Přeskočit na obsah

5. ledna 2019 pořádá 1. LF UK Den otevřených dveří

Návštěvníci zde získají informace nejen o fakultě a jednotlivých oborech, které lze v akademickém roce 2019/2010 na 1. LF UK studovat, ale i o mimoškolním životě.

Otevřena budou vybraná pracoviště fakulty – např. Muzeum srovnávací anatomie či Stomatologické muzeum s unikátními exponáty –, připraven bude i prodej modelových otázek. V několika přednáškových sálech fakulty se pak budou moci zájemci seznámit s podmínkami pro přijetí ke studiu. „Cílem přijímacího řízení je vybrat nejlepší kandidáty s nejvyšší šancí na úspěšné zvládnutí cesty od zapsaného studenta medicíny po kvalitního lékaře. Proto podmínky výběru stále kultivujeme a zpětně hodnotíme účinnost jeho nastavení. Snížit tímto způsobem počet neúspěšných studentů představuje možnost více se věnovat talentovaným medikům a uspořit nejen náklady za nedokončená studia, ale i čas těch studentů, kteří mohou být úspěšní v jiném oboru,“ říká děkan fakulty Aleksi Šedo.

V příštím akademickém roce se již do chodu školy promítne navýšení prostředků českým lékařským fakultám o celkovou částku sedmi miliard pro dalších deset let. 1. LF UK tak bude moci přijmout o 15 % studentů všeobecného lékařství navíc, čemuž uzpůsobí také prostorové a technické zázemí.

 

Najdete nás i na Vysokeskoly.cz
Nestihli jste v říjnu dorazit na brněnský veletrh pomaturitního a celoživotního vzdělávání Gaudeamus? Chcete si své budoucí studijní plány raději promýšlet z klidu domova, a přesto byste se o naší fakultě rádi něco dozvěděli? Pokud se tedy nechystáte na lednový Den otevřených dveří, můžete 1. LF UK navštívit alespoň vzdáleně – a to prostřednictvím portálu Vysokeskoly.cz. Najdete zde poměrně rozsáhlou prezentaci studia na Jedničce včetně informací o výuce v simulacích, zahraničních stážích či doktorských studijních programech.

 

Čtěte také

Zdroj: 1. LF UK

Sdílejte článek

Doporučené

Zemřel profesor Miroslav Ryska

13. 12. 2022

S hlubokým zármutkem oznamujeme, že v pondělí 12. prosince 2022 ve večerních hodinách zesnul náměstek ředitele pro vědu a výzkum ÚVN, vynikající…

Zemřel prof. MUDr. Zbyněk Píša, CSc.

15. 11. 2022

Česká kardiologická společnost se smutkem přijala zprávu, že nás 19. října 2022 ve věku nedožitých 99 let opustil pan profesor Zbyněk Píša.