Studijní sestra – zatím nevyužitá příležitost
V USA se sestry podílejí na klinických studiích mnohem více než v ČR
V USA se sestry podílejí na klinických studiích mnohem více než v ČR
PhDr. Dr. phil. Laura Janáčková, CSc., pokračuje na našich stránkách v cyklu svých článků věnovaných aplikované psychologii u gynekologických…
Národní onkologický registr představuje unikátní databázi i ve světovém měřítku. Obsahuje na milion a půl případů zhoubného onemocnění, popsaných ve…
Společnost Teva dosáhla za rok 2008 celosvětově rekordních tržeb ve výši přes 11 miliard dolarů, přičemž jen samotný lék Copaxone, přípravek pro…
Elektronické zdravotnictví bylo tématem mezinárodní konference zemí Evropské unie, která se uskutečnila koncem minulého týdne v Praze. Právě…
Děti do 18 let už v dubnu přestanou platit poplatky u lékaře. Novelu zákona o veřejném zdravotním pojištění s těmito i dalšími změnami podepsal…
Dosud volně prodejné léky proti nachlazení a také chřipce (Paralen plus, Modafen a podobně) budou v lékárnách k dispozici pravděpodobně jen na…
Státní podniky, které organizačně spadaly pod ministerstvo zdravotnictví, nebyly v letech 2005 až 2007 pod dostatečnou kontrolou resortu. I to byl…
aneb platí systém medicíny založené na důkazech vždy a pro všechny?
Systém GMAS mají zdravotníci v Motole k dispozici jako jediní v Evropě
Traduje se, že příroda nemá ráda vakuum a snaží se ho vždy vyplnit, ber kde ber. Tohle pravidlo platí bez výjimek všude tam, kde prázdno vzniká –…
Paliativní medicína v České republice prodělala v posledních 15 letech významný vývoj jak v oblasti vzdělávání, tak v klinické praxi. Vznikly první…
V závěru roku 2008 byl na valné hromadě České chirurgické společnosti ČLS JEP schválen vznik česká Sekce NOTES. Prozatímním vedením sekce byl do…
Kolorektální karcinom (CRC) je čtvrtou nejrozšířenější malignitou na světě, incidence tohoto nádoru je českých u mužů na prvním místě v Evropě, u…
Regulační poplatky – stálé téma…
Podle expertů existují v ČR mnohé rezervy, ale jsme na dobré cestě
Jako lékaři se snažíme léčit podle vědeckých poznatků. Vycházejí desítky algoritmů, doporučených terapeutických postupů, guidelines, vodítek atd.…
Na sklonku minulého roku se v brněnském hotelu Voroněž konal již druhý ročník konference MEFANET, zaměřené na e-learning a zdravotnickou informatiku…
Ve Znojmě se diskutovalo o rekurentních primárních nádorech a pseudoprogresi
„Často nás pacienti berou jako svou poslední šanci a jsou zklamáni, když zjistí, že ani my neumíme zázraky,“ říká MUDr. Jiří Kozák, Ph.D., předseda…
Peněz na farmakologickou léčbu přibývá, na chirurgii se nedostává
Stále častěji si nejen pacienti, ale i zástupci odborné veřejnosti stěžují na to, že v nemocnicích, zejména regionech mimo Prahu, pracuje na…
New England Journal of Medicine (NEJM) přinesl v minulém týdnu zajímavý článek o vztazích mezi lékaři a průmyslem. Nosným tématem tohoto článku je…
Světová zdravotnická organizace odhaduje, že ve světě v důsledku cévní mozkové příhody zemře každý rok 5,7 milionu lidí.1 Čtyřicet procent z těch,…
ČSSD však bude návrh na plošné zrušení poplatků ve Sněmovně dále předkládat Vládní koalici se podařilo minulý týden v úterý na zasedání Parlamentu ČR…
Pardubice – město léčby rány. Takový přívlastek by alespoň pro odbornou veřejnost mohl nahradit poněkud omšelé označení Pardubic jako města perníku.…
Bezmála 84 milionů korun budou stát přístroje, kterými bude vybaveno nové pracoviště centrální tomografie v areálu zlínské krajské nemocnice.…
Ministerstvo zdravotnictví oznámilo, že se 9. února MUDr. Jan Bříza, CSc., MBA, ředitel VFN v Praze, rozhodl odstoupit ze své funkce. Řízením…
Stafylokokový syndrom opařené kůže je typické onemocnění pro dětský věk vyvolané exfoliativním toxinem A a B zlatého stafylokoka 2. fágové skupiny.…
Výsledky první průběžné analýzy studie TEAM porovnávající účinnost tamoxifenu proti exemestanu v adjuvantní léčbě první linie u karcinomu prsu byly…
Jedním z důležitých témat, která zazněla na posledním ročníku ostravského „Postgraduálního kurzu sepse a MODS“, byla i problematika mykotických…
Ve dnech 20. až 23. ledna hostil hotel Atom v Ostravě již 11. ročník postgraduálního kursu Sepse a MODS. Termín „postgraduální kurs“ v názvu…
Celkem dvacet celostátních seminářů určených pro dětské kardiology, vždy s atraktivním programem a bohatou návštěvností, uspořádal do loňského roku…
Opsiny jsou G-proteiny lokalizované v buňkách fotoreceptorů. Jsou proteinovou složkou rodopsinu. Syntetizují je geny ChR2 a NpHR. Společně s…
Vědecký časopis Cell Host & Microbe přináší studii týmu vedeného Deborah Palliserovou z Harvard Medical School, ve které je popsán princip prostředku…
Alzheimerova choroba (AD – Alzheimer´s disease) je jednou z hlavních příčin demence. Je charakterizována výskytem senilních plaků a neurofibrilárních…
Trojice britských anesteziologů (v čele s D. Finnem) z nemocnice ve Worthingu referuje na stránkách únorového čísla odborného časopisu Anaesthesia…
„Tak nám páni poslanci ty poplatky nakonec sice s vodřenejma ušima, ale přece jen schválili a budem platit jako mourovatý,“ řekla posluhovačka panu…
Čtenáři Medical Tribune vědí, jak moc (pro některé možná až moc) jsme fandili MUDr. Julínkovi a jeho týmu, než nastoupili na ministerstvo. Když jsme…
Problematice chronických defektů je v poslední době věnována zasloužená pozornost. Důsledný multioborový přístup s využitím náležitých diagnostických…
„Ke vzniku mnohých obtížně léčitelných ran, především dekubitů, by vůbec nemuselo dojít, kdyby byli nemocní správně vyživováni,“ říká MUDr. Zuzana…
Adekvátní kompresivní terapie je nedílnou součástí léčby chronické žilní nedostatečnosti. Zúžení dilatovaných žil vede ke zlepšení oběhových poměrů v…
Medicína zdaleka není jen byznys, ba ani pouhé znalosti. Co ještě, to se pokoušíme zachytit v této rubrice. Máte-li nějaký zážitek s obecnějším…
Zaujala mě před časem glosa jednoho diskutujícího na jednom internetovém diskusním fóru, který napsal něco v tom smyslu, že začne věřit v reformu v…
Koncem ledna se v prostorách auly Univerzity Pardubice konal tradiční kongres věnovaný mezioborové spolupráci při léčbě ran. Odpolední program VII.…
Tiotropium (Spiriva, Boehringer Ingelheim Pharma) v dlouhodobé léčbě u pacientů s CHOPN zlepšuje plicní funkce a kvalitu života, snižuje počet…
Pětatřicetiletý muž bez zátěže v anamnéze podstoupil elektivní operaci rozsáhlého sakrálního dermoidu. Byla provedena radikální exstirpace cysty s…
V rámci letošního ročníku soutěže Sestra roku se jednou z laureátek stala Jana Korandová, vrchní sestra Revmatologického ústavu Praha. Ocenění…
Po onkologii (viz MT 2/2009) vyhlašuje svých „top 10“ také kardiologie – konkrétně American Heart Association. Její prezident Timothy Gardner,…
O skutečnosti, že trend celosvětově stárnoucí populace vyspělých zemí je platný i v České republice, se v poslední době diskutuje nejen na odborných…
Problematika specializační přípravy lékařů sice neplní přední stránky novin, ovlivňuje však úroveň zdravotnictví více, než si laická veřejnost…
Začátkem února VZP oznámila, že v důsledku krize zaznamenala za poslední tři měsíce loňského roku ztrátu ve výši přibližně jedné miliardy korun. A…
Nejlepší přednáškou letošního kongresu věnovaného léčbě ran v Pardubicích bylo vyhlášeno sdělení MUDr. Heleny Němcové, primářky kožního oddělení…
Státní ústav pro kontrolu léčiv (dále jen SÚKL) provedl „na podnět“ kontrolu pěti středočeských lékáren - v Benešově, Kladně, Kolíně, Mladé Boleslavi…
„Byl oním typem chirurga, jaký asi lidem ztělesňuje jejich ideál, lékařem milujícím své pacienty a živě s nimi cítícím, který se je snaží ušetřit…
Uplynulo šest týdnů roku 2009, než jsem se odhodlal něco okomentovat. Zde jsou nové i staré problémy praktických lékařů, které stojí za pozornost. 1)…
V úhradách moderních terapeutických materiálů pro léčbu ran postupem času dochází k výraznému rozšíření. Tento pozitivní posun však zatím není…
V následujícím příspěvku autorka stručně shrnuje problematiku bércových vředů zahrnující etiologické faktory, diagnostiku a terapii. Popisuje také…
Syndrom diabetické nohy patří k nejzávažnějším komplikacím diabetu. O jak závažný problém se jedná, naznačují statistická data: podle statistiky ÚZIS…
Před časem přišli odborníci z vědeckého týmu v Northwestern University s výsledky vlastního výzkumu, podle kterých za ztrátu paměti u pacientů s…
Před koncem minulého roku se uskutečnil kulatý stůl reformního týmu Ministerstva zdravotnictví ČR a zástupců veřejnosti s Dr. Tommym G. Thompsonem,…
Čtvrtý ročník jakékoli akce už dovoluje mluvit o tradici. Šonkův den, pořádaný 1. LF UK na památku zakladatele české obezitologie prof. MUDr. Jiřího…
V roce 1953 bylo panu H. M. 29 let. Trpěl neléčitelnou epilepsií, která by ho stála život. Skupina amerických neurochirurgů vedená W. B. Scovillem mu…
V dubnu 2008 bylo založeno občanské sdružení s názvem Kooperativní skupina pro neuroendokrinní nádory (KSPNN). Jeho činnost navazuje na deset let…
V poslední době se často hovoří o snaze přesunovat prostředky především do oblasti specifické, většinou velmi nákladné péče, která je sjednávána s…
Tým amerických vědců vedený Debashisem Ghoshem odhalil detailní strukturu enzymu aromatázy. Tento na membrány vázaný enzym je v lidském organismu…
Kraj Vysočina plánuje společný nákup elektrické energie pro krajské nemocnice. Sází na fakt, že velcí odběratelé bývají na trhu zvýhodněni. Centrální…
Pomoci zaměstnancům a jejich rodinám v tíživé situaci, do níž se dostali kvůli krachujícím firmám a zhoršující se ekonomické situaci, se rozhodlo…
Vakcína založená na PVL (Panton-Valentine leukocidin) cytotoxinu, resp. jeho podjednotce, zabránila v experimentu na myším modelu vzniku pneumonie a…
Americký Úřad pro potraviny a léčiva (FDA) schválil soukromé kalifornské biotechnologické firmě Geron Corporation první klinické zkoušky terapie…
V lázeňském městě Poděbrady se v lednu uskutečnil již XXII. ročník seminářů věnovaných problematice dětské kardiologie. Hlavním organizátorem byl již…
Pracuji jako staniční sestra. Aby bylo možné zajistit nepřetržitý provoz, musím mít na své podřízené pracovníky telefonické spojení pro případ…
Medical Tribune je značkou kvality pro noviny určené lékařům a zdravotníkům v mnoha zemích světa – obdobné tituly vycházejí např. v Německu, Rakousku, Švýcarsku, v sousedním Polsku či Maďarsku.
Medical Tribune v České republice vychází již od roku 2005, a to v periodicitě 26 čísel za rok. V duchu svého názvu chtějí noviny skutečně poskytovat tribunu všem, kdo mají lékařské a zdravotnické veřejnosti co sdělit – především lékařům a zdravotníkům samotným, ale i politikům, ekonomům, právníkům a dalším.
Medical Tribune jako jediné noviny o lékařské vědě, klinické medicíně a zdravotnictví u nás nejsou – navzdory svému anglickému názvu – překladovým titulem. Jejich obsah vytváří výhradně domácí profesionální redakce tvořená lékaři, zdravotními sestrami a novináři. Ti spolu s širokým okruhem spolupracovníků z různých oblastí medicíny nabízejí široký záběr na témata lékařské vědy a klinické medicíny i organizace, řízení a financování zdravotnictví doma i v zahraničí.
Medical Tribune dosahuje nákladu 20 000 výtisků a čte ji nejméně 40 000 čtenářů. Při dvacetitisícovém nákladu a indexu čtenosti 2,3 tvoří čtenářskou obec 46 000 lékařů, lékárníků a ostatních zdravotníků.
Roku 2017 vznikl ve spolupráci s Medical Tribune úspěšný projekt minutyMT.
Medical Tribune je dostupná každému – nízkou cenou časopisu a ještě výhodnějším předplatným chceme umožnit přístup k časopisu doslova každému; pro lékaře na odpočinku i pro studenty medicíny máme ještě další slevy.
Aktuální číslo: | 5/2009 |
Datum vydání: | 23.2.2009 |
Periodicita: | 20 čísel ročně |
Rozsah: | 24–36 stran |
Detailní informace včetně cen inzerce naleznete v MediaKitu ke stažení pro jednotlivé tituly:
Ceník pro personální inzerci najdete v samostatném mediakitu řádkové inzerce pro rok 2025.
.
Kontakt na obchodní oddělení jednotlivých titulů naleznete zde.
Technické požadavky na inzertní podklady v Remedia najdete na zde nebo na samostatných webových stránkách Remedia.cz.
Čtenáři: Soukromí i nemocniční lékaři, všeobecní i specialisté, lékárníci, stomatologové, ostatní zdravotničtí pracovníci, představitelé státní správy a samosprávy atd.
Náklad: 20 000 výtisků
Periodicita: 20 čísel ročně
Rozsah: 24-40 stran
Distribuce: Zasílání na adresy předplatitelů, distribuce na odborných kongresech, konferencích, seminářích a výstavách
Formát: 297×440 mm (novinový formát)
Provedení: barevnost 4/4 CMYK
Technická specifikace inzerce Medical Tribune
Při vytváření dokumentu PDF používejte Acrobat Distiller nebo export z InDesignu v nastavení na maximální kvalitu výstupu, v ideálním případě v nastavení PDF-X/1a. Dokument musí být vycentrován, kompozitní CMYK, nesmějí být použity přímé barvy a dokument musí být včetně pasovacích značek. U inzerátů na spad je třeba přidat 4 mm pro ořez. U dvoustránkových inzerátů je vhodné dodat každou stranu jako samostatný dokument.
EPS, PS
Veškerá písma použitá v dokumentu musejí být buď převedena do křivek nebo sbalena přímo v souboru EPS, resp. PS. Dokument musí být vycentrován, kompozitní CMYK, nesmějí být použity přímé barvy a dokument musí být včetně pasovacích značek. U inzerátů na spad je třeba přidat 4 mm pro ořez. U dvoustránkových inzerátů je vhodné dodat každou stranu jako samostatný dokument.
Texty
Akceptované formáty: holý text (TXT, ASC apod. - např. Poznámkový blok Notepad ve Windows), DOC (pouze pro MS Word až do verze Office 2007), RTF.
Obrázky
Rastrové - TIF, JPG, EPS, PSD - použité rozlišení musí být minimálně 300 dpi pro použití ve velikosti 1 : 1, nastavení CMYK. V případě použitých textů, log apod. by mělo být rozlišení alespoň 500 dpi. Při použití JPG komprese musí být nastavena maximální kvalita.Upozornění: Neakceptujeme obrázky stažené z webu, případně JPG s nízkou kvalitou.
Vektorové - AI, EPS pro PC i Mac - použitá písma musejí být převedena do křivek, případně přibalena k dokumentu (pouze písma pro PC). Použité barvy musejí být v nastavení CMYK.
Zlomové dokumenty
Pouze InDesign do verze CS3. Veškerá použitá písma musejí být přibalena k dokumentu. Veškeré použité obrázky musejí být přibaleny a platí pro ně výše uvedená pravidla.Podklady na filmech nepřijímáme! Inzerent plně ručí za správnost a bezchybnost předaných podkladů i za obsah inzerátu.
Harmonogram Medical Tribune 2025
|
1/25 |
2/25 |
3/25 |
4/25 |
5/25 |
6/25 |
7/25 |
uzávěrka: |
6. 1. |
3. 2. |
24. 2. |
17. 3. |
31. 3. |
22. 4. |
5. 5. |
distribuce: |
14. 1. |
11. 2. |
4. 3. |
25. 3. |
8. 4. |
29. 4. |
13. 5. |
|
|||||||
|
8/25 |
9/25 |
10/25 |
11/25 |
12/25 |
13/25 |
14/25 |
uzávěrka: |
19. 5. |
2. 6. |
16. 6. |
14. 7. |
4. 8. |
1. 9. |
15. 9. |
distribuce: |
27. 5. |
10. 6. |
24. 6. |
22. 7. |
12. 8. |
9. 9. |
23. 9. |
|
|||||||
|
15/25 |
16/25 |
17/25 |
18/25 |
19/25 |
20/25 |
|
uzávěrka: |
29. 9. |
13. 10. |
27. 10. |
10. 11. |
24.11. |
8. 12. |
|
distribuce: |
7. 10. |
21. 10. |
4. 11. |
18. 11. |
2. 12. |
16. 12. |
Čtenáři: Všeobecní lékaři, internisté, specialisté různých oborů medicíny
Náklad: 8 000 výtisků
Periodicita: Dvouměsíčník + speciální vydání
Distribuce: Zasílání na adresy předplatitelů, distribuce na odborných kongresech, konferencích, seminářích a výstavách
Formát: 209×286 mm
Provedení: barevnost 4/4 CMYK, vazba V2
Technická specifikace podkladů k inzerci v Medicíně po promoci
Detailní informace včetně cen inzerce naleznete v MediaKitu.
Harmonogram 2025
|
1/2025 |
2/2025 |
3/2025 |
4/2025 |
uzávěrka: |
14.3. |
13.6. |
15.10. |
8.12. |
distribuce: |
27.3. |
27.6. |
30.10. |
22.12. |
Čtenáři: Všeobecní lékaři, specialisté různých lékařských oborů, farmaceuti, studenti
Náklad: 5 000 výtisků
Periodicita: Dvouměsíčník
Distribuce: Adresné zasílání jednotlivým předplatitelům.
Formát: 210 × 297 mm
Provedení: barevnost 4/4 CMYK, vazba V2
Harmonogram 2025
|
č. 1 |
č. 2 |
č. 3 |
č. 4 |
č. 5 |
č. 6 |
uzávěrka: |
28.2. |
11.4. |
13.6. |
14.8. |
10.10. |
10.12. |
distribuce: |
17.3. |
29.4. |
27.6. |
28.8. |
24.10. |
29.12. |
Pokud chcete zadat inzerci, musíte se přihlásit.