Porodnictví je staré jako lidstvo samo
Porodnictví je staré jako lidstvo samo Zajímavá výstava s názvem Evropa, kolébka vědeckého porodnictví se koná od 8. května do 30. srpna 2009 v…
Porodnictví je staré jako lidstvo samo Zajímavá výstava s názvem Evropa, kolébka vědeckého porodnictví se koná od 8. května do 30. srpna 2009 v…
MT 15/2009, příloha Diabetologie
Společenským vrcholem letošních Májových hepatologických dnů bylo symposium, na kterém čestné členství České hepatologické společnosti ČLS JEP osobně…
V minulém týdnu seznámili představitelé Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL) novináře na neformálním setkání s přehledem činnosti za rok 2008.…
Dvoudenní mezinárodní konference věnovaná cílům moderní psychiatrické péče ve zdravotnických systémech, zlepšování kvality psychiatrické péče a…
Gentlemanská dohoda MZ s kraji Koncem minulého týdne se setkali zástupci Ministerstva zdravotnictví ČR se zástupci Asociace krajů ČR, aby spolu…
Americký Úřad pro kontrolu potravin a léků (FDA) počátkem května 2009 schválil léčivý přípravek Avastin s účinnou látkou bevacizumab k léčbě pacientů…
Ve Spojených státech podala skupina pacientů, lékařů a vědců žalobu proti udělení patentů na testování lidských genů BRCA1 a BRCA2. Mutace těchto…
Současnému chřipkovému viru A (H1N1), jenž vyvolává tzv. mexickou chřipku, vzdorují senioři úspěšněji než děti nebo lidé v plně produktivním věku. V…
Středočeský kraj ani podruhé neuspěl se žádostí o převod oblastních nemocnic do jednoho neziskového holdingu. Ministerstvo zdravotnictví mu…
Tyrosinkinázový inhibitor, sunitinib, má v porovnání s IFNα signifikantně vyšší protinádorovou aktivitu a klinickou účinnost u pacientů s pokročilým…
Psychosomatické onemocnění – atopická dermatitida Atopický ekzém (dermatitida) je onemocnění s mimořádným dopadem na kvalitu života nemocného i jeho…
Cena propagátorovi altruistického dárcovství orgánů Výroční ceny Nadace Karla Pavlíka byly v minulosti uděleny např. prof. P. Neuhausovi (1998), prof…
Karcinomem prsu onemocní v naší republice každoročně kolem 6 000 žen. Screeningová opatření a zavedení nových léčebných možností zajišťují navzdory…
Na aktuální otázky prevence onemocnění způsobených lidským papilomavirem (HPV) se zaměřilo symposium společnosti MSD, které se konalo v rámci…
Ve Fakultní nemocnici Brno vzniklo první Centrum ochrany reprodukce u nás. Jako jediné v ČR poskytuje ochranu v celém svém rozsahu včetně odběru a…
MT 16/2009, str. A2
120 let od první „omlazovací“ injekce
Jindřich Štreit zachytil příběhy pacientů s karcinomem prostaty Ojedinělý fotografický projekt nazvaný Tichá nemoc představil v rámci letošních…
Fibrilace síní, CMP a dabigatran etexilát Současné možnosti prevence CMP u nemocných s fibrilací síní jsou při použití kumarinových antikoagulancií…
Transfuzní stanice pociťují periodicky v určitých obdobích nedostatek dárců krve všech krevních skupin. Zároveň zaznamenávají nižší počet příchodů…
Provádění studií u vzácných nádorů je možné Odborníci zabývající se léčbou neuroendokrinních nádorů (NET) ještě donedávna pociťovali nedostatek…
Adjuvantní imatinib snižuje riziko recidivy GIST Adjuvantní léčba imatinib mesylátem (Glivec) po kompletní chirurgické resekci gastrointestinálních…
Máte‑li v čísle komentáře dvou lidí s takovou hloubavostí a s tak velkým rozhledem, jako jsou doc. Oldřich Vinař a primář František Koukolík, sotva…
Internetový portál World Pharma – World Pharmaceutical Frontiers sestavuje každoročně žebříček 40 osobností, které nejvýznamnějším způsobem ovlivňují…
Když si MUDr. Jiří Martinec kupoval svého prvního psa, německou dogu, ani ve snu ho nenapadlo, že by se jednou měl či mohl věnovat chovu dostihových…
Před 25 lety byl medializován objev viru HIV
Americký Úřad pro kontrolu potravin a léků (FDA) schválil další přípravek náležející k tzv. moderní biologické léčbě - golimumab (obchodní název…
Posledním krokem exministryně zdravotnictví Daniely Filipiové bylo zvýšení mezd zdravotním sestrám. Má se jednat o jedno z mnoha opatření při řešení…
Společnost GE oznámila, že v příštích šesti letech vynaloží tři miliardy dolarů na inovace ve zdravotnictví, přičemž cílem této investice bude…
"Moc mě nezajímá, co se šušká, ale spíše to, co platí. Proto oceňuji veřejný příslib Zdravotní pojišťovny MÉDIA, že uhradí veškerou péči za svoje…
O výhodách perorálně podávaného rivaroxabanu (Xarelto) u pacientů podstupujících totální náhradu kyčelního kloubu ve srovnání s injekčním…
Nedávno byla vydána jako příloha Lidových novin řada CD s povídkami slavných českých spisovatelů. Postupně jsem při jízdě autem několikrát vyslechl…
V polovině května (10. až 13. května) Brno již tradičně přivítalo účastníky sjezdu České kardiologické společnosti. Jak hodnotí letošní XVII. ročník…
Pracovní skupina pro dětskou pneumologii při České pediatrické společnosti ČLS JEP pořádala v Praze 25. dubna již 8. celostátní konferenci dětské…
Trojice amerických vědců (v čele s dr. Patricií R. Recuperovou, Brown University v Providence, R.I.) se zabývala problematikou "surfování" po…
Ministerstvo zdravotnictví navýší příjmy zdravotníkům v zařízeních, která přímo řídí. Více peněz by však podle ministerstva měli dostat také…
Díky pokroku v technologii a kvalitě zobrazení se magnetická rezonance stává standardním vyšetřením v řadě oborů včetně kardiologie. U pacientů s…
Co se dozvídáme na straně A4 ze zprávy o udělení Výroční ceny Nadace Karla Pavlíka průkopníkovi altruistického dárcovství orgánů pro transplantace ve…
Ministerstvo zdravotnictví podniká nové kroky směřující ke stabilizaci sester. Týkají se pregraduálního i postgraduálního vzdělávání, nového vymezení…
Při Parkinsonově chorobě hynou v subthalamických jádrech dopaminergní neurony. Výsledkem je narušení koordinace činnosti subthalamických jader s…
Nacházíme se momentálně v meziobdobí, kdy definitivně skončil pokus o radikální změnu českého zdravotnického systému. Mnohé však nasvědčuje tomu, že…
Lékaře zajímá, co v praxi znamená získání specializované způsobilosti a jak je vázáno na tzv. samostatný výkon povolání lékaře. Jaké kroky mají…
Třináctivalentní pneumokoková konjugovaná vakcína Prevenar 13 získala v těchto dnech status "priority review" amerického FDA udělovaný výhradně těm…
V průběhu XVII. výročního sjezdu České kardiologické společnosti proběhlo v pondělí odpoledne v sále Rotunda slavnostní symposium společnosti Servier…
Pod předsednictvím doc. MUDr. Václava Chaloupky, CSc., se v rámci brněnského XVii. výročního sjezdu České kardiologické společnosti uskutečnilo…
Po několika letech bouřlivých diskusí přesvědčila vakcína Provenge americký Úřad pro kontrolu potravin a léků o tom, že nabízí účinnou léčbu…
Lékařské preventivní prohlídky se znalostí konkrétních pracovních podmínek jsou rozhodující pro správné posouzení zdravotní způsobilosti k práci…
"Pacienti snášeli vyšetření magnetickou rezonancí velmi dobře, žádný z nich neudával bolest, pocit tepla nebo pocit, že se implantát pohybuje," říká…
Na tuto otázku se pokoušelo odpovědět symposium společnosti PRO.MED.CS Praha a.s., jedno z doprovodných symposií XVII. výročního sjezdu České…
Lze změnit stávající přístup k léčbě fibrilace síní? Tak by se dalo stručně charakterizovat téma přednášky, kterou na letošním výročním sjezdu České…
Na českých kardiologických pracovištích má většinou Home Monitoring na starosti některý z lékařů. V Kardiocentru Nemocnice Na Homolce se mu od…
Na každodenní klinickou aplikaci systému Home Monitoring se na letošním výročním sjezdu České kardiologické společnosti zaměřilo symposium, na kterém…
Česká kardiologická společnost vypsala soutěž o nejlepší kasuistické sdělení na téma Diferenciální diagnostika dušnosti. Soutěž je sponzorovaná…
Akronym EARLY (Endothelin antagonisttrial in mildly symptomatic PAH patients) nebyl při plánování studie zkoumající účinnost bosentanu u nemocných s…
Kardiovaskulární centrum Fakultní nemocnice Motol pořádá pod záštitou děkana 2. LF UK v Praze, doc. MUDr. Ondřeje Hrušáka, CSc., a ředitele FN Motol…
Kdo jezdí na výroční kongres České kardiologické společnosti pravidelně, pravděpodobně zde i letos nalezl vše, na co byl zvyklý. Změny oproti minulým…
Za přítomnosti předsedy vlády Jana Fischera, ministryně zdravotnictví Dany Juráskové a představitelů Karlovy univerzity - rektora Václava Hampla a…
Ostravská univerzita by měla mít lékařskou fakultu. Podle marketingového výzkumu si to myslí jak obyvatelé krajského města, tak studenti středních…
Ano, pokud je správně indikován a užíván...
Na slavnostním zasedání vědecké rady Univerzity Karlovy byla ve středu 20. května na návrh 1. lékařské fakulty UK udělena čestná vědecká hodnost…
Na stále se rozšiřující indikace pro podávání statinů se zaměřilo symposium, které v rámci nedávného výročního sjezdu České kardiologické společnosti…
Prodej a koupě praxí - téma, které zajímá stále více lékařů. Medical Tribune zajišťuje odpovovědi na dotazy čtenářů k tomuto tématu- Ptát se můžete i…
Občanské sdružení Život dětem v druhé půli dubna dokázalo, že je skutečně hodno tohoto jména. Hned dvě pražské pediatrické kliniky převzaly z rukou…
Ve dnech 23. až 24. dubna se v Hradci Králové konal celorepublikový chirurgický sjezd pořádaný Chirurgickou klinikou LF UK a FN Hradec Králové a…
Internetový server Novinky.cz přinesl aktuální informaci o výskytu vzácné žloutenky typu D v komunitě pražských narkomanů. MUDr. Václav Řehák ze…
Česká republika patří mezi země s nejhorší proočkovaností obyvatelstva proti viru klíšťové encefalitidy (KME). Za poslední tři roky onemocnělo v…
V rámci pravidelně pořádaných vzdělávacích akcí na půdě III. interní kliniky 1. LF UK a VFN se v dubnu uskutečnila i přednáška věnovaná úloze…
Odpovědi na otázky: „Komu, kdy, jak a proč inzulin detemir (Levemir) v léčbě diabetu 2. typu?“ a také nejnovější data o liraglutidu přineslo…
Na počátku roku 2008 byla v Japonsku schválena pro léčbu artritidy monoklonální protilátka tocilizumab (Actemra), která je cílena na receptor pro…
Sledování glykémie z kapilární krve pacientem doma pomocí glukometru (domácí selfmonitoring) se v léčbě diabetu využívá od poloviny 70. let 20.…
V roce 2006 byla publikována doporučení organizace European LeukemiaNet (ELN) pro monitorování a léčbu CML s cílem pomoci identifikovat pacienty s…
Bohnice - původní pojmenování malé vsi daleko za Prahou -jsou spojeny již celé století v povědomí obyvatel Prahy i velké části Čech s označením azylu…
Již před časem jsme vás na stránkách MT informovali o spuštění české verze mezinárodní příručky laboratorních vyšetření www.labtestsonline.cz. Tyto…
Studie zveřejněná v Journal of the American College of Surgeons hodnotila úspěšnost transplantace plic u starších pacientů. Podle zpráv International…
Vláda Mirka Topolánka ještě před svým odchodem rozhodla o zvýšení platů zdravotních sester. Od července jim mají stoupnout tarifní platy o 15 procent…
Ve dnech 14.–15. května se v Praze pod záštitou ministryně zdravotnictví ČR Mgr. Dany Juráskové, Ph.D., MBA, uskutečnily XVI. pražské chirurgické dny…
Pouhý den poté, co již tradičně začalo Pražské jaro Smetanovou Mou vlastí, se v Praze při příležitosti 185. výročí narození a 125. výročí úmrtí…
V českém zdravotnictví již pojem DRG docela zdomácněl, vždyť už je v něm přítomen více než deset let. Možná není na škodu se trochu podrobněji…
Na dotazy čtenářů odpovídá PhDr. Michaela Hofštetrová Knotková, náměstkyně úseku regulace nelékařských povolání a výzkumu NCO NZO
Volby jsou na dohled, a tak se jako obvykle začalo častěji hovořit o tom, kolik by mělo být zdravotních pojišťoven. Vzhledem k realitě v našem…
Na půdě Senátu proběhla 11. května konference, která se věnovala úloze žen ve zdravotnictví. Záštitu nad ní převzal Výbor pro zdravotnictví a…
Crohnova choroba patří mezi tzv. idiopatické střevní záněty (Inflammatory Bowel Disease – IBD). Terapie směřuje ke snížení závažnosti symptomů a…
Většina pacientů, u nichž byla diagnostikována chronická myeloidní leukémie v chronické fázi, dobře odpovídá na terapii imatinibem. Signifikantní…
Medical Tribune je značkou kvality pro noviny určené lékařům a zdravotníkům v mnoha zemích světa – obdobné tituly vycházejí např. v Německu, Rakousku, Švýcarsku, v sousedním Polsku či Maďarsku.
Medical Tribune v České republice vychází již od roku 2005, a to v periodicitě 26 čísel za rok. V duchu svého názvu chtějí noviny skutečně poskytovat tribunu všem, kdo mají lékařské a zdravotnické veřejnosti co sdělit – především lékařům a zdravotníkům samotným, ale i politikům, ekonomům, právníkům a dalším.
Medical Tribune jako jediné noviny o lékařské vědě, klinické medicíně a zdravotnictví u nás nejsou – navzdory svému anglickému názvu – překladovým titulem. Jejich obsah vytváří výhradně domácí profesionální redakce tvořená lékaři, zdravotními sestrami a novináři. Ti spolu s širokým okruhem spolupracovníků z různých oblastí medicíny nabízejí široký záběr na témata lékařské vědy a klinické medicíny i organizace, řízení a financování zdravotnictví doma i v zahraničí.
Medical Tribune dosahuje nákladu 20 000 výtisků a čte ji nejméně 40 000 čtenářů. Při dvacetitisícovém nákladu a indexu čtenosti 2,3 tvoří čtenářskou obec 46 000 lékařů, lékárníků a ostatních zdravotníků.
Roku 2017 vznikl ve spolupráci s Medical Tribune úspěšný projekt minutyMT.
Medical Tribune je dostupná každému – nízkou cenou časopisu a ještě výhodnějším předplatným chceme umožnit přístup k časopisu doslova každému; pro lékaře na odpočinku i pro studenty medicíny máme ještě další slevy.
Aktuální číslo: | 17/2009 |
Datum vydání: | 01.6.2009 |
Periodicita: | 20 čísel ročně |
Rozsah: | 24–36 stran |
Detailní informace včetně cen inzerce naleznete v MediaKitu ke stažení pro jednotlivé tituly:
Ceník pro personální inzerci najdete v samostatném mediakitu řádkové inzerce pro rok 2025.
.
Kontakt na obchodní oddělení jednotlivých titulů naleznete zde.
Technické požadavky na inzertní podklady v Remedia najdete na zde nebo na samostatných webových stránkách Remedia.cz.
Čtenáři: Soukromí i nemocniční lékaři, všeobecní i specialisté, lékárníci, stomatologové, ostatní zdravotničtí pracovníci, představitelé státní správy a samosprávy atd.
Náklad: 20 000 výtisků
Periodicita: 20 čísel ročně
Rozsah: 24-40 stran
Distribuce: Zasílání na adresy předplatitelů, distribuce na odborných kongresech, konferencích, seminářích a výstavách
Formát: 297×440 mm (novinový formát)
Provedení: barevnost 4/4 CMYK
Technická specifikace inzerce Medical Tribune
Při vytváření dokumentu PDF používejte Acrobat Distiller nebo export z InDesignu v nastavení na maximální kvalitu výstupu, v ideálním případě v nastavení PDF-X/1a. Dokument musí být vycentrován, kompozitní CMYK, nesmějí být použity přímé barvy a dokument musí být včetně pasovacích značek. U inzerátů na spad je třeba přidat 4 mm pro ořez. U dvoustránkových inzerátů je vhodné dodat každou stranu jako samostatný dokument.
EPS, PS
Veškerá písma použitá v dokumentu musejí být buď převedena do křivek nebo sbalena přímo v souboru EPS, resp. PS. Dokument musí být vycentrován, kompozitní CMYK, nesmějí být použity přímé barvy a dokument musí být včetně pasovacích značek. U inzerátů na spad je třeba přidat 4 mm pro ořez. U dvoustránkových inzerátů je vhodné dodat každou stranu jako samostatný dokument.
Texty
Akceptované formáty: holý text (TXT, ASC apod. - např. Poznámkový blok Notepad ve Windows), DOC (pouze pro MS Word až do verze Office 2007), RTF.
Obrázky
Rastrové - TIF, JPG, EPS, PSD - použité rozlišení musí být minimálně 300 dpi pro použití ve velikosti 1 : 1, nastavení CMYK. V případě použitých textů, log apod. by mělo být rozlišení alespoň 500 dpi. Při použití JPG komprese musí být nastavena maximální kvalita.Upozornění: Neakceptujeme obrázky stažené z webu, případně JPG s nízkou kvalitou.
Vektorové - AI, EPS pro PC i Mac - použitá písma musejí být převedena do křivek, případně přibalena k dokumentu (pouze písma pro PC). Použité barvy musejí být v nastavení CMYK.
Zlomové dokumenty
Pouze InDesign do verze CS3. Veškerá použitá písma musejí být přibalena k dokumentu. Veškeré použité obrázky musejí být přibaleny a platí pro ně výše uvedená pravidla.Podklady na filmech nepřijímáme! Inzerent plně ručí za správnost a bezchybnost předaných podkladů i za obsah inzerátu.
Harmonogram Medical Tribune 2025
|
1/25 |
2/25 |
3/25 |
4/25 |
5/25 |
6/25 |
7/25 |
uzávěrka: |
6. 1. |
3. 2. |
24. 2. |
17. 3. |
31. 3. |
22. 4. |
5. 5. |
distribuce: |
14. 1. |
11. 2. |
4. 3. |
25. 3. |
8. 4. |
29. 4. |
13. 5. |
|
|||||||
|
8/25 |
9/25 |
10/25 |
11/25 |
12/25 |
13/25 |
14/25 |
uzávěrka: |
19. 5. |
2. 6. |
16. 6. |
14. 7. |
4. 8. |
1. 9. |
15. 9. |
distribuce: |
27. 5. |
10. 6. |
24. 6. |
22. 7. |
12. 8. |
9. 9. |
23. 9. |
|
|||||||
|
15/25 |
16/25 |
17/25 |
18/25 |
19/25 |
20/25 |
|
uzávěrka: |
29. 9. |
13. 10. |
27. 10. |
10. 11. |
24.11. |
8. 12. |
|
distribuce: |
7. 10. |
21. 10. |
4. 11. |
18. 11. |
2. 12. |
16. 12. |
Čtenáři: Všeobecní lékaři, internisté, specialisté různých oborů medicíny
Náklad: 8 000 výtisků
Periodicita: Dvouměsíčník + speciální vydání
Distribuce: Zasílání na adresy předplatitelů, distribuce na odborných kongresech, konferencích, seminářích a výstavách
Formát: 209×286 mm
Provedení: barevnost 4/4 CMYK, vazba V2
Technická specifikace podkladů k inzerci v Medicíně po promoci
Detailní informace včetně cen inzerce naleznete v MediaKitu.
Harmonogram 2025
|
1/2025 |
2/2025 |
3/2025 |
4/2025 |
uzávěrka: |
14.3. |
13.6. |
15.10. |
8.12. |
distribuce: |
27.3. |
27.6. |
30.10. |
22.12. |
Čtenáři: Všeobecní lékaři, specialisté různých lékařských oborů, farmaceuti, studenti
Náklad: 5 000 výtisků
Periodicita: Dvouměsíčník
Distribuce: Adresné zasílání jednotlivým předplatitelům.
Formát: 210 × 297 mm
Provedení: barevnost 4/4 CMYK, vazba V2
Harmonogram 2025
|
č. 1 |
č. 2 |
č. 3 |
č. 4 |
č. 5 |
č. 6 |
uzávěrka: |
28.2. |
11.4. |
13.6. |
14.8. |
10.10. |
10.12. |
distribuce: |
17.3. |
29.4. |
27.6. |
28.8. |
24.10. |
29.12. |
Pokud chcete zadat inzerci, musíte se přihlásit.