Přeskočit na obsah

5. ledna 2019 pořádá 1. LF UK Den otevřených dveří

Návštěvníci zde získají informace nejen o fakultě a jednotlivých oborech, které lze v akademickém roce 2019/2010 na 1. LF UK studovat, ale i o mimoškolním životě.

Otevřena budou vybraná pracoviště fakulty – např. Muzeum srovnávací anatomie či Stomatologické muzeum s unikátními exponáty –, připraven bude i prodej modelových otázek. V několika přednáškových sálech fakulty se pak budou moci zájemci seznámit s podmínkami pro přijetí ke studiu. „Cílem přijímacího řízení je vybrat nejlepší kandidáty s nejvyšší šancí na úspěšné zvládnutí cesty od zapsaného studenta medicíny po kvalitního lékaře. Proto podmínky výběru stále kultivujeme a zpětně hodnotíme účinnost jeho nastavení. Snížit tímto způsobem počet neúspěšných studentů představuje možnost více se věnovat talentovaným medikům a uspořit nejen náklady za nedokončená studia, ale i čas těch studentů, kteří mohou být úspěšní v jiném oboru,“ říká děkan fakulty Aleksi Šedo.

V příštím akademickém roce se již do chodu školy promítne navýšení prostředků českým lékařským fakultám o celkovou částku sedmi miliard pro dalších deset let. 1. LF UK tak bude moci přijmout o 15 % studentů všeobecného lékařství navíc, čemuž uzpůsobí také prostorové a technické zázemí.

 

Najdete nás i na Vysokeskoly.cz
Nestihli jste v říjnu dorazit na brněnský veletrh pomaturitního a celoživotního vzdělávání Gaudeamus? Chcete si své budoucí studijní plány raději promýšlet z klidu domova, a přesto byste se o naší fakultě rádi něco dozvěděli? Pokud se tedy nechystáte na lednový Den otevřených dveří, můžete 1. LF UK navštívit alespoň vzdáleně – a to prostřednictvím portálu Vysokeskoly.cz. Najdete zde poměrně rozsáhlou prezentaci studia na Jedničce včetně informací o výuce v simulacích, zahraničních stážích či doktorských studijních programech.

 

Čtěte také

Zdroj: 1. LF UK

Sdílejte článek

Doporučené