Povinné členství v ČLK není protiústavní
Podmínkou výkonu lékařské profese v České republice nadále zůstává členství v České lékařské komoře (ČLK). Ústavní soud ČR (ÚS) 14. října zamítl…
Podmínkou výkonu lékařské profese v České republice nadále zůstává členství v České lékařské komoře (ČLK). Ústavní soud ČR (ÚS) 14. října zamítl…
XIV. kongres Světové psychiatrické asociace byl největší odbornou akcí v oboru psychiatrie, která se kdy v České republice konala. Na zahajovacím…
Vydáním konečných závěrů a doporučení ukončilo 2. října více než tříletou etapu své práce tzv. Farmaceutické fórum na nejvyšší úrovni (High Level…
Nutnost dlouhodobého vstupu do žilního řečiště vedla k vývoji systémů, které takový opakovaný přístup umožňují a současně minimalizují rizika…
V poslední době se Česká internistická společnost ČLS JEP (ČIS) začíná stále více profilovat jako odborná společnost organizující celou řadu…
První a zatím jediný přístroj v České republice pracující s laserovým paprskem, který umožňuje resekci metastatických ložisek v plicní tkáni,…
Je to tak před každými volbami, ba v poslední době téměř nepřetržitě i v době mezivolební: cokoli se šustne ve zdravotnictví, je použito, nadužito a…
Světová psychiatrická asociace (WPA) pečlivě zvažuje kandidáty, kteří se ucházejí o uspořádání jejích sjezdů. Už samo rozhodnutí konat XIV. světový…
Praví se, že v kůře lidského mozku, kterou roku 1909 Korbinian Brodman rozčlenil na základě mikroskopického obrazu do mapy z 52 polí, je asi 24…
Právní poradna JUDr. Tomáš Doležal, Ph.D., advokát Generická substituce jako taková není právním problémem. Je jím otázka právní odpovědnosti v…
V červenci tohoto roku American Academy of Pediatrics (AAP) vydala revidovaná doporučení pro léčbu hypercholesterolémie u dětí. Během několika dní po…
Onemocnění muskuloskeletálního aparátu stále ještě nemá takovou podporu, jakou by si zasloužilo. Částečně může být tato situace odrazem názorů…
Institut biostatistiky a analýz Masarykovy univerzity v Brně (IBA), který je dlouhodobým dodavatelem technologických řešení klinických registrů a…
Ve vývoji vědeckého výzkumu lze zaznamenat postupný přesun pozornosti od prostého sledování účinnosti látky (nejčastěji v umělých laboratorních…
První etapa rekonstrukce budovy děkanátu, výukových prostorů Ústavu lékařské biochemie, Stomatologické kliniky a dalších pracovišť v objektu 1.…
Zisk amerického koncernu Johnson & Johnson stoupl ve třetím čtvrtletí letošního roku o 30 procent a dosáhl částky 3,31 mld. USD (přibližně 59,4 mld.…
Od 6. do 7. listopadu se v Pardubicích uskuteční již 8. ročník česko-slovenské konference INMED 2008, tradičního setkání nejen odborníků z oblasti…
Součástí kongresu WPA byl program pro Mladé psychiatry, na jehož přípravě se bohatě podílela i česká Sekce mladých psychiatrů. V rámci vědeckého…
Je nutno připomenout, že přidělení světového kongresu České republice představuje jeden z nejvýznamnějších úspěchů české psychiatrie v celé její…
Nespavost (insomnie) je nejčastější poruchou spánku v dospělém věku, která může být charakterizována různými symptomy poruch spánku anebo být také…
Jak jsme již psali v MT 27/2008, organizaci kongresu WPA měl na starosti český organizační výbor pod vedením prof. MUDr. Jiřího Rabocha, přednosty…
Pokud se k člověku s demencí ošetřující personál chová jako k malému dítěti, vzbuzuje to v něm agresivitu a snižuje jeho ochotu spolupracovat. K…
PhDr. Dr.phil. Laura Janáčková, CSc., pokračuje na našich stránkách v cyklu svých článků věnovaných aplikované psychologii. Po sérii příspěvků…
Rychlý vzestup koncentrace albuminu v moči je u pacientů s akutním infarktem myokardu silným a nezávislým prediktorem dlouhodobé prognózy. Tak zní…
Management antikoagulační terapie u pacientů vyžadujících dlouhodobé podání warfarinu je často problematický v době, kdy je u nich potřebné provést…
Dokonalá hemostáza a minimální krevní ztráta má provázet každý prováděný chirurgický výkon. Převážně plošná, difuzní krvácení, krvácení z periostu či…
Paní Simoně je 32 let, je vdaná, má jedno malé dítě (3 roky). Pracuje jako zdravotní sestra na obvodě. Před třemi roky poprvé, to měla dcera půl roku…
Objev, který zůstane záhadou Objev antibiotik patří v medicíně k nejvýznamnějším, možná je v tomto oboru nejprospěšnější vůbec (což samozřejmě…
V říjnu vrcholí první rok uceleného vzdělávacího programu pro lékaře a další zdravotnické pracovníky. Program, který připravilo občanské sdružení…
Neutuchající sportovní aktivita kardiochirurga prof. MUDr. Jana Pirka, DrSc., je mezi sportujícími zdravotníky všeobecně známa. V sobotu 4. října…
Mezinárodní webová příručka laboratorních testů, která může pomoci v orientaci mezi stále se rozšiřujícím množstvím laboratorních testů nejen laické…
Společnost Bayer nyní dosáhla nového úspěchu ve vývoji svých farmaceutických produktů. Evropská komise schválila lék Xarelto (rivaroxaban), nový…
Ročně je v Česku cévní mozková příhoda (CMP) diagnostikována u více než 35 000 nemocných. Incidencí i mortalitou spojenou s touto diagnózou Česká…
Zářijové číslo časopisu Pharmaceutical Executive Industry Audit zveřejnilo výsledky 7. ročníku přehledu nejúspěšnějších veřejně obchodovaných…
Systém integrované péče (SIP) je projekt cílený na optimální organizační zabezpečení zdravotní péče při efektivním využití prostředků veřejného…
„Krize v českém zdravotnictví je skutečná, ale je jiná, než tvrdí oficiální zprávy ministerstva zdravotnictví. Největším problémem je krize…
Ke snižování tělesné teploty by se u dětí měl jako lék první volby používat ibuprofen. V případě nutnosti kombinace paracetamolu spolu s ibuprofenem…
/b> Před nedávnem (18. září) byly zveřejněny nové výsledky studie ASSURANCE (ASSessment of Drug Utilization, EaRly TreAtmenNt, and Clinical OutcomEs)…
Je potěšující, že mnohé z nejnovějších výsledků zahraničních vědeckých týmů v oblasti medicíny mají záhy možnost ve prospěch svých pacientů využívat…
Podle studie ECASS III, jejíž výsledky byly prezentovány na zářijovém kongresu World Stroke Organization, je u pacientů s iktem trombolytická terapie…
AGC Flat Glass Europe uvedl na trh Antibakteriální sklo. Nový produkt, který zažívá světovou premiéru, dokáže zničit 99,9 % bakterií a zabránit…
Koncem září se na brněnském výstavišti, jak jsme již informovali v předchozích vydáních MT, konal XV. výroční sjezd České internistické společnosti…
Vracíme se k 18. výročnímu kongresu Evropské respirační společnosti (ERS), který se konal 4. až 8. října v Berlíně (pro první informaci viz MT 29…
Novorozenci ženského pohlaví s větší porodní váhou i velikostí se následně v průběhu své dospělosti nacházejí ve větším riziku vzniku karcinomu prsu…
Snad nejvýznamnějším sdělením v kardiovaskulární medicíně se v roce 2007 stala studie COURAGE, která prokázala rovnocennost v hlavních…
Jak už jsme v MT informovali, v Berlíně se ve dnech 21. až 25. září uskutečnil 8. Evropský kongres epileptologie, jehož se zúčastnilo několik tisíc…
Na kongresu WPA byla představena zajímavá studie českého původu. Tým ve složení A. Žourková, P. Theiner, T. Kašpárek (Psychiatrická klinika FN Brno)…
Zdravotnictví na brněnském výstavišti již tento týden! Proč se zúčastnit veletrhu: · Veletrhu se účastní více než 500 vystavujících firem z…
Společnost Moje ambulance nedávno naplno spustila projekt komunikace praktických lékařů s pacienty prostřednictvím textových zpráv. V rámci…
Prioritou českého předsednictví EU má být mj. ustavení pravidel čerpání lůžkové zdravotní péče v členských zemích bez ohledu na hranice. Není to v…
Multiformní glioblastom dnes představuje nádor s téměř stoprocentní smrtností. Základem léčby je radikální chirurgická resekce s následnou…
O hypertenzi, preventivní kardiologii a srdečním selhání Jak už jsme informovali v předchozím čísle MT, přivítal v prvních říjnových dnech Český…
Americký úřad pro kontrolu potravin a léků (Food and Drug Administration – FDA) oznámil, že vyžaduje na výrobcích systémových fluorochinolonů doplnit…
Úroveň poznání chronické obstrukční plicní nemoci (CHOPN) se neustále vyvíjí. Již nyní se ukazuje, že definice i diagnostické postupy, jež byly…
Některé pojímání medicíny může vést k její újmě. Medicína je především veřejná služba. Byznysem je také, ale až v druhé řadě. Mezi kormidelníky…
Letošní Nobelovu cenu za fyziologii a medicínu získala trojice světově uznávaných virologů. Jednu polovinu obdrží německý virolog Harald zur Hausen…
Nabízíme vám ohlédnutí za I. ostravskými dny hyperbarické medicíny, které již před prázdninami uspořádalo Centrum hyperbarické medicíny Městské…
Prof. MUDr. Robert Bardfeld, CSc., dlouholetý, stále ještě aktivně činný vědecký a výzkumný pracovník Revmatologického ústavu Praha, obdržel před…
Zákon č. 261/2007 Sb., o stabilizaci veřejných rozpočtů, uložil Státnímu ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL) provést revizi maximálních cen, resp.…
Pod názvem Jde to i slušně vyšla v uplynulých dnech v Nakladatelství Lidové noviny kniha vzpomínek prof. MUDr. Pavla Klenera, DrSc., významného…
Následná péče je mezistupněm mezi akutními a sociálními lůžky. Slouží k doléčování, rehabilitaci a léčbě chronicky nemocných a je – stejně jako v EU…
Ministr zdravotnictví Tomáš Julínek se 6. října setkal ve Znojmě s rakouskou spolkovou ministryní zdravotnictví, rodiny a mládeže Andreou Kdolsky.…
Centrum pro výzkum veřejného mínění Sociologického ústavu AV ČR, v. v. i., vydalo 9. října výsledky šetření týkajícího se spokojenosti občanů s…
Brno se dočkalo. Po několikaletém vývoji koncepce projektu, mnoha diskusích o jeho financování a spolupráci s ostatními subjekty byla 7. října – po…
Brno se dočkalo. Po několikaletém vývoji koncepce projektu, mnoha diskusích o jeho financování a spolupráci s ostatními subjekty byla 7. října – po…
V roce 2007 spáchalo v České republice sebevraždu 1 375 lidí, což je nejméně za posledních 130 let. Ve střední a východní Evropě se naše republika…
Jsme velmi potěšeni, že ČR vyslyšela opakované výzvy Světové zdravotnické organizace (WHO) a chce se přidat k dalším 30 zemím světa, kde jsou děti…
Během roku 2008 hostila naše metropole dvě významné chirurgické události. Po 1. středoevropském chirurgickém kongresu, který se uskutečnil na jaře,…
Mírná až středně silná bolest hlavy související s iktem se může vyskytovat až u jedné třetiny pacientů s akutní ischemickou cévní mozkovou příhodou.…
Ke konci září letošního roku, tedy za prvních 40 týdnů, bylo registrováno 501 případů klíšťové encefalitidy. V roce 2007 bylo ke stejnému datu…
Tématem jediného společného symposia České internistické a České kardiologické společnosti, uspořádaného během brněnského XV. výročního sjezdu České…
Více než 18 000 pneumologů, internistů, praktických lékařů i specialistů z výzkumu se sjelo 4. až 8. října do Berlína na 18. výroční kongres Evropské…
Aplikace všech antipsychotik je spojena se zvýšeným rizikem vzniku iktu, přičemž pacienti trpící demencí jsou ohroženi dokonce několikanásobným…
Rostoucí četnost multirezistentních bakteriálních kmenů, snižování klinické účinnosti antimikrobních přípravků a s ní související selhávání léčby – s…
Měla by být medicína spíše službou pro pacienty, nebo soutěží o klienty postavenou na tržních principech? Nad uvedenou otázkou se na str. A6 zamýšlí…
Samozřejmě ještě nemohu předem vědět, jaké argumenty předloží lékárníci v souvislosti s odbornou diskusí nad nově zaváděnou kategorií léků „bez…
S Vladimírem Kotherou, generálním ředitelem zdravotní pojišťovny METAL-ALIANCE (ZP M-A), o nakupování zdravotních služeb, finanční motivaci…
Alfakalcidol a kalcitriol, hydroxylovaná analoga vitaminu D, mají větší vliv na pokles rizika pádů než nativní vitamin D. Vyplývá to z výsledků…
„OTC s omezením chápu jako krok k emancipaci pacientů“ – tak zní citát, který čněl coby titulek a hlavní motto nad rozhovorem s ředitelem Státního…
V rozsudcích Městského soudu (MS) v Praze a judikatuře Nejvyššího správního soudu (NSS) lze za poslední dva roky najít řadu velmi zajímavých úvah,…
Kloubní přípravky patří mezi nejčastěji prodávané doplňky stravy. V nabídce lékáren se jich najde celá řada. Přípravky se liší jak cenou, tak…
Krásu, kterou máte možnost spatřit v Bolívii, nikde jinde na světě neuvidíte. Hory, měnící barvy při východu či západu slunce. Pouště se skalami…
Součástí doprovodného programu mezinárodního veletrhu informačních a komunikačních řešení pro rozvoj podnikání INVEX 2008, který se uskutečnil 6. až…
Na mezinárodní konferenci Gate2Biotech, pořádanou 22. října v rámci programu mezinárodního veletrhu Medical Fair, se do města Johana Gregora Mendela,…
V polovině září hostil plzeňský Parkhotel VI. národní kongres Společnosti pro sportovní traumatologii a artroskopii ČLS JEP. Vedle jiných byla do…
V současné době je na trhu více než 150 biologických léků a ve stadiu zkoušení jsou další stovky těchto molekul. Jejich vysoká cena zatím stále…
Již za necelý měsíc se na listopadovém sněmu rozhodne o tom, kdo stane po MUDr. Jiřím Pekárkovi v letech 2009 až 2013 v čele České stomatologické…
Naposled věnujeme tuto rubriku volbám do Senátu Parlamentu České republiky, jejichž první kolo proběhne 17. a 18. října. Celkem v nich kandiduje 29…
Počátkem měsíce informovaly Hospodářské noviny o zveřejnění indexu organizace Health Consumer Powerhouse, který v 29 zemích srovnával úroveň péče o…
Hodnocení výsledku medicínských intervencí ve vztahu k vynaloženým nákladům se věnuje obor farmakoekonomika. V popředí zájmu farmakoekonomických…
Již od roku 1996 poskytuje v budově polikliniky v Šustově ulici v Praze na Jižním Městě služby Diagnostické centrum MEDISCAN. Více než desetiletá…
Interna jako královna medicíny sice v posledních letech vlivem atomizace oboru trochu zchudla,ale přece jenom zůstává základem, ze kterého vychází…
Některá z osteoporotických zlomenin postihne během života pravděpodobně každou třetí ženu. A do budoucna se tento poměr bude zhoršovat.…
Jubilejní XXV. výroční konference České společnosti pro hypertenzi (ČSH) se i letos, jak se stává tradicí, uskutečnila společně s jednáním pracovních…
V salonku Galerie Louvre v Praze se 29. září uskutečnil křest publikace Naléhavé stavy v pneumologii hlavních autorů MUDr. Viktora Kašáka (na snímku…
Teprve před několika dny skončila největší evropská událost v diabetologii letošního roku – 44. výroční kongres Evropské asociace pro výzkum diabetu …
Medical Tribune je značkou kvality pro noviny určené lékařům a zdravotníkům v mnoha zemích světa – obdobné tituly vycházejí např. v Německu, Rakousku, Švýcarsku, v sousedním Polsku či Maďarsku.
Medical Tribune v České republice vychází již od roku 2005, a to v periodicitě 26 čísel za rok. V duchu svého názvu chtějí noviny skutečně poskytovat tribunu všem, kdo mají lékařské a zdravotnické veřejnosti co sdělit – především lékařům a zdravotníkům samotným, ale i politikům, ekonomům, právníkům a dalším.
Medical Tribune jako jediné noviny o lékařské vědě, klinické medicíně a zdravotnictví u nás nejsou – navzdory svému anglickému názvu – překladovým titulem. Jejich obsah vytváří výhradně domácí profesionální redakce tvořená lékaři, zdravotními sestrami a novináři. Ti spolu s širokým okruhem spolupracovníků z různých oblastí medicíny nabízejí široký záběr na témata lékařské vědy a klinické medicíny i organizace, řízení a financování zdravotnictví doma i v zahraničí.
Medical Tribune dosahuje nákladu 20 000 výtisků a čte ji nejméně 40 000 čtenářů. Při dvacetitisícovém nákladu a indexu čtenosti 2,3 tvoří čtenářskou obec 46 000 lékařů, lékárníků a ostatních zdravotníků.
Roku 2017 vznikl ve spolupráci s Medical Tribune úspěšný projekt minutyMT.
Medical Tribune je dostupná každému – nízkou cenou časopisu a ještě výhodnějším předplatným chceme umožnit přístup k časopisu doslova každému; pro lékaře na odpočinku i pro studenty medicíny máme ještě další slevy.
Aktuální číslo: | 30/2008 |
Datum vydání: | 20.10.2008 |
Periodicita: | 20 čísel ročně |
Rozsah: | 24–36 stran |
Detailní informace včetně cen inzerce naleznete v MediaKitu ke stažení pro jednotlivé tituly:
Ceník pro personální inzerci najdete v samostatném mediakitu řádkové inzerce pro rok 2025.
.
Kontakt na obchodní oddělení jednotlivých titulů naleznete zde.
Technické požadavky na inzertní podklady v Remedia najdete na zde nebo na samostatných webových stránkách Remedia.cz.
Čtenáři: Soukromí i nemocniční lékaři, všeobecní i specialisté, lékárníci, stomatologové, ostatní zdravotničtí pracovníci, představitelé státní správy a samosprávy atd.
Náklad: 20 000 výtisků
Periodicita: 20 čísel ročně
Rozsah: 24-40 stran
Distribuce: Zasílání na adresy předplatitelů, distribuce na odborných kongresech, konferencích, seminářích a výstavách
Formát: 297×440 mm (novinový formát)
Provedení: barevnost 4/4 CMYK
Technická specifikace inzerce Medical Tribune
Při vytváření dokumentu PDF používejte Acrobat Distiller nebo export z InDesignu v nastavení na maximální kvalitu výstupu, v ideálním případě v nastavení PDF-X/1a. Dokument musí být vycentrován, kompozitní CMYK, nesmějí být použity přímé barvy a dokument musí být včetně pasovacích značek. U inzerátů na spad je třeba přidat 4 mm pro ořez. U dvoustránkových inzerátů je vhodné dodat každou stranu jako samostatný dokument.
EPS, PS
Veškerá písma použitá v dokumentu musejí být buď převedena do křivek nebo sbalena přímo v souboru EPS, resp. PS. Dokument musí být vycentrován, kompozitní CMYK, nesmějí být použity přímé barvy a dokument musí být včetně pasovacích značek. U inzerátů na spad je třeba přidat 4 mm pro ořez. U dvoustránkových inzerátů je vhodné dodat každou stranu jako samostatný dokument.
Texty
Akceptované formáty: holý text (TXT, ASC apod. - např. Poznámkový blok Notepad ve Windows), DOC (pouze pro MS Word až do verze Office 2007), RTF.
Obrázky
Rastrové - TIF, JPG, EPS, PSD - použité rozlišení musí být minimálně 300 dpi pro použití ve velikosti 1 : 1, nastavení CMYK. V případě použitých textů, log apod. by mělo být rozlišení alespoň 500 dpi. Při použití JPG komprese musí být nastavena maximální kvalita.Upozornění: Neakceptujeme obrázky stažené z webu, případně JPG s nízkou kvalitou.
Vektorové - AI, EPS pro PC i Mac - použitá písma musejí být převedena do křivek, případně přibalena k dokumentu (pouze písma pro PC). Použité barvy musejí být v nastavení CMYK.
Zlomové dokumenty
Pouze InDesign do verze CS3. Veškerá použitá písma musejí být přibalena k dokumentu. Veškeré použité obrázky musejí být přibaleny a platí pro ně výše uvedená pravidla.Podklady na filmech nepřijímáme! Inzerent plně ručí za správnost a bezchybnost předaných podkladů i za obsah inzerátu.
Harmonogram Medical Tribune 2025
|
1/25 |
2/25 |
3/25 |
4/25 |
5/25 |
6/25 |
7/25 |
uzávěrka: |
6. 1. |
3. 2. |
24. 2. |
17. 3. |
31. 3. |
22. 4. |
5. 5. |
distribuce: |
14. 1. |
11. 2. |
4. 3. |
25. 3. |
8. 4. |
29. 4. |
13. 5. |
|
|||||||
|
8/25 |
9/25 |
10/25 |
11/25 |
12/25 |
13/25 |
14/25 |
uzávěrka: |
19. 5. |
2. 6. |
16. 6. |
14. 7. |
4. 8. |
1. 9. |
15. 9. |
distribuce: |
27. 5. |
10. 6. |
24. 6. |
22. 7. |
12. 8. |
9. 9. |
23. 9. |
|
|||||||
|
15/25 |
16/25 |
17/25 |
18/25 |
19/25 |
20/25 |
|
uzávěrka: |
29. 9. |
13. 10. |
27. 10. |
10. 11. |
24.11. |
8. 12. |
|
distribuce: |
7. 10. |
21. 10. |
4. 11. |
18. 11. |
2. 12. |
16. 12. |
Čtenáři: Všeobecní lékaři, internisté, specialisté různých oborů medicíny
Náklad: 8 000 výtisků
Periodicita: Dvouměsíčník + speciální vydání
Distribuce: Zasílání na adresy předplatitelů, distribuce na odborných kongresech, konferencích, seminářích a výstavách
Formát: 209×286 mm
Provedení: barevnost 4/4 CMYK, vazba V2
Technická specifikace podkladů k inzerci v Medicíně po promoci
Detailní informace včetně cen inzerce naleznete v MediaKitu.
Harmonogram 2025
|
1/2025 |
2/2025 |
3/2025 |
4/2025 |
uzávěrka: |
14.3. |
13.6. |
15.10. |
8.12. |
distribuce: |
27.3. |
27.6. |
30.10. |
22.12. |
Čtenáři: Všeobecní lékaři, specialisté různých lékařských oborů, farmaceuti, studenti
Náklad: 5 000 výtisků
Periodicita: Dvouměsíčník
Distribuce: Adresné zasílání jednotlivým předplatitelům.
Formát: 210 × 297 mm
Provedení: barevnost 4/4 CMYK, vazba V2
Harmonogram 2025
|
č. 1 |
č. 2 |
č. 3 |
č. 4 |
č. 5 |
č. 6 |
uzávěrka: |
28.2. |
11.4. |
13.6. |
14.8. |
10.10. |
10.12. |
distribuce: |
17.3. |
29.4. |
27.6. |
28.8. |
24.10. |
29.12. |
Pokud chcete zadat inzerci, musíte se přihlásit.