Traumacel biodress v léčbě bércových vředů
V následujícím příspěvku autorka stručně shrnuje problematiku bércových vředů zahrnující etiologické faktory, diagnostiku a terapii. Popisuje také…
V následujícím příspěvku autorka stručně shrnuje problematiku bércových vředů zahrnující etiologické faktory, diagnostiku a terapii. Popisuje také…
Začátkem února VZP oznámila, že v důsledku krize zaznamenala za poslední tři měsíce loňského roku ztrátu ve výši přibližně jedné miliardy korun. A…
Problematika specializační přípravy lékařů sice neplní přední stránky novin, ovlivňuje však úroveň zdravotnictví více, než si laická veřejnost…
O skutečnosti, že trend celosvětově stárnoucí populace vyspělých zemí je platný i v České republice, se v poslední době diskutuje nejen na odborných…
Po onkologii (viz MT 2/2009) vyhlašuje svých „top 10“ také kardiologie – konkrétně American Heart Association. Její prezident Timothy Gardner,…
Státní ústav pro kontrolu léčiv (dále jen SÚKL) provedl „na podnět“ kontrolu pěti středočeských lékáren - v Benešově, Kladně, Kolíně, Mladé Boleslavi…
„Byl oním typem chirurga, jaký asi lidem ztělesňuje jejich ideál, lékařem milujícím své pacienty a živě s nimi cítícím, který se je snaží ušetřit…
Uplynulo šest týdnů roku 2009, než jsem se odhodlal něco okomentovat. Zde jsou nové i staré problémy praktických lékařů, které stojí za pozornost. 1)…
V úhradách moderních terapeutických materiálů pro léčbu ran postupem času dochází k výraznému rozšíření. Tento pozitivní posun však zatím není…
Syndrom diabetické nohy patří k nejzávažnějším komplikacím diabetu. O jak závažný problém se jedná, naznačují statistická data: podle statistiky ÚZIS…
Nejlepší přednáškou letošního kongresu věnovaného léčbě ran v Pardubicích bylo vyhlášeno sdělení MUDr. Heleny Němcové, primářky kožního oddělení…
Čtvrtý ročník jakékoli akce už dovoluje mluvit o tradici. Šonkův den, pořádaný 1. LF UK na památku zakladatele české obezitologie prof. MUDr. Jiřího…
Před časem přišli odborníci z vědeckého týmu v Northwestern University s výsledky vlastního výzkumu, podle kterých za ztrátu paměti u pacientů s…
Před koncem minulého roku se uskutečnil kulatý stůl reformního týmu Ministerstva zdravotnictví ČR a zástupců veřejnosti s Dr. Tommym G. Thompsonem,…
V lázeňském městě Poděbrady se v lednu uskutečnil již XXII. ročník seminářů věnovaných problematice dětské kardiologie. Hlavním organizátorem byl již…
Pracuji jako staniční sestra. Aby bylo možné zajistit nepřetržitý provoz, musím mít na své podřízené pracovníky telefonické spojení pro případ…
Ani sebevětší odborná erudice v medicíně nezaručí, že lékař bude úspěšný i v řídicí funkci. Většina z těch, kteří se ocitli v čele polikliniky,…
Na otázky čtenářů Medical Tribune odpovídají právníci, kteří se specializují na právo ve zdravotnictví. Bezplatného právního servisu můžete využít i…
Jedním z posledních kroků Tomáše Julínka ve funkci ministra zdravotnictví bylo zavedení dotačního programu na podporu vzdělávání lékařů a sester. Na…
Členové Zastupitelstva Plzeňského kraje na svém zasedání schválili rozšíření výstavby Klatovské nemocnice a navýšení rozpočtu na výstavbu o téměř 142…
Od začátku tohoto měsíce se situace spojená s úhradou regulačních poplatků ve zdravotnictví výrazně přiostřila. Kraje pod vedením volebních vítězů…
Roztroušená skleróza mozkomíšní (RS) je jedním z nejčastějších onemocnění centrálního nervového systému. Odhaduje se, že na světě trpí touto chorobou…
Pokročilý věk dárce sám o sobě negativním způsobem neovlivňuje přežití příjemce či štěpu po jaterní transplantaci, vyplývá z práce skupiny amerických…
Výrazná redukce hmotnosti po bariatrickém chirurgickém výkonu vede u obézních pacientů s nealkoholickou jaterní steatózou ve většině případů k…
Na základě výsledků několika klinických studií a zejména pak studie EXTREME schválila koncem minulého roku Evropská komise cetuximab (Erbitux, Merck…
Právě ode mne odešel poslední pacient. Muž pickwikovského habitu blížící se věkem k šedesátce. Je v mé péči už čtyři roky. Trpěl klasickou panickou…
Myslím, že mohu a troufám si mluvit za velkou většinu poctivých lékárníků v naší zemi. Za pár dnů nemáme významná statistická data o poklesu obratu…
Léčbu opioidy nemusí provázet zácpa Podle studie Pain In Europe, provedené na vzorku 46 000 Evropanů, trpí chronickou bolestí ve vyspělých zemích až…
Od prvního února přispívá Všeobecná zdravotní pojišťovna ženám starším 69 let na úhradu mamografického screeningu. Ženy mohou žádat o příspěvek do…
V průběhu loňského roku bylo Záchrannou zdravotnickou službou hlavního města Prahy realizováno 112 584 výjezdů. Celkový počet tak meziročně stoupl o…
V roce 1953 bylo panu H. M. 29 let. Trpěl neléčitelnou epilepsií, která by ho stála život. Skupina amerických neurochirurgů vedená W. B. Scovillem mu…
Na konci ledna byla ve Fakultní nemocnici Královské Vinohrady (FNKV) v Praze slavnostně otevřena rekonstruovaná Radiodiagnostická klinika (RDG).…
Imunizace vakcínou proti onkoantigenům E6 a E7 lidského papilomaviru 16 (HPV-16) zabránila na myším modelu expresi těchto antigenů nádorovými buňkami…
Když jsem četl doporučení ministryni zdravotnictví, čím by měla ve svém úřadě začít (strana A2–3), a pak čtyři zajímavé úvahy z pera doc. O. Vinaře,…
„Svět potřebuje vědu a věda potřebuje ženy.“ Pod tímto heslem byla 27. ledna v prostorách Knihovny Akademie věd ČR předána již potřetí „Stipendia…
Tým amerických vědců vedený Debashisem Ghoshem odhalil detailní strukturu enzymu aromatázy. Tento na membrány vázaný enzym je v lidském organismu…
Kraj Vysočina plánuje společný nákup elektrické energie pro krajské nemocnice. Sází na fakt, že velcí odběratelé bývají na trhu zvýhodněni. Centrální…
Pomoci zaměstnancům a jejich rodinám v tíživé situaci, do níž se dostali kvůli krachujícím firmám a zhoršující se ekonomické situaci, se rozhodlo…
Vakcína založená na PVL (Panton-Valentine leukocidin) cytotoxinu, resp. jeho podjednotce, zabránila v experimentu na myším modelu vzniku pneumonie a…
Americký Úřad pro potraviny a léčiva (FDA) schválil soukromé kalifornské biotechnologické firmě Geron Corporation první klinické zkoušky terapie…
V dubnu 2008 bylo založeno občanské sdružení s názvem Kooperativní skupina pro neuroendokrinní nádory (KSPNN). Jeho činnost navazuje na deset let…
V poslední době se často hovoří o snaze přesunovat prostředky především do oblasti specifické, většinou velmi nákladné péče, která je sjednávána s…
Jako ochutnávku z připravované knihy doc. MUDr. Petra Bartůňka, CSc., s názvem Další prosím… přinášíme dnes poprvé tři z 527 medicínských historek,…
Náborový příspěvek, podpora dalšího vzdělávání, ubytování, stravování, až šest týdnů dovolené – tyto a mnohé další výhody mají nalákat zdravotní…
Ve věku pětaosmdesáti let zemřel 12. prosince 2008 v hotelu v norském Tromsö laureát Nobelovy ceny za fyziologii a medicínu za rok 1976 Daniel…
Začátkem února navštívil Českou republiku na několik dnů viceprezident významné organizace amerického farmaceutického průmyslu PhRMA (Pharmaceutical…
V pátrání po zajímavých zálibách a volnočasových aktivitách zdravotníků jsme tentokrát narazili na příběh vskutku unikátní: Tereza Masařová,…
Do Hradce Králové se 22. ledna sjeli odborníci věnující se problematice obtížně léčitelného astmatu. Konal se zde totiž seminář s názvem II. hradecký…
Společnost Lundbeck zahájila na 51. česko-slovenské psychofarmakologické konferenci v Jeseníku odborný program. Již první den konference mohli…
Nové lékové formy antipsychotik významně zlepšují dlouhodobé výsledky léčby schizofrenie Druhý podvečer 51. Česko-slovenské psychofarmakologické…
V čele ministerstva zdravotnictví je Daniela Filipiová teprve několik dní. Mimo jiné deklarovala svou ochotu komunikovat s odbornou veřejností.…
korun Koncem ledna byly zveřejněny údaje IMS a SÚKL o spotřebě léků v České republice v roce 2008. I když IMS vychází z údajů o prodejích…
§ Společnost Pfizer oznámila, že za 68 miliard dolarů (ve formě hotovosti i akcií) přebírá společnost Wyeth, přičemž obchod podpoří úvěrem…
Obnova cirkadiánních rytmů u pacientů s depresí jako léčba budoucnosti Téma poruch chronobiologických rytmů bylo na konferencích v Jeseníku již v…
Zhodnotit hlavní události roku 2008 a představit plány na rok 2009, to byly dvě hlavní témata výroční tiskové konference Asociace inovativního…
Přínos české medicíny při provádění zadní lamelární keratoplastiky Koncem listopadu loňského roku byla na Oční klinice Fakultní nemocnice v Olomouci…
Primář Hematoonkologického oddělení FN Plzeň MUDr. Vladimír Koza byl na začátku ledna u soudu, protože neplatil příspěvky České lékařské komoře.…
Zaostřeno na kombinaci antipsychotik a rychle působících antidepresiv Letošní Česko-slovenská psychofarmakologická konference ČNPS (České…
„Naše současná vláda se konečně rozhoupala k reformě zdravotnictví a svěřila to dnes již bývalému ministru Tomáši Julínkovi. Nebylo to zrovna šťastné…
Ve věku nedožitých 76 let zemřel dne 12. ledna prof. MUDr. Vincent Bak, DrSc. Profesor Bak promoval na Fakultě všeobecného lékařství UK v Praze,…
Následující kasuistika ilustruje možnost využití intraoperační magnetické rezonance u pacienta při resekci míšního gliomu. Zvláštností tohoto případu…
Umožňuje zvýšit radikalitu operace, ale ne na úkor bezpečnosti. Naopak. Díky vybavení a uspořádání multifunkčního operačního sálu, jehož součástí je…
Jako první fakultní nemocnice přímo napojená na lékařskou fakultu získala FN Hradec Králové akreditaci Spojené akreditační komise ČR. Program kvality…
Má pacient právo požadovat vyšetření pouze od určitého typu lékaře? Konkrétně – má pacientka s podezřením na tumor prsu právo vyžadovat, aby ji…
Intenzivní pulsační sekrece gonadotropin-releasing hormonu neurony hypothalamu je klíčovým momentem endokrinních změn při pubertě. Na jejím spuštění…
Americká společnost klinické onkologie ASCO (American Society of Clinical Oncology) ve své výroční zprávě vyzdvihla 12 nejvýznamnějších počinů v…
Doc. MUDr. Leoš Heger, CSc., vede Fakultní nemocnici Hradec Králové od roku 1995. Nyní se s touto funkcí loučí. A podle všeho odchází se štítem,…
V IKAK jsou schopni nejen skvěle léčit, ale podílet se i na klinickém výzkumu Jako každoročně třetí lednovou středu (letos 21. ledna) pořádala I.…
Kasuistika pojednává o chirurgické léčbě karcinomu kaudy pankreatu a upozorňuje na možnosti prevence peroperačních a pooperačních komplikací, včetně…
PhDr. Dr.phil. Laura Janáčková, CSc., pokračuje na našich stránkách v cyklu svých článků věnovaných aplikované psychologii u gynekologických…
„Těší mě vysoká úroveň volných sdělení,“ komentuje program konference doc. Mohr, nový předseda ČNPS. Střídáte doc. Horáčka na postu předsedy ČNPS.…
Při správné volbě kombinace lze zvýšit účinnost a snížit nežádoucí účinky Převody z jednoho antipsychotika na druhé a kombinace antipsychotik patří k…
Novorozenci narození před 33. týdnem gravidity jsou ohroženi vývojovými poruchami centrálního nervového systému. Tyto problémy může dále prohloubit…
K 35. výročí úmrtí Josefa Charváta a provedení první transplantace srdce
Jak to vlastně bylo s českým cyklosporinem?
Sestra Emmanuela – dvacet let života se smetištními lidmi
„Až do chvíle evakuace jsme doufali, že se hurikán městu vyhne. Marně,“ říká lékařka. V létě loňského roku jsem měla možnost strávit tři měsíce na…
Jako jedno z osmi nejlepších kardiologických pracovišť v Evropě bylo ohodnoceno Kardiocentrum při Fakultní nemocnici Královské Vinohrady v Praze.…
Firmy Nycomed a EffRx informovaly ve společném tiskovém prohlášení o vzniku licenční dohody, která zaručuje firmě Nycomed exkluzivní práva na další…
Výbor pro humánní léčivé přípravky Evropské lékové agentury pro léčiva vydal souhlasné stanovisko k povolení prodeje vakcíny CELVAPAN (společnost…
Tým amerických vědců vedený Debashisem Ghoshem odhalil detailní strukturu enzymu aromatázy. Tento na membrány vázaný enzym je v lidském organismu…
Po čtyřiceti letech byla v České republice opět postavena stavba projektovaná přímo pro potřeby péče o duševně nemocné. Novou budovou psychiatrické…
Britská lékařská expedice na Mount Everest naměřila v krvi účastníků rekordně nízké hladiny kyslíku. Výsledky výzkumu prováděného v extrémních…
Šestičlenná skupina vědců (v jejichž čele stál Guy Orr) provedla otevřenou pilotní studii za účelem zhodnocení účinnosti sildenafilu u mužů…
Aptamery jsou malé syntetické oligonukleotidové molekuly, které mají schopnost vysoce specifické a afinitní vazby na cílové proteiny. První aptamer,…
Až někdy do začátku sedmdesátých let minulého století byly poruchy mužské erekce tabuizovaným tématem. A to nejen v laické veřejnosti, kde diskusím o…
Endokrinní beta-buňky pankreatu mají omezenou schopnost dělení. To komplikuje nejen výzkum v diabetologii, ale také vývoj nových léčebných postupů…
Po dlouhých čtyřiceti letech vznikla budova projektovaná přímo pro péči o duševně nemocné V pondělí 12. ledna se ve Fakultní nemocnici Hradec Králové…
Rozhodnutí o stavbě nové pražské vojenské nemocnice se zrodilo v roce 1925. Tehdejším Národním shromážděním byl přijat zákon č. 68/1925 Sb. z. a n.,…
Jsem vždy rád, když se mohu ze světa infotainmentu (jak se dnes označuje ta jedině správná forma podávání informací veřejnosti, tedy forma sendviče s…
Kormidelníci zdravotnictví od akademických polemik očekávají nepraktičnost a neužitečnost pro realizaci jejich aktuálních představ. Přispěji k jejich…
Jaké jsou vztahy mezi praktiky a specialisty? Je v terénu čas na sebevzdělávání? Myslím si, že vztahy mezi lékaři jsou takové, jaké jsou. Nejsou…
Společnost GlaxoSmithKline (GSK) získala licenci na volný prodej svého antiobezitika, které nabízí pod názvem alli (orlistat 60 mg). Lék je určený…
„Snažil jsem se během svého předsednictví stihnout co nejvíc,“ bilancuje poslední dva roky, kdy stál v čele České neuropsychofarmakologické…
Na 80. výročním kongresu Americké kardiologické společnosti (American Heart Association), který se konal začátkem listopadu loňského roku v New…
„Nemůžeme říci, že každý den bezprostředně zachraňujeme životy, velmi často ale těmto životům zachraňujeme smysl,“ říká přednosta Psychiatrické…
Medical Tribune je značkou kvality pro noviny určené lékařům a zdravotníkům v mnoha zemích světa – obdobné tituly vycházejí např. v Německu, Rakousku, Švýcarsku, v sousedním Polsku či Maďarsku.
Medical Tribune v České republice vychází již od roku 2005, a to v periodicitě 26 čísel za rok. V duchu svého názvu chtějí noviny skutečně poskytovat tribunu všem, kdo mají lékařské a zdravotnické veřejnosti co sdělit – především lékařům a zdravotníkům samotným, ale i politikům, ekonomům, právníkům a dalším.
Medical Tribune jako jediné noviny o lékařské vědě, klinické medicíně a zdravotnictví u nás nejsou – navzdory svému anglickému názvu – překladovým titulem. Jejich obsah vytváří výhradně domácí profesionální redakce tvořená lékaři, zdravotními sestrami a novináři. Ti spolu s širokým okruhem spolupracovníků z různých oblastí medicíny nabízejí široký záběr na témata lékařské vědy a klinické medicíny i organizace, řízení a financování zdravotnictví doma i v zahraničí.
Medical Tribune dosahuje nákladu 20 000 výtisků a čte ji nejméně 40 000 čtenářů. Při dvacetitisícovém nákladu a indexu čtenosti 2,3 tvoří čtenářskou obec 46 000 lékařů, lékárníků a ostatních zdravotníků.
Roku 2017 vznikl ve spolupráci s Medical Tribune úspěšný projekt minutyMT.
Medical Tribune je dostupná každému – nízkou cenou časopisu a ještě výhodnějším předplatným chceme umožnit přístup k časopisu doslova každému; pro lékaře na odpočinku i pro studenty medicíny máme ještě další slevy.
Aktuální číslo: | 4/2009 |
Datum vydání: | 16.2.2009 |
Periodicita: | 20 čísel ročně |
Rozsah: | 24–36 stran |
Detailní informace včetně cen inzerce naleznete v MediaKitu ke stažení pro jednotlivé tituly:
Ceník pro personální inzerci najdete v samostatném mediakitu řádkové inzerce pro rok 2025.
.
Kontakt na obchodní oddělení jednotlivých titulů naleznete zde.
Technické požadavky na inzertní podklady v Remedia najdete na zde nebo na samostatných webových stránkách Remedia.cz.
Čtenáři: Soukromí i nemocniční lékaři, všeobecní i specialisté, lékárníci, stomatologové, ostatní zdravotničtí pracovníci, představitelé státní správy a samosprávy atd.
Náklad: 20 000 výtisků
Periodicita: 20 čísel ročně
Rozsah: 24-40 stran
Distribuce: Zasílání na adresy předplatitelů, distribuce na odborných kongresech, konferencích, seminářích a výstavách
Formát: 297×440 mm (novinový formát)
Provedení: barevnost 4/4 CMYK
Technická specifikace inzerce Medical Tribune
Při vytváření dokumentu PDF používejte Acrobat Distiller nebo export z InDesignu v nastavení na maximální kvalitu výstupu, v ideálním případě v nastavení PDF-X/1a. Dokument musí být vycentrován, kompozitní CMYK, nesmějí být použity přímé barvy a dokument musí být včetně pasovacích značek. U inzerátů na spad je třeba přidat 4 mm pro ořez. U dvoustránkových inzerátů je vhodné dodat každou stranu jako samostatný dokument.
EPS, PS
Veškerá písma použitá v dokumentu musejí být buď převedena do křivek nebo sbalena přímo v souboru EPS, resp. PS. Dokument musí být vycentrován, kompozitní CMYK, nesmějí být použity přímé barvy a dokument musí být včetně pasovacích značek. U inzerátů na spad je třeba přidat 4 mm pro ořez. U dvoustránkových inzerátů je vhodné dodat každou stranu jako samostatný dokument.
Texty
Akceptované formáty: holý text (TXT, ASC apod. - např. Poznámkový blok Notepad ve Windows), DOC (pouze pro MS Word až do verze Office 2007), RTF.
Obrázky
Rastrové - TIF, JPG, EPS, PSD - použité rozlišení musí být minimálně 300 dpi pro použití ve velikosti 1 : 1, nastavení CMYK. V případě použitých textů, log apod. by mělo být rozlišení alespoň 500 dpi. Při použití JPG komprese musí být nastavena maximální kvalita.Upozornění: Neakceptujeme obrázky stažené z webu, případně JPG s nízkou kvalitou.
Vektorové - AI, EPS pro PC i Mac - použitá písma musejí být převedena do křivek, případně přibalena k dokumentu (pouze písma pro PC). Použité barvy musejí být v nastavení CMYK.
Zlomové dokumenty
Pouze InDesign do verze CS3. Veškerá použitá písma musejí být přibalena k dokumentu. Veškeré použité obrázky musejí být přibaleny a platí pro ně výše uvedená pravidla.Podklady na filmech nepřijímáme! Inzerent plně ručí za správnost a bezchybnost předaných podkladů i za obsah inzerátu.
Harmonogram Medical Tribune 2025
|
1/25 |
2/25 |
3/25 |
4/25 |
5/25 |
6/25 |
7/25 |
uzávěrka: |
6. 1. |
3. 2. |
24. 2. |
17. 3. |
31. 3. |
22. 4. |
5. 5. |
distribuce: |
14. 1. |
11. 2. |
4. 3. |
25. 3. |
8. 4. |
29. 4. |
13. 5. |
|
|||||||
|
8/25 |
9/25 |
10/25 |
11/25 |
12/25 |
13/25 |
14/25 |
uzávěrka: |
19. 5. |
2. 6. |
16. 6. |
14. 7. |
4. 8. |
1. 9. |
15. 9. |
distribuce: |
27. 5. |
10. 6. |
24. 6. |
22. 7. |
12. 8. |
9. 9. |
23. 9. |
|
|||||||
|
15/25 |
16/25 |
17/25 |
18/25 |
19/25 |
20/25 |
|
uzávěrka: |
29. 9. |
13. 10. |
27. 10. |
10. 11. |
24.11. |
8. 12. |
|
distribuce: |
7. 10. |
21. 10. |
4. 11. |
18. 11. |
2. 12. |
16. 12. |
Čtenáři: Všeobecní lékaři, internisté, specialisté různých oborů medicíny
Náklad: 8 000 výtisků
Periodicita: Dvouměsíčník + speciální vydání
Distribuce: Zasílání na adresy předplatitelů, distribuce na odborných kongresech, konferencích, seminářích a výstavách
Formát: 209×286 mm
Provedení: barevnost 4/4 CMYK, vazba V2
Technická specifikace podkladů k inzerci v Medicíně po promoci
Detailní informace včetně cen inzerce naleznete v MediaKitu.
Harmonogram 2025
|
1/2025 |
2/2025 |
3/2025 |
4/2025 |
uzávěrka: |
14.3. |
13.6. |
15.10. |
8.12. |
distribuce: |
27.3. |
27.6. |
30.10. |
22.12. |
Čtenáři: Všeobecní lékaři, specialisté různých lékařských oborů, farmaceuti, studenti
Náklad: 5 000 výtisků
Periodicita: Dvouměsíčník
Distribuce: Adresné zasílání jednotlivým předplatitelům.
Formát: 210 × 297 mm
Provedení: barevnost 4/4 CMYK, vazba V2
Harmonogram 2025
|
č. 1 |
č. 2 |
č. 3 |
č. 4 |
č. 5 |
č. 6 |
uzávěrka: |
28.2. |
11.4. |
13.6. |
14.8. |
10.10. |
10.12. |
distribuce: |
17.3. |
29.4. |
27.6. |
28.8. |
24.10. |
29.12. |
Pokud chcete zadat inzerci, musíte se přihlásit.