Nycomed prodává svůj onkologický program firmě 4SC
Farmaceutická společnost Nycomed uzavřela s firmou 4SC smlouvu o prodeji hlavní části svých výzkumných a vývojových projektů v oblasti onkologie. Na…
Farmaceutická společnost Nycomed uzavřela s firmou 4SC smlouvu o prodeji hlavní části svých výzkumných a vývojových projektů v oblasti onkologie. Na…
Po dvou letech činnosti se Česká leukemická skupina blíží tomu, aby se stala modelem, jak by mohli spolupracovat ti, kteří se blíže zajímají o jeden…
Na přelomu května (30. až 31. 5.) se v tureckém Istanbulu konalo světové zasedání Global Alliance against Chronic Respiratory Diseases, jejímž členem…
Moderní medicína přichází stále s novými poznatky a my se je učíme aplikovat do své medicínské praxe. Bohužel se stává stále častěji, že nové vědecké…
MT 18/2008, str. A2 a A3 Souhlasím s názorem kolegy Otto Herbera. V našem pediatrickém oboru je situace podobná, více problémů nám dělají kromě lázní…
V dalším pokračování cyklu článků věnovaného aplikované psychologii se PhDr. Dr.phil. Laura Janáčková, CSc., tentokrát zaměřuje na psychické…
Vznik diabetu u pacientů s hypertenzí lze spolehlivě predikovat pomocí tří základních predikčních faktorů. Tyto prediktory, zejména plazmatická…
Tento mladý obor se stává neodmyslitelnou součástí moderní diagnostiky. Na trhu se však začínají objevovat i firmy, které zákazníkům nabízejí…
Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) zahájil 10. června prvních 73 správních řízení z moci úřední, která jsou součástí pravidelné revize…
V minulém týdnu hostilo San Francisko letošní vědecké zasedání Americké diabetologické asociace (American Diabetes Association, ADA). O bezprostřední…
„Propojení základního i aplikovaného výzkumu s inovacemi a určitou komercializací výsledků je klíčovým faktorem úspěšného zavádění nových produktů do…
V polemice o transformaci fakultních nemocnic došlo v pátek 6. června k významnému posunu – premiér Mirek Topolánek v Poslanecké sněmovně slíbil, že…
Více než 13 000 lékařů a dalších zdravotnických pracovníků z celého světa se účastnilo 68. vědecké konference American Diabetes Association (ADA), na…
MT 17/2008, str. A2–A3 Domnívám se, že bezpečnosti nemocnic by prospělo i něco jiného než nákup finančně náročné zabezpečovací techniky a vydání…
Slovenská zdravotnická reforma, zahájená v roce 2004 tehdejším ministrem zdravotnictví SR Rudolfem Zajacem, nabízí tvůrcům české reformy obecná…
Nová analýza publikovaných studií ukázala, že děti, které denně navštěvují mateřskou školku nebo se zúčastňují kolektivních dětských her, mají zhruba…
Vedení holdingu AGEL a jeho akcionáři reagují pro MT na informace zveřejněné v posledních dnech sdělovacími prostředky a zčásti i šířené anonymně po…
Na otázku, proč chybějí zdravotní sestry, odpovídá ministerstvo zdravotnictví všelijak, nechce však připustit hlavní důvod – nízké mzdy a platy!…
psychiatrické péče Údajně neuspokojivý současný stav psychiatrické péče v ČR, resp. její nedokončená institucionální a organizační transformace,…
Ve dnech 29. května až 1. června proběhl ve francouzské Nice IX. kongres Evropské ortopedické a traumatologické společnosti (EFORT). Společnost…
V průběhu konání výročního sjezdu České kardiologické společnosti jsme některým z jeho účastníků položili dvě anketní otázky: 1) Na kterou…
Čtyřicáté čtvrté výroční zasedání Americké společnosti klinické onkologie (American Society of Clinical Oncology - ASCO), které se letos konalo na…
Téma Dne lékáren 2008 - metabolický syndrom - je dost široké, aby si v něm každý našel své pole působnosti. Nemusíme se omezovat jen na měření tlaku…
Mezinárodní asociace farmaceutických společností (MAFS) sdružující výzkumně orientované výrobce inovativních léků změnila 3. června svůj název na…
Když na přelomu dubna a května ministr zdravotnictví MUDr. Tomáš Julínek odvolal MUDr. Ivana Davida, CSc., z funkce ředitele pražské Psychiatrické…
V úterý 3. června jednalo vedení České lékařské komory (ČLK) se zástupci expertních týmů pro zdravotnictví koaličních stran KDU-ČSL a Zelených …
Sponzorování vědeckých kongresů a poskytování darů odborníkům je nekonečně aktuálním tématem regulace reklamy preskribovaných léčiv. Právní normy…
Pacientka, 15 let, do devíti měsíců věku byla zcela zdravá, poté u ní však došlo k náhlé příhodě břišní v důsledku invaginace střeva. Řešením byla…
Na loňském výročním sjezdu České kardiologické společnosti (ČKS) budil mezi expozicemi farmaceutických firem velkou pozornost neobvyklý stánek s…
Probiotika představují živé bakterie, které jsou podávány v nadbytku za účelem zlepšení zdravotního stavu jedince – ať už v prevenci chorob či…
Allen Childs z amerického Texasu (univerzitní pracoviště Vernon a Dallas) podal předběžnou zprávu na stránkách odborného časopisu Journal of…
Nová účinná látka, jež blokuje receptory angiotensinu a endotelinu, které podle současné teorie hrají úlohu v rozvoji hypertenze, dokáže redukovat…
V editorialu, jenž je publikován v recentním vydání odborného týdeníku New England Journal of Medicine, se dva významní specialisté v diabetologii a…
Cílem každého zdravotnického systému by bezesporu mělo být dosažení efektivity vynakládaných prostředků. Problémy však nastávají při hledání…
Tradiční konference STERIL.CZ proběhne na brněnském výstavišti již po čtvrté, a to ve dnech 21. až 22. října jakou součást mezinárodního veletrhu…
Čtrnáctý ročník konference INFORUM, pořádaný 28. až 30. května v Praze, se tradičně soustředil na elektronické informační zdroje a jejich…
Až do 2. července mohou zájemci podávat žádosti o podporu pro své projekty z oblasti Služby v oblasti veřejného zdraví v rámci Integrovaného…
Tak jako v předchozích letech připravila Česká lékárnická komora na 19. červen tradiční akci – již desátý Den lékáren. Je příležitostí, jak…
Jako první zdravotnické zařízení na Moravě a druhé v České republice začala Fakultní nemocnice Olomouc využívat nový přístroj, který umožňuje odhalit…
Z článků v odborném tisku by se mohlo zdát, že moderní onkologie rovná se především biologická léčba.Toto téma je v centru pozornosti a nelze se mu…
V pregraduální sekci v teoretické části si 1. místo odnesl student 5. ročníku Jan Škrha, jr., za práci „Vliv metabolitů glykolýzy na mitochondriální…
Jedním z výsledků nedávného dotazníkového šetření Sdružení praktických lékařů ČR a Kabinetu veřejného zdravotnictví 3. lékařské fakulty UK Praha bylo…
V minulém vydání MT jsme přinesli první ochutnávku z odborného programu XVI. výročního sjezdu České kardiologické společnosti. Nyní se na brněnské…
MT 17/2008, str. A2 a A3 Medicínský pokrok je stále rychlejší a s ním rostou i nároky na kvalitu a bezpečnost poskytované péče. Pacienti i…
Více než šest stovek lékařů z celé ČR se zúčastnilo série odborných seminářů na téma „Nová léková legislativa pro lékaře“, kterou v dubnu a květnu…
Letošní 44. výroční kongres Evropské asociace pro výzkum diabetu (EASD), který se v druhém zářijovém týdnu konal v italské metropoli, přinesl…
Tisíciletý střet o povaze lidské morálky dostává neurovědecké rozměry. Každý, kdo se do tohoto minového pole pustil, nacházel dvě myšlenkové školy. V…
Ischemická choroba srdeční (ICHS) je jednou z nejvýznamnějších příčin úmrtí na světě a odhaduje se, že nejméně 10 milionů úmrtí za rok souvisí s ICHS…
Poslanci Evropského parlamentu (EP) žádají Evropskou komisi, aby vyčlenila finanční prostředky na podporu výzkumu a inovací v oblasti primární…
Termín ateroskleróza bývá stále častěji nahrazován termínem aterotrombóza, neboť je to právě okludující trombus, který je bezprostřední příčinou…
Ischemická choroba dolních končetin (ICHDK) je jedním z typických klinických projevů obliterující aterosklerózy, generalizovaně postihující tepny v…
Senátní výbor pro zdravotnictví a sociální politiku a ministerstvo zdravotnictví uspořádaly 3. června v Praze veřejný seminář s názvem Prezentace…
Začátkem února letošního roku byl v Ústřední vojenské nemocnici Praha slavnostně otevřen nový multifunkční neurochirurgický sál, který je však v…
Kardiovaskulární onemocnění (KVO) jsou zodpovědná za přibližně jednu třetinu všech úmrtí u žen na celém světě. Podle zatím posledních dostupných…
Na sjezdu České kardiologické společnosti v bloku HOT lines a následně na symposiu firmy Zentiva byly poprvé prezentovány konečné výsledky největší…
„Co se týče ryze právní stránky věci, mám za to, že soudem provedený výklad čl. 31 Listiny základních práv a svobod není správný. Ať se nám to líbí…
Dalším příspěvkem z autorské dílny odborníků z pražského Klinického centra ISCARE – Lighthouse navazujeme na seriál kasuistik věnující se…
Pacienti podrobující se kardiochirurgickému zákroku signifikantně profitují z preoperačního podávání statinů. Tak zní závěr největší metaanalýzy,…
Se zaujetím jsem si přečetl rozhovor s děkanem Farmaceutické fakulty UK v Hradci Králové doc. PharmDr. Alexandrem Hrabálkem, CSc., zveřejněný v MT 16…
Občanské sdružení Lékaři pro reformu uspořádalo 29. května v Brně setkání svých sympatizantů a příznivců. Většina příspěvků, které na setkání zazněly…
Přestože onkologická terapie se během posledních tří desetiletí dramaticky změnila, stále je třeba pokračovat v neúnavném kooperujícím úsilí všech…
Výroční sjezd České kardiologické společnosti je tradičně již mnoho let největší domácí odbornou akcí. Mezi více než čtyřmi tisícovkami návštěvníků…
Již od roku 1986 vyhlašuje americká společnost Ernst and Young každoročně cenu „Světový podnikatel roku“. Letos ji v konkurenci pětačtyřiceti…
„Desítky léků budou dražší“ nebo „Chroničtí pacienti budou doplácet více“. To jsou namátkou dva novinové titulky avizující, že tento týden oznámí…
Systémový lupus erythematodes (SLE) je akutní zánětlivé onemocnění pojiva s variabilním průběhem a prognózou. Může postihnout kterýkoli důležitý…
Když se zkušeného alpinisty zeptáte na nějakého jeho kolegu, odpoví zhusta: „Jó, s tím jsem byl na lan…“ Přeloženo: „Na toho mi nesahejte! Tomuhle…
Taoisté soudí, že nejpotřebnější činností člověka je volné, pravidelné a hluboké dýchání. Ostatně jediným druhem pohybu, který všichni rytmicky…
Přetiskujeme článek Matěje Šustra, výzkumného pracovníka Liberálního institutu, který byl pod titulkem “Regulační poplatky ve zdravotnictví jsou…
Minulý týden se v pražském Lékařském domě ČLS JEP uskutečnil poslední seminář aktuálního cyklu připravovaného Českým národním fórem pro eHealth.…
Společnost Linet, světový výrobce zdravotnické techniky, využívá pro školení zdravotníků a při vývoji lůžek unikátní pomůcku – tzv. stařecký oblek,…
Ve dnech 24. a 25. května se v Brně konal 49. sněm České stomatologické komory (ČSK), na kterém se stomatology diskutoval i ministr zdravotnictví…
O kojení je známo, že je výhodné pro kojence, a hovoří se i o jeho protektivním působení u žen v souvislosti s karcinomem prsu nebo ovarií. Švédští…
V dalším pokračování cyklu článků věnovaného onkologickým pacientům se PhDr. Dr.phil. Laura Janáčková, CSc., zaměřuje na psychické prožívání tělesné…
Jak zjednodušit a zpřesnit proces objednávání zdravotnických prostředků v nemocnicích? Jak lépe komunikovat s dodavatelem? A proč dát šanci…
Při statických ukázkách na letišti Praha-Kbely, jež byly součástí doprovodného programu světového kongresu leteckých záchranných služeb a letecké…
Lékaři Chirurgické kliniky FN Ostrava provedli jako jedni z prvních na světě unikátní zákrok, kdy odstranili jaterní metastázy onkologicky nemocnému…
Ve Velké Británii vzniká nová iniciativa, v níž se spojí výzkumné kapacity a finanční zdroje charitativních organizací s potenciálem nevyužitých…
Jak už jsme informovali, začátkem května navštívil Prahu ředitel výzkumu Národního ústavu dětského zdraví a vývoje člověka (Eunice Kennedy Shriver…
Na návrh vědecké rady 1. LF UK byl ve středu 28. května v pražském Karolinu udělen čestný doktorát Univerzity Karlovy profesoru Danielu Callahanovi,…
Navzdory vyjádření některých laických médií i lehce zmanipulovatelným průzkumům veřejného mínění (viz str. B1), je úroveň zdravotnické péče v České…
Minulý týden uspořádala Česká společnost intervenční radiologie ČLS JEP ve spolupráci s Nadací prof. Rösche tradiční, v pořadí již třinácté odborné…
Již 3. mezinárodní kongres miniinvazivní a robotické chirurgie se uskuteční ve dnech 20. až 21. října v Rotundě pavilonu A brněnského výstaviště,…
Onkologičtí pacienti by patrně neměli rutinně užívat antioxidační suplementy v průběhu radiační léčby a chemoterapie, neboť antioxidanty mohou…
„Vždycky je něco za něco, a platí to i pro péči o výživu onkologického pacienta,“ říká jeden z autorů nového Standardu nutričního screeningu v…
Na loňských Brněnských onkologických dnech vystoupila MUDr. Milana Šachlová z Masarykova onkologického ústavu v Brně se sdělením Mýty a pověry o…
Standardním léčebným postupem u pokročilých karcinomů ORL oblasti je konkomitantní radiochemoterapie. Léčba je však zatížena četnými nežádoucími…
Ćeský Národní onkologický registr představuje unikátní databázi i v celosvětovém měřítku. Zatím nebylo příliš příležitostí se s ním v Evropě…
Dobrá komunikace mezi komplexními onkologickými centry a regionálními onkology je podmínkou toho, aby se naplnilo heslo: „Správnou léčbu správnému…
Léková forma ovlivňuje terapeutický profil cytostatika Doxorubicin patří mezi nejúčinnější cytostatikum v léčbě karcinomu prsu. Kromě očekávaného…
Přesné určení a vymezení cílové struktury v onkologické terapii je podle odborníků stejně obtížné jako najít pověstnou jehlu v kupce sena. Přesto tým…
Poptávka zdravotnických zařízení v Evropě po onkologických informačních systémech neustále roste v souvislosti s jejich snahou zvyšovat sortiment…
Výbor Onkochirurgické sekce České onkologické společnosti ČLS JEP začíná pracovat v novém složení. Jeho předsedou byl pro další období jednomyslně…
Český screening karcinomu prsu může být modelovým příkladem pro většinu podobných preventivních programů kdekoli na světě. Je to i díky dokonale…
Gastrointestinální stromální tumory (GIST) představují vzácné nádory, které byly dlouhou dobu mylně řazeny mezi leiomyocelulární nádory a označovány…
Základ sítě, ve které by se měla soustřeďovat nejnáročnější prediktivní onkologická diagnostika, tvoří zatím šest laboratoří. Pracoviště, které chce…
Nových prostor se v květnu dostalo Centru nádorové cytogenetiky Ústavu klinické biochemie a laboratorní diagnostiky VFN a 1. LF UK. Toto pracoviště…
Medical Tribune je značkou kvality pro noviny určené lékařům a zdravotníkům v mnoha zemích světa – obdobné tituly vycházejí např. v Německu, Rakousku, Švýcarsku, v sousedním Polsku či Maďarsku.
Medical Tribune v České republice vychází již od roku 2005, a to v periodicitě 26 čísel za rok. V duchu svého názvu chtějí noviny skutečně poskytovat tribunu všem, kdo mají lékařské a zdravotnické veřejnosti co sdělit – především lékařům a zdravotníkům samotným, ale i politikům, ekonomům, právníkům a dalším.
Medical Tribune jako jediné noviny o lékařské vědě, klinické medicíně a zdravotnictví u nás nejsou – navzdory svému anglickému názvu – překladovým titulem. Jejich obsah vytváří výhradně domácí profesionální redakce tvořená lékaři, zdravotními sestrami a novináři. Ti spolu s širokým okruhem spolupracovníků z různých oblastí medicíny nabízejí široký záběr na témata lékařské vědy a klinické medicíny i organizace, řízení a financování zdravotnictví doma i v zahraničí.
Medical Tribune dosahuje nákladu 20 000 výtisků a čte ji nejméně 40 000 čtenářů. Při dvacetitisícovém nákladu a indexu čtenosti 2,3 tvoří čtenářskou obec 46 000 lékařů, lékárníků a ostatních zdravotníků.
Roku 2017 vznikl ve spolupráci s Medical Tribune úspěšný projekt minutyMT.
Medical Tribune je dostupná každému – nízkou cenou časopisu a ještě výhodnějším předplatným chceme umožnit přístup k časopisu doslova každému; pro lékaře na odpočinku i pro studenty medicíny máme ještě další slevy.
Aktuální číslo: | 19/2008 |
Datum vydání: | 16.6.2008 |
Periodicita: | 20 čísel ročně |
Rozsah: | 24–36 stran |
Detailní informace včetně cen inzerce naleznete v MediaKitu ke stažení pro jednotlivé tituly:
Ceník pro personální inzerci najdete v samostatném mediakitu řádkové inzerce pro rok 2025.
.
Kontakt na obchodní oddělení jednotlivých titulů naleznete zde.
Technické požadavky na inzertní podklady v Remedia najdete na zde nebo na samostatných webových stránkách Remedia.cz.
Čtenáři: Soukromí i nemocniční lékaři, všeobecní i specialisté, lékárníci, stomatologové, ostatní zdravotničtí pracovníci, představitelé státní správy a samosprávy atd.
Náklad: 20 000 výtisků
Periodicita: 20 čísel ročně
Rozsah: 24-40 stran
Distribuce: Zasílání na adresy předplatitelů, distribuce na odborných kongresech, konferencích, seminářích a výstavách
Formát: 297×440 mm (novinový formát)
Provedení: barevnost 4/4 CMYK
Technická specifikace inzerce Medical Tribune
Při vytváření dokumentu PDF používejte Acrobat Distiller nebo export z InDesignu v nastavení na maximální kvalitu výstupu, v ideálním případě v nastavení PDF-X/1a. Dokument musí být vycentrován, kompozitní CMYK, nesmějí být použity přímé barvy a dokument musí být včetně pasovacích značek. U inzerátů na spad je třeba přidat 4 mm pro ořez. U dvoustránkových inzerátů je vhodné dodat každou stranu jako samostatný dokument.
EPS, PS
Veškerá písma použitá v dokumentu musejí být buď převedena do křivek nebo sbalena přímo v souboru EPS, resp. PS. Dokument musí být vycentrován, kompozitní CMYK, nesmějí být použity přímé barvy a dokument musí být včetně pasovacích značek. U inzerátů na spad je třeba přidat 4 mm pro ořez. U dvoustránkových inzerátů je vhodné dodat každou stranu jako samostatný dokument.
Texty
Akceptované formáty: holý text (TXT, ASC apod. - např. Poznámkový blok Notepad ve Windows), DOC (pouze pro MS Word až do verze Office 2007), RTF.
Obrázky
Rastrové - TIF, JPG, EPS, PSD - použité rozlišení musí být minimálně 300 dpi pro použití ve velikosti 1 : 1, nastavení CMYK. V případě použitých textů, log apod. by mělo být rozlišení alespoň 500 dpi. Při použití JPG komprese musí být nastavena maximální kvalita.Upozornění: Neakceptujeme obrázky stažené z webu, případně JPG s nízkou kvalitou.
Vektorové - AI, EPS pro PC i Mac - použitá písma musejí být převedena do křivek, případně přibalena k dokumentu (pouze písma pro PC). Použité barvy musejí být v nastavení CMYK.
Zlomové dokumenty
Pouze InDesign do verze CS3. Veškerá použitá písma musejí být přibalena k dokumentu. Veškeré použité obrázky musejí být přibaleny a platí pro ně výše uvedená pravidla.Podklady na filmech nepřijímáme! Inzerent plně ručí za správnost a bezchybnost předaných podkladů i za obsah inzerátu.
Harmonogram Medical Tribune 2025
|
1/25 |
2/25 |
3/25 |
4/25 |
5/25 |
6/25 |
7/25 |
uzávěrka: |
6. 1. |
3. 2. |
24. 2. |
17. 3. |
31. 3. |
22. 4. |
5. 5. |
distribuce: |
14. 1. |
11. 2. |
4. 3. |
25. 3. |
8. 4. |
29. 4. |
13. 5. |
|
|||||||
|
8/25 |
9/25 |
10/25 |
11/25 |
12/25 |
13/25 |
14/25 |
uzávěrka: |
19. 5. |
2. 6. |
16. 6. |
14. 7. |
4. 8. |
1. 9. |
15. 9. |
distribuce: |
27. 5. |
10. 6. |
24. 6. |
22. 7. |
12. 8. |
9. 9. |
23. 9. |
|
|||||||
|
15/25 |
16/25 |
17/25 |
18/25 |
19/25 |
20/25 |
|
uzávěrka: |
29. 9. |
13. 10. |
27. 10. |
10. 11. |
24.11. |
8. 12. |
|
distribuce: |
7. 10. |
21. 10. |
4. 11. |
18. 11. |
2. 12. |
16. 12. |
Čtenáři: Všeobecní lékaři, internisté, specialisté různých oborů medicíny
Náklad: 8 000 výtisků
Periodicita: Dvouměsíčník + speciální vydání
Distribuce: Zasílání na adresy předplatitelů, distribuce na odborných kongresech, konferencích, seminářích a výstavách
Formát: 209×286 mm
Provedení: barevnost 4/4 CMYK, vazba V2
Technická specifikace podkladů k inzerci v Medicíně po promoci
Detailní informace včetně cen inzerce naleznete v MediaKitu.
Harmonogram 2025
|
1/2025 |
2/2025 |
3/2025 |
4/2025 |
uzávěrka: |
14.3. |
13.6. |
15.10. |
8.12. |
distribuce: |
27.3. |
27.6. |
30.10. |
22.12. |
Čtenáři: Všeobecní lékaři, specialisté různých lékařských oborů, farmaceuti, studenti
Náklad: 5 000 výtisků
Periodicita: Dvouměsíčník
Distribuce: Adresné zasílání jednotlivým předplatitelům.
Formát: 210 × 297 mm
Provedení: barevnost 4/4 CMYK, vazba V2
Harmonogram 2025
|
č. 1 |
č. 2 |
č. 3 |
č. 4 |
č. 5 |
č. 6 |
uzávěrka: |
28.2. |
11.4. |
13.6. |
14.8. |
10.10. |
10.12. |
distribuce: |
17.3. |
29.4. |
27.6. |
28.8. |
24.10. |
29.12. |
Pokud chcete zadat inzerci, musíte se přihlásit.