orientovaných na prodej zdravotnických prostředků využívá stále více lékařů a zdravotnických zařízení. Jaké jsou výhody…
Reprezentativní vzorek názorů na probíhající i připravované legislativní změny v českém zdravotnictví nabídla anketa uspořádaná mezi všemi hlavními…
Nevím, kdy jsme o tu vlastnost našich předků přišli. Ti totiž nevymýšleli za každou cenu nové zákony, ale převzali (či přinesli s sebou) a přijali ty…
Evropská unie hodlá odstraňovat překážky v přeshraniční mobilitě vědců a výzkumníků, studentů a představitelů akademické obce. Současně považuje za…
Americký úřad pro kontrolu léků a potravin (FDA) vydal zprávu týkající se botulotoxinu typu A (obchodní název Botox a Botox Cosmetic; producentem…
Ve věku 64 let zemřel na systémové selhání po stanovení diagnózy mnohočetného myelomu významný americký kardiochirurg dr. Stephen B. Colvin. Jeho…
Novým generálním ředitelem Zdravotní pojišťovny ministerstva vnitra ČR (ZP MV) se od 1.dubna stává Ing. Jaromír Gajdáček, dosavadní výkonný ředitel…
V roce 2004 publikovali australští a indonéští paleoantropologové v časopisu Nature popis pravěkého člověka, jehož ostatky odhalili pod skalním…
Podle J. Apperleye z Londýna lze jako bezpečný postup u žen, u kterých byla CML diagnostikována v graviditě, doporučit aferézy (leuko- nebo…
V pořadí již sedmá výroční konference České asociace dodavatelů zdravotnických prostředků CzechMed měla letos podtitul Zdravé zdravotnictví aneb…
Je krásný jarní den. Rozhlížím se kolem sebe a žasnu, kdy to všechno tak najednou rozkvetlo. Slunce příjemně hřeje, a uprostřed té pohody najednou…
V polovině března proběhla v pražském hotelu Hilton mezinárodní konference o léčbě chronické myeloidní leukémie pod názvem “Toward CML Cure: Progress…
Celosvětově je tuberkulóza nejčastější příčinou smrti z infekčních chorob. Za posledních deset let si vyžádala na třicet milionů životů. V České…
V pražském Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) byl minulý týden slavnostně uveden do provozu nový pavilon magnetické rezonance.…
Již dlouho se nám v MT nesešlo tolik příspěvků, které by dokládaly starou známou, leč bohužel ignorovanou pravdu, že řešení věcí odborných přísluší…
Profesor Jiří J. Vitek, americký neuroradiolog českého původu, se velkou měrou zasloužil o vstup endovaskulárních metod do neuroradiologie. V…
Ve dnech 4. až 6. března se v Ostravě v kongresovém centru Vysoké školy báňské konal I. neurovaskulární kongres. Tato odborná akce navázala na…
Pacientů s kardiostimulátory neustále přibývá. Ročně se jich v České republice nově implantuje kolem 6 000. Každým rokem také narůstají počty…
K významným environmentálním faktorům ovlivňujícím rizika nádorového onemocnění prsu patří i gravidita. Ta má prokazatelně ochranný efekt. U…
Americká farmaceutická společnost Nycomed loni zažila jedno ze svých nejúspěšnějších období. Celkový čistý obrat jí vzrostl celkem o 3,0 % na 3,497…
Při příležitosti návštěvy premiéra ČR Mirka Topolánka v centrále společnosti Teva oznámili její představitelé Shlomo Yanai, prezident a CEO (na…
Jedním z hlavních cílů letošní konference Telemedicína Brno 2008 bylo poukázat na praktické problémy související s tvorbou systémů PACS,…
MUDr. Štefan Brunclík, MBA, ředitel Ústřední vojenské nemocnice Praha, převzal ve středu 19. března z rukou Carla Ramponiho (na snímku uprostřed),…
Pracovní verze Zprávy o stavu, vývoji a výhledu české zdravotnictví, která je hlavním výstupem z činnosti Kulatého stolu, by měla být dokončena do…
Lékaři z univerzitní kliniky v Bonnu vedení Andreasem Hornungem vyšetřovali čtyřletého pacienta, který vykazoval velmi nízkou saturaci krve kyslíkem.…
Zpracovávání střevního obsahu není jen mechanickým průchodem trávicí trubicí, enzymatickou přeměnou zkrmeného, dodáváním energie organismu či otázkou…
Nejen vichřice Emma a velikonoční vánice nám ukazují, že jsme součástí přírody, které bychom se neměli snažit poroučet. Najednou není pravda, co jsme…
Není pochyb o tom, že cévní náhrady jsou jedním z pilířů cévní chirurgie již od počátku rozvoje tohoto klinického oboru v padesátých letech minulého…
V posledních letech prošel systém zdravotní péče v Nizozemsku výraznými změnami, zaměřenými na snížení vlivu státu na zdravotnictví. Úloha státu se…
Parenterální výživa představuje příjem kvantitativně a kvalitativně dostatečné dávky energetických substrátů (bílkovin, cukrů a tuků), vody,…
Kombinace inzulinových sekretagog a inzulinových senzitizérů se jeví být racionálním terapeutickým postupem k regulaci glykémie v mnoha případech…
Propojení různých informačních systémů pěti nemocnic Ústeckého kraje (sloučených v jedné akciové společnosti Krajská zdravotní) prostřednictvím tzv.…
V minulém čísle MT jsme pro Diskusní fórum vybrali téma, o kterém se v posledních týdnech často hovoří – tzv. řízenou péči. Druhou část došlých…
Dovolte mi pozastavit se v každodenním shonu pracovních povinností a zavzpomínat na prof. MUDr. Petra Niederleho, DrSC., F.A.B.I., dlouholetého…
Občas vyřizuje z domova pracovní telefonáty, objednávání materiálu a zdravotnických pomůcek přes internet a rovněž sleduje novinky a aktuality v…
Obrazové archivační a komunikační systémy PACS (Picture Archiving and Communication System) už dávno nejsou výsadou jen velkých fakultních nemocnic,…
Pod záštitou České angiologické společnosti ČLS JEP a České lékařské komory uspořádá Vítkovická nemocnice 29. až 30. dubna II. ostravské angiodny. O…
“Přesvědčili jsme se, že nizozemská reforma je životaschopná a že systém po radikálních změnách nejen že funguje, ale hlavně že funguje lépe,” svěřil…
Sterilita znamená v gynekologii neschopnost otěhotnění. Naproti tomu existuje i pojem sterilizace, který má sice více rozmanitých významů, ale v…
Imunitní systém je zcela zásadní pro vývoj všech živých organismů, bez ohledu na jejich vývojový stupeň nebo složitost. Je důležitý i pro udržení…
Časné přidání atorvastatinu k účinné antihypertenzní terapii vede podle výsledků post-hoc analýzy hypolipidemického ramene studie ASCOT (ASCOT-LLA)…
Významnou součástí Vítkovické nemocnice je Vaskulární centrum, které je díky své koncepci jediným pracovištěm svého druhu v České republice. Na…
Efektivitě, kvalitě a spokojenosti klientů ve zdravotnictví a sociální péči se věnovala mezinárodní konference ICEQ 2008. Její účastníci se sešli ve…
S hlubokým zármutkem jsme přijali zprávu, že 17. března dotlouklo srdce paní profesorky Peškové, emeritní přednostky I. chirurgické kliniky 1. LF UK…
bere MZ s rezervou Podle předběžného odhadu ministerstva zdravotnictví (MZ) se zavedení regulačních poplatků mělo projevit zhruba desetiprocentním…
Česká asociace pojišťoven (ČAP) zaslala 11. března dopis ministru vnitra Ivanu Langerovi se žádostí o vyjádření stanoviska k problému falešných, resp…
Předcházející dva díly seriálu článků mapujících aktuální problematiku a normativní úpravu požární bezpečnosti zdravotnických zařízení (viz MT 4/2008…
Dva američtí vědci z Drexel University College of Medicine ve Filadelfii poprvé referovali o lymfomatoidní reakci po methylfenidátu hydrochloridu.…
MT 6/2008, str. A5 Domnívám se, že za nemožností dosáhnout plné remise při antidepresivní léčbě může být tzv. tachyfylaxe. Jev, kdy v průběhu času…
Praktičtí lékaři odmítají stávkovou pohotovost a nepovažují tento způsob prosazování skupinového zájmu za legitimní. V anketě, kterou mezi třinácti…
Jakmile dojde na základě rozhodnutí ministra zdravotnictví k přesunu kapacit Úrazové nemocnice (ÚN) do Fakultní nemocnice Brno, nasmlouvá u ní VZP…
Rušivé sluchové vjemy pomáhají snižovat nepříjemné pocity z dušnosti u pacientů s CHOPN, čehož lze využít ke zvýšení jejich motivace k fyzické zátěži…
Pod pojmem “glaukom” se skrývá skupina chorob, jejichž společným příznakem je vyšší nitrooční tlak a následně typická neuropatie spojená s poklesem…
S methicilin rezistentním Staphylococcus aureus (MRSA) se potýkají desítky českých nemocnic. Po několik let skutečně výskyt tohoto patogenu prudce…
Antibiotika jsou v mnoha směrech specifické léky. Žádná jiná léková skupina není ohrožena šířící se rezistencí – postupně ztrácíme celou řadu…
Součástí Kongresu primární péče bylo i symposium věnované aktuálním trendům v očkování. Pořádala je společnost GSK. Mimo jiné zde byla oficiálně…
Na konci února se uskutečnil druhý celostátní seminář Institutu metabolického syndromu. Hostilo ho brněnské Divadlo Reduta. Na programu setkání…
Medical Tribune je značkou kvality pro noviny určené lékařům a zdravotníkům v mnoha zemích světa – obdobné tituly vycházejí např. v Německu, Rakousku, Švýcarsku, v sousedním Polsku či Maďarsku.
Medical Tribune v České republice vychází již od roku 2005, a to v periodicitě 26 čísel za rok. V duchu svého názvu chtějí noviny skutečně poskytovat tribunu všem, kdo mají lékařské a zdravotnické veřejnosti co sdělit – především lékařům a zdravotníkům samotným, ale i politikům, ekonomům, právníkům a dalším.
Medical Tribune jako jediné noviny o lékařské vědě, klinické medicíně a zdravotnictví u nás nejsou – navzdory svému anglickému názvu – překladovým titulem. Jejich obsah vytváří výhradně domácí profesionální redakce tvořená lékaři, zdravotními sestrami a novináři. Ti spolu s širokým okruhem spolupracovníků z různých oblastí medicíny nabízejí široký záběr na témata lékařské vědy a klinické medicíny i organizace, řízení a financování zdravotnictví doma i v zahraničí.
Medical Tribune dosahuje nákladu 20 000 výtisků a čte ji nejméně 40 000 čtenářů. Při dvacetitisícovém nákladu a indexu čtenosti 2,3 tvoří čtenářskou obec 46 000 lékařů, lékárníků a ostatních zdravotníků.
Roku 2017 vznikl ve spolupráci s Medical Tribune úspěšný projekt minutyMT.
Medical Tribune je dostupná každému – nízkou cenou časopisu a ještě výhodnějším předplatným chceme umožnit přístup k časopisu doslova každému; pro lékaře na odpočinku i pro studenty medicíny máme ještě další slevy.
Aktuální číslo: | 11/2008 |
Datum vydání: | 14.4.2008 |
Periodicita: | 20 čísel ročně |
Rozsah: | 24–36 stran |
Detailní informace včetně cen inzerce naleznete v MediaKitu ke stažení pro jednotlivé tituly:
Ceník pro personální inzerci najdete v samostatném mediakitu řádkové inzerce pro rok 2025.
.
Kontakt na obchodní oddělení jednotlivých titulů naleznete zde.
Technické požadavky na inzertní podklady v Remedia najdete na zde nebo na samostatných webových stránkách Remedia.cz.
Čtenáři: Soukromí i nemocniční lékaři, všeobecní i specialisté, lékárníci, stomatologové, ostatní zdravotničtí pracovníci, představitelé státní správy a samosprávy atd.
Náklad: 20 000 výtisků
Periodicita: 20 čísel ročně
Rozsah: 24-40 stran
Distribuce: Zasílání na adresy předplatitelů, distribuce na odborných kongresech, konferencích, seminářích a výstavách
Formát: 297×440 mm (novinový formát)
Provedení: barevnost 4/4 CMYK
Technická specifikace inzerce Medical Tribune
Při vytváření dokumentu PDF používejte Acrobat Distiller nebo export z InDesignu v nastavení na maximální kvalitu výstupu, v ideálním případě v nastavení PDF-X/1a. Dokument musí být vycentrován, kompozitní CMYK, nesmějí být použity přímé barvy a dokument musí být včetně pasovacích značek. U inzerátů na spad je třeba přidat 4 mm pro ořez. U dvoustránkových inzerátů je vhodné dodat každou stranu jako samostatný dokument.
EPS, PS
Veškerá písma použitá v dokumentu musejí být buď převedena do křivek nebo sbalena přímo v souboru EPS, resp. PS. Dokument musí být vycentrován, kompozitní CMYK, nesmějí být použity přímé barvy a dokument musí být včetně pasovacích značek. U inzerátů na spad je třeba přidat 4 mm pro ořez. U dvoustránkových inzerátů je vhodné dodat každou stranu jako samostatný dokument.
Texty
Akceptované formáty: holý text (TXT, ASC apod. - např. Poznámkový blok Notepad ve Windows), DOC (pouze pro MS Word až do verze Office 2007), RTF.
Obrázky
Rastrové - TIF, JPG, EPS, PSD - použité rozlišení musí být minimálně 300 dpi pro použití ve velikosti 1 : 1, nastavení CMYK. V případě použitých textů, log apod. by mělo být rozlišení alespoň 500 dpi. Při použití JPG komprese musí být nastavena maximální kvalita.Upozornění: Neakceptujeme obrázky stažené z webu, případně JPG s nízkou kvalitou.
Vektorové - AI, EPS pro PC i Mac - použitá písma musejí být převedena do křivek, případně přibalena k dokumentu (pouze písma pro PC). Použité barvy musejí být v nastavení CMYK.
Zlomové dokumenty
Pouze InDesign do verze CS3. Veškerá použitá písma musejí být přibalena k dokumentu. Veškeré použité obrázky musejí být přibaleny a platí pro ně výše uvedená pravidla.Podklady na filmech nepřijímáme! Inzerent plně ručí za správnost a bezchybnost předaných podkladů i za obsah inzerátu.
Harmonogram Medical Tribune 2025
|
1/25 |
2/25 |
3/25 |
4/25 |
5/25 |
6/25 |
7/25 |
uzávěrka: |
6. 1. |
3. 2. |
24. 2. |
17. 3. |
31. 3. |
22. 4. |
5. 5. |
distribuce: |
14. 1. |
11. 2. |
4. 3. |
25. 3. |
8. 4. |
29. 4. |
13. 5. |
|
|||||||
|
8/25 |
9/25 |
10/25 |
11/25 |
12/25 |
13/25 |
14/25 |
uzávěrka: |
19. 5. |
2. 6. |
16. 6. |
14. 7. |
4. 8. |
1. 9. |
15. 9. |
distribuce: |
27. 5. |
10. 6. |
24. 6. |
22. 7. |
12. 8. |
9. 9. |
23. 9. |
|
|||||||
|
15/25 |
16/25 |
17/25 |
18/25 |
19/25 |
20/25 |
|
uzávěrka: |
29. 9. |
13. 10. |
27. 10. |
10. 11. |
24.11. |
8. 12. |
|
distribuce: |
7. 10. |
21. 10. |
4. 11. |
18. 11. |
2. 12. |
16. 12. |
Čtenáři: Všeobecní lékaři, internisté, specialisté různých oborů medicíny
Náklad: 8 000 výtisků
Periodicita: Dvouměsíčník + speciální vydání
Distribuce: Zasílání na adresy předplatitelů, distribuce na odborných kongresech, konferencích, seminářích a výstavách
Formát: 209×286 mm
Provedení: barevnost 4/4 CMYK, vazba V2
Technická specifikace podkladů k inzerci v Medicíně po promoci
Detailní informace včetně cen inzerce naleznete v MediaKitu.
Harmonogram 2025
|
1/2025 |
2/2025 |
3/2025 |
4/2025 |
uzávěrka: |
14.3. |
13.6. |
15.10. |
8.12. |
distribuce: |
27.3. |
27.6. |
30.10. |
22.12. |
Čtenáři: Všeobecní lékaři, specialisté různých lékařských oborů, farmaceuti, studenti
Náklad: 5 000 výtisků
Periodicita: Dvouměsíčník
Distribuce: Adresné zasílání jednotlivým předplatitelům.
Formát: 210 × 297 mm
Provedení: barevnost 4/4 CMYK, vazba V2
Harmonogram 2025
|
č. 1 |
č. 2 |
č. 3 |
č. 4 |
č. 5 |
č. 6 |
uzávěrka: |
28.2. |
11.4. |
13.6. |
14.8. |
10.10. |
10.12. |
distribuce: |
17.3. |
29.4. |
27.6. |
28.8. |
24.10. |
29.12. |
Pokud chcete zadat inzerci, musíte se přihlásit.