"Na zelené louce" v pražských Bohnicích nacházejí duševně nemocní útočiště již 100 let
Bohnice - původní pojmenování malé vsi daleko za Prahou -jsou spojeny již celé století v povědomí obyvatel Prahy i velké části Čech s označením azylu…
Bohnice - původní pojmenování malé vsi daleko za Prahou -jsou spojeny již celé století v povědomí obyvatel Prahy i velké části Čech s označením azylu…
Již před časem jsme vás na stránkách MT informovali o spuštění české verze mezinárodní příručky laboratorních vyšetření www.labtestsonline.cz. Tyto…
Studie zveřejněná v Journal of the American College of Surgeons hodnotila úspěšnost transplantace plic u starších pacientů. Podle zpráv International…
Vláda Mirka Topolánka ještě před svým odchodem rozhodla o zvýšení platů zdravotních sester. Od července jim mají stoupnout tarifní platy o 15 procent…
Ve dnech 14.–15. května se v Praze pod záštitou ministryně zdravotnictví ČR Mgr. Dany Juráskové, Ph.D., MBA, uskutečnily XVI. pražské chirurgické dny…
Pouhý den poté, co již tradičně začalo Pražské jaro Smetanovou Mou vlastí, se v Praze při příležitosti 185. výročí narození a 125. výročí úmrtí…
V českém zdravotnictví již pojem DRG docela zdomácněl, vždyť už je v něm přítomen více než deset let. Možná není na škodu se trochu podrobněji…
Na dotazy čtenářů odpovídá PhDr. Michaela Hofštetrová Knotková, náměstkyně úseku regulace nelékařských povolání a výzkumu NCO NZO
Volby jsou na dohled, a tak se jako obvykle začalo častěji hovořit o tom, kolik by mělo být zdravotních pojišťoven. Vzhledem k realitě v našem…
Na půdě Senátu proběhla 11. května konference, která se věnovala úloze žen ve zdravotnictví. Záštitu nad ní převzal Výbor pro zdravotnictví a…
Crohnova choroba patří mezi tzv. idiopatické střevní záněty (Inflammatory Bowel Disease – IBD). Terapie směřuje ke snížení závažnosti symptomů a…
Většina pacientů, u nichž byla diagnostikována chronická myeloidní leukémie v chronické fázi, dobře odpovídá na terapii imatinibem. Signifikantní…
Tým vedený Richardem Burtem z chicagské Northwestern University publikoval v prestižním lékařském časopise Journal of the American Medical…
Virová hepatitida C (VHC) byla dlouho považována za onemocnění pouze intravenózních narkomanů. V poslední době se ukazuje, že existuje významný počet…
Kongenitální infekce cytomegalovirem (dále jen CMV) jsou stále velký problémem v celém světě. Nosným tématem je vývoj nové vakcíny proti CMV infekci,…
U kriticky nemocných pacientů hospitalizovaných na jednotkách intenzivní péče dochází velmi často ke vzniku hyperglykémie, a to jak u diabetiků, tak…
V předchozích vydáních MT jsme informovali o uvedení nového antihypertenziva na český trh. Řeč je o aliskirenu - prvním zástupci nové třídy…
V v polovině března se v Londýně konal celodenní lékařský seminář s názvem „Current Concepts in Bone Grafting and Accelerated Implant Treatment:…
Počátkem dubna proběhl na ORL klinice Fakultní nemocnice Ostrava workshop věnovaný nemocem vývodového systému slinných žláz a možnostem využití…
Z kongresu o klinických a ekonomických aspektech osteoporózy a osteoartrózy
V Praze na Smíchově roste poliklinika za půl miliardy korun. Areál v Kartouzské ulici s názvem Centrum Smíchov má ambici stát se jedním z…
Čekárny dermatologických ordinací a klinik se v pondělí 11. května, v průběhu Evropského dne melanomu, plnily pacienty, kteří pochopili důležitost a…
Ministerstvo zdravotnictví ukončilo výběr nového ředitele Ústavu hematologie a krevní transfuze a 11. května jmenovalo do této funkce doc. MUDr.…
Poradní panel pro onkologická léčiva ODAC (Oncologic Drugs Advisory Committee) amerického Úřadu pro kontrolu potravin a léků (FDA) doporučil…
Ve středu minulý týden začala stavba samostatného Pavilonu pro matku a dítě v třebíčské nemocnici. Podle plánů nemocnice má jít o vysoce moderní…
V pondělí 11. května vydal Akademický senát 1. lékařské fakulty UK stanovisko k probíhajícím diskusím kolem budoucnosti Všeobecné fakultní nemocnice…
MT 14/2009, str. A5 Je velice chvályhodné a odvážné, že Medical Tribune uveřejnila tabulku zdravotnických organizací s ohodnocenými výsledky…
Na straně B8 tohoto čísla Medical Tribune se v těsném sousedství dozvídáme z eseje primáře Františka Koukolíka, jak v našem mozkovém centru pro…
Pod transparenty „Zastavte pneumokoka“ a „Děti nejsou politika“ se v úterý 12. května před Poslaneckou sněmovnou Parlamentu ČR sešli příslušníci…
Úvod Výskyt diabetu má vzestupnou tendenci – v roce 2025 bude podle odhadů celosvětově na 333 milionů diabetiků, v České republice se počet diabetiků…
Poradní výbor FDA potvrdil příznivý poměr prospěchu a rizik u rivaroxabanu.
V minulých dnech se opět dostal do centra pozornosti další osud pražské Všeobecné fakultní nemocnice (VFN). Ministerstvo ujišťovalo veřejnost, že se…
MT 14/2009, str. A2 Robotická chirurgie, lépe však roboticky asistovaná chirurgie (RACH), což vystihuje fakt, že lékař má ke svému operačnímu výkonu…
Kuřákům hrozí chronické obstruktivní plicní onemocnění, jež se projevuje zhoršenou funkcí plic, chronickou bronchitidou a emfyzémem. Téměř 90 % všech…
Vláda Mirka Topolánka v demisi provedla před nástupem vlády odborníků razantní inventuru v předkládaných návrzích zákonů. Především stáhla ze…
Význam débridementu v léčbě ran bývá v praxi neoprávněně podceňován. Také částí pacientů je débridement vnímán s obavami. Cílem débridementu je…
Kolik pojišťoven chceme a kolik potřebujeme? Dvě nebo jedenáct? A kolik zdravotnických zařízení? Čtrnáct nebo dvacet tisíc? To přece vzájemně…
Jedním z nejúspěšnějších zasedání konaných v rámci letošních Luhačovických diabetologických dnů se stalo symposium s atraktivním názvem Diabetologie…
Muži s nejnižším příjmem se v Česku podle Státního zdravotního ústavu (SZÚ) dožívají průměrně o sedm let nižšího věku než ti z nejvyšší příjmové…
Eiseltova síň II. interní kliniky kardiologie a angiologie 1. LF UK a VFN v Praze hostila 17. dubna experimentálního kardiologa dr. Williama E.…
Poslanci koncem minulého týdne rozhodovali o dalším osudu zdravotnických poplatků. Do Senátu však nakonec poslali hned dvě odlišné novely, které…
Pacienti v Libereckém kraji měli dosud možnost podstoupit vyšetření magnetickou rezonancí pouze v Liberci. Nyní mohou toto vyšetření podstoupit i v…
Na téma poplatků už bylo napsáno mnoho. Jedni je chválí, druzí zatracují. Argumenty jsou různé, a většinou vyjadřují subjektivní pocity. Tak si snad…
V březnu jsem vlezl za kamna, v dubnu jsem čekal na apríl. Docela se povedl – předával jsem – jako celá řada praktiků – žádosti o projekt…
„Peníze, peníze, ty má každý rád…“ říká stará písnička.
V průběhu athénského kongresu European Society for Clinical and Economic Aspects of Osteoporosis and Osteoarthritis (ESCEO) a International…
Celosvětově uznávaná metoda léčby syndromu spánkové apnoe CPAP neníu nezanedbatelného procenta pacientů dostačující, což vyplývá z francouzské studie…
V březnu pořádala Česká společnost alergologie a klinické imunologie (ČSAKI) ČLS JEP ve spolupráci s firmou Schering-Plough v hotelu Ambassador v…
Ovlivnění inkretinového systému je jedním z nejaktuálnějších témat v současné diabetologii. Zaměřil se na něj i cyklus odborných symposií nazvaný…
Navzdory veškeré současné dostupné péči umírají stále nemocní s diabetem 1. typu dvakrát až třikrát častěji než stejně staří nemocní bez diabetu.…
Nelékaři se v rámci celoživotního vzdělávání zúčastňují různých seminářů. Nelékaře zajímá, zda se těchto seminářů musejí účastnit aktivně - to…
Asi zaskočí slovní novotvar maxisterstvo nemocnictví. Leč chybělo mi přesnější označení jedné z možných podob instituce, která má netušený potenciál…
Edukace angiologů i praktických lékařů v problematice ICHDK Program MOET ICHDK je zkratkou z prvních písmen pro Monitoring Efektivní Terapie…
Několik postřehů ze 17. výročního sjezdu České kardiologické společnosti v Brně
Plicní arteriální hypertenze (PAH) je potenciálně fatální onemocnění plicních arteriol. Díky specifické léčbě žijí v posledních dvou desetiletích…
Rok se s rokem sešel a opět máme možnost diskutovat o novinkách v kardiologii na výročním sjezdu České kardiologické společnosti. Jako každý rok bude…
Tři ntitrombotika, která mohou ovládnout primární i sekundární hemostázu
Koncem dubna farmaceutická společnost Novo Nordisk oznámila, že Komise pro humánní léčivé přípravky (CHMP) Evropské lékové agentury (EMEA) zaujala…
Zavedení výdeje bez receptu s omezením prověřilo funkčnost systému
Koncem dubna byla na půdě I. chirurgické kliniky VFN v Praze slavnostně otevřena výuková místnost pro obecnou a miniinvazivní chirurgii. Hlavním…
Úvodní den XVII. výročního sjezdu České kardiologické společnosti (ČKS) budou jeho účastníci svědky slavnostního představení Českého…
Již třináctý ročník mezinárodního workshopu katetrizačních ablací proběhl v dubnu v pražském IKEM. Tato konference se z původně spíše edukační akce…
V polovině dubna proběhla v prostorách pražského Obecního domu první jarní konference věnovaná aktuálním otázkám v terapii osteoporózy. Vysokou…
Na tři zajímavé projekty upozornilo satelitní symposium společnosti AstraZeneca, nazvané Uroonkologie a onkoologie v číslech, které se konalo v rámci…
Diagnóza kolorektálního karcinomu je v České republice každý rok stanovena u 7000 až 8 000 nemocných. Až u čtvrtiny z nich jsou už okamžiku záchytu…
Při příležitosti nedávné návštěvy prezidenta USA Ba racka Obamy v ČR musela být mj. připravena pro případ potřeby i vrcholně kvalitní zdravotnická…
Při příležitosti nedávné návštěvy prezidenta USA Baracka Obamy v České republice musela být mj. připravena pro případ potřeby i vrcholně kvalitní…
Topolánkův kabinet při svém posledním zasedání schválil vyšší platy pro zdravotní sestry; od července by jim měly stoupnout až o 15 procent,…
Na sklonku dubna se v Nemocnici Na Homolce konal již 2. pražský den robotické chirurgie. Za účasti zahraničních hostů zde byly probírány další a…
Pavel Klener, Martin Bojar, Petr Lom, Luděk Rubáš, Jan Stráský, Zuzana Roithová, Ivan David, Vladimír Špidla, Bohumil Fišer, Marie Součková, Jozef…
Od intervencí k prevenci - tak zní název slavnostní přednášky, kterou na letošním XVII. výročním sjezdu České kardiologické společnosti v Brně…
Katetrizační ablace fibrilace síní (FiS) prodělala v posledních letech enormní rozvoj. Jejím cílem je odstranit nepříjemné symptomy, zvýšit kvalitu…
Cílem léčby srdečního selhání je zlepšit kvalitu života, snížit mortalitu a prodloužit nemocným život. Pro každého nemocného však mohou být pořadí a…
Fibrilace síní je nejčastější udržující se poruchou srdečního rytmu v dospělé populaci. Navzdory narůstajícímu počtu katetrizačních ablací a…
Na trh v České republice míří perspektivní antihypertenzivum nové generace - doposud jediný, klinicky použitelný přímý inhibitor reninu - aliskiren …
Rada pro vědu a výzkum vlády České republiky zveřejnila na svých webových stránkách v nedávných dnech v podobě přehledných tabulek dvě významné…
Celkem 1 567 návštěvníků vyšetřili během 27. a 28. dubna dermatovenerologové FN Královské Vinohrady ve speciálně upraveném stanu na Václavském…
V polovině letošního března byly v oblasti Mexico City hlášeny případy pneumonie vyvolané chřipkovým virem A (H1N1), kterým se lidé nakazili od…
K pozapomenutým projevům kdysi výrazného prolínání světa medicíny, života lékařů se světem filozofie a kulturní tvorby patří fenomén dekadence.…
Čtyři ředitelé fakultních nemocnic a čtyři děkani lékařských fakult se rozhodli nečekat na další pokusy úředníků ministerstva zdravotnictví o…
Ještě jednou se v následujících třech článcích vracíme k XXXIII. brněnským onkologickým dnům, jimž jsme věnovali pozornost i v předchozích číslech MT…
Když byl v minulém režimu na okrese komunistický tajemník mladý a zdravý, stavěly se tam bazény, hřiště a tělocvičny. Byl-li naopak v letech a churav…
Při jubilejním XV. výročním sjezdu České kardiologické společnosti (ČKS) v roce 2007 patřila slavnostní přednáška (prof. MUDr. Petra Widimského,…
Ve 40. letech minulého století vyvinul Dr. Norman Jeff Holter z Montany v USA první systém snímající a přenášející elektrokardiografický záznam. Po…
Ministerstvo zdravotnictví chce zrušit nemocnici na pražském Karlově náměstí. Tak zněla zpráva, která se minulý týden dostala do centra pozornosti…
Abychom mohli bojovat o zachování zrakových funkcí, musíme nemocné nejdříve najít
Ve stejné době, kdy Ústav zdravotnických informací a statistiky ČR zveřejnil nejnovější data o incidenci a prevalenci nádorových onemocnění a…
Chondroitin 4 a 6 sulfát významně zpomaluje degradaci struktury kolenního kloubu postiženého artrózou.
Americké Centrum pro prevenci a kontrolu nemocí (Center for Disease Control and Prevention – CDC) ve spolupráci s výborem HICPAC (Healthcare…
Další člen rodiny MEDICAL TRIBUNE CZ
Po úvodní přednášce BOD na téma "DNA reparační mechanismy a jejich role ve vztahu ke zhoubnému bujení" požádala MT prof. MUDr. Jiřího Bartka, DrSc.,…
Šek na 300 000 korun, což představuje sumu postačující na výrobu protinádorové vakcíny pro prvního pacienta, symbolicky zahájí studii s touto…
„Vládou navrhovaná protikrizová opatření ochudí zdravotnictví v roce2010 o více než pět miliard,“ tvrdí MUDr. Milan Kubek, prezident České lékařské…
Jednou ze tří priorit českého předsednictví EU v oblasti zdravotnictví je antibiotická rezistence v nemocnicích a s tím související prevence a…
Zdravotník je zařazen do nižší platové třídy, než by podle jeho představ zařazen být měl. Na co má tedy nárok? Otázka, která se v různých obměnách v…
Nejste si jisti, zda práce, kterou vykonáváte, splňuje kriteria potřebná pro přiznání příplatku za ztížené pracovní prostředí – tzv. rizikového…
Medical Tribune je značkou kvality pro noviny určené lékařům a zdravotníkům v mnoha zemích světa – obdobné tituly vycházejí např. v Německu, Rakousku, Švýcarsku, v sousedním Polsku či Maďarsku.
Medical Tribune v České republice vychází již od roku 2005, a to v periodicitě 26 čísel za rok. V duchu svého názvu chtějí noviny skutečně poskytovat tribunu všem, kdo mají lékařské a zdravotnické veřejnosti co sdělit – především lékařům a zdravotníkům samotným, ale i politikům, ekonomům, právníkům a dalším.
Medical Tribune jako jediné noviny o lékařské vědě, klinické medicíně a zdravotnictví u nás nejsou – navzdory svému anglickému názvu – překladovým titulem. Jejich obsah vytváří výhradně domácí profesionální redakce tvořená lékaři, zdravotními sestrami a novináři. Ti spolu s širokým okruhem spolupracovníků z různých oblastí medicíny nabízejí široký záběr na témata lékařské vědy a klinické medicíny i organizace, řízení a financování zdravotnictví doma i v zahraničí.
Medical Tribune dosahuje nákladu 20 000 výtisků a čte ji nejméně 40 000 čtenářů. Při dvacetitisícovém nákladu a indexu čtenosti 2,3 tvoří čtenářskou obec 46 000 lékařů, lékárníků a ostatních zdravotníků.
Roku 2017 vznikl ve spolupráci s Medical Tribune úspěšný projekt minutyMT.
Medical Tribune je dostupná každému – nízkou cenou časopisu a ještě výhodnějším předplatným chceme umožnit přístup k časopisu doslova každému; pro lékaře na odpočinku i pro studenty medicíny máme ještě další slevy.
Aktuální číslo: | 15/2009 |
Datum vydání: | 18.5.2009 |
Periodicita: | 20 čísel ročně |
Rozsah: | 24–36 stran |
Detailní informace včetně cen inzerce naleznete v MediaKitu ke stažení pro jednotlivé tituly:
Ceník pro personální inzerci najdete v samostatném mediakitu řádkové inzerce pro rok 2025.
.
Kontakt na obchodní oddělení jednotlivých titulů naleznete zde.
Technické požadavky na inzertní podklady v Remedia najdete na zde nebo na samostatných webových stránkách Remedia.cz.
Čtenáři: Soukromí i nemocniční lékaři, všeobecní i specialisté, lékárníci, stomatologové, ostatní zdravotničtí pracovníci, představitelé státní správy a samosprávy atd.
Náklad: 20 000 výtisků
Periodicita: 20 čísel ročně
Rozsah: 24-40 stran
Distribuce: Zasílání na adresy předplatitelů, distribuce na odborných kongresech, konferencích, seminářích a výstavách
Formát: 297×440 mm (novinový formát)
Provedení: barevnost 4/4 CMYK
Technická specifikace inzerce Medical Tribune
Při vytváření dokumentu PDF používejte Acrobat Distiller nebo export z InDesignu v nastavení na maximální kvalitu výstupu, v ideálním případě v nastavení PDF-X/1a. Dokument musí být vycentrován, kompozitní CMYK, nesmějí být použity přímé barvy a dokument musí být včetně pasovacích značek. U inzerátů na spad je třeba přidat 4 mm pro ořez. U dvoustránkových inzerátů je vhodné dodat každou stranu jako samostatný dokument.
EPS, PS
Veškerá písma použitá v dokumentu musejí být buď převedena do křivek nebo sbalena přímo v souboru EPS, resp. PS. Dokument musí být vycentrován, kompozitní CMYK, nesmějí být použity přímé barvy a dokument musí být včetně pasovacích značek. U inzerátů na spad je třeba přidat 4 mm pro ořez. U dvoustránkových inzerátů je vhodné dodat každou stranu jako samostatný dokument.
Texty
Akceptované formáty: holý text (TXT, ASC apod. - např. Poznámkový blok Notepad ve Windows), DOC (pouze pro MS Word až do verze Office 2007), RTF.
Obrázky
Rastrové - TIF, JPG, EPS, PSD - použité rozlišení musí být minimálně 300 dpi pro použití ve velikosti 1 : 1, nastavení CMYK. V případě použitých textů, log apod. by mělo být rozlišení alespoň 500 dpi. Při použití JPG komprese musí být nastavena maximální kvalita.Upozornění: Neakceptujeme obrázky stažené z webu, případně JPG s nízkou kvalitou.
Vektorové - AI, EPS pro PC i Mac - použitá písma musejí být převedena do křivek, případně přibalena k dokumentu (pouze písma pro PC). Použité barvy musejí být v nastavení CMYK.
Zlomové dokumenty
Pouze InDesign do verze CS3. Veškerá použitá písma musejí být přibalena k dokumentu. Veškeré použité obrázky musejí být přibaleny a platí pro ně výše uvedená pravidla.Podklady na filmech nepřijímáme! Inzerent plně ručí za správnost a bezchybnost předaných podkladů i za obsah inzerátu.
Harmonogram Medical Tribune 2025
|
1/25 |
2/25 |
3/25 |
4/25 |
5/25 |
6/25 |
7/25 |
uzávěrka: |
6. 1. |
3. 2. |
24. 2. |
17. 3. |
31. 3. |
22. 4. |
5. 5. |
distribuce: |
14. 1. |
11. 2. |
4. 3. |
25. 3. |
8. 4. |
29. 4. |
13. 5. |
|
|||||||
|
8/25 |
9/25 |
10/25 |
11/25 |
12/25 |
13/25 |
14/25 |
uzávěrka: |
19. 5. |
2. 6. |
16. 6. |
14. 7. |
4. 8. |
1. 9. |
15. 9. |
distribuce: |
27. 5. |
10. 6. |
24. 6. |
22. 7. |
12. 8. |
9. 9. |
23. 9. |
|
|||||||
|
15/25 |
16/25 |
17/25 |
18/25 |
19/25 |
20/25 |
|
uzávěrka: |
29. 9. |
13. 10. |
27. 10. |
10. 11. |
24.11. |
8. 12. |
|
distribuce: |
7. 10. |
21. 10. |
4. 11. |
18. 11. |
2. 12. |
16. 12. |
Čtenáři: Všeobecní lékaři, internisté, specialisté různých oborů medicíny
Náklad: 8 000 výtisků
Periodicita: Dvouměsíčník + speciální vydání
Distribuce: Zasílání na adresy předplatitelů, distribuce na odborných kongresech, konferencích, seminářích a výstavách
Formát: 209×286 mm
Provedení: barevnost 4/4 CMYK, vazba V2
Technická specifikace podkladů k inzerci v Medicíně po promoci
Detailní informace včetně cen inzerce naleznete v MediaKitu.
Harmonogram 2025
|
1/2025 |
2/2025 |
3/2025 |
4/2025 |
uzávěrka: |
14.3. |
13.6. |
15.10. |
8.12. |
distribuce: |
27.3. |
27.6. |
30.10. |
22.12. |
Čtenáři: Všeobecní lékaři, specialisté různých lékařských oborů, farmaceuti, studenti
Náklad: 5 000 výtisků
Periodicita: Dvouměsíčník
Distribuce: Adresné zasílání jednotlivým předplatitelům.
Formát: 210 × 297 mm
Provedení: barevnost 4/4 CMYK, vazba V2
Harmonogram 2025
|
č. 1 |
č. 2 |
č. 3 |
č. 4 |
č. 5 |
č. 6 |
uzávěrka: |
28.2. |
11.4. |
13.6. |
14.8. |
10.10. |
10.12. |
distribuce: |
17.3. |
29.4. |
27.6. |
28.8. |
24.10. |
29.12. |
Pokud chcete zadat inzerci, musíte se přihlásit.