Přeskočit na obsah

Běžeckého závodu Proběhni.se 2018 se zúčastní řada osobností české kardiologie

Závod odstartuje v areálu IKEM a svou trasu povede převážně Kunratickým lesem. Závodníkům nabídne trať v délce 6 a 11 kilometrů a také dětské okruhy. Výtěžek z registrací poputuje na účet Nadačního fondu České srdce, který pomáhá s diagnostikou a léčbou kardiovaskulárních onemocnění v ČR i rozvojových zemích.

Účast na Proběhni.se 2018 již nyní potvrdily tyto kardiologické osobnosti: prof. Josef Kautzner (IKEM), prof. Jan Pirk (IKEM), prof. Richard Rokyta (FN Plzeň), prof. Miloš Táborský (FN Olomouc), prof. Jan Janoušek (FN Motol), prof. Josef Veselka (FN Motol), MUDr. Roman Gebauer (FN Motol), MUDr. Roman Gebauer (Lipsko), doc. Petr Němec (CKTCH Brno), doc. Helena Bedáňová (CKTCH Brno), doc. Michal Vráblík (VFN v Praze). Dále jsou pak přihlášeny 4členné týmy mladých kardiologů (FN Motol, FN Olomouc, FN Ostrava, FN USA Brno, FN Brno Bohunice a IKEM Praha). Připojte se i vy na tratě 6 nebo 11 km.

Vyšetřovací městečko, které bude zaštiťovat až 16 mladých kardiologů z celé ČR nabídne zdarma vyšetření až 250 běžcům – čeká na ně měření krevního tlaku, hladiny cukru a cholesterolu v krvi, EKG, kurz kardiopulmonální resuscitace či pomoc se závislostí na kouření.

Zbývá několik posledních volných míst, registrovat na závod je možné na webových stránkách akce: www.probehni.se.

Proběhni.se je první běžecký závod takového rozsahu, který se na půdě Institutu klinické a experimentální medicíny poběží. Agentura RAUL, která projekt realizuje, má mnohaleté zkušenosti s pořádáním akcí jako je Jizerská 50, seriály Běhej lesy a SkiTour nebo pražské Primátorky.

Zdroj: IKEM

Sdílejte článek

Doporučené

Zemřel profesor Miroslav Ryska

13. 12. 2022

S hlubokým zármutkem oznamujeme, že v pondělí 12. prosince 2022 ve večerních hodinách zesnul náměstek ředitele pro vědu a výzkum ÚVN, vynikající…

Zemřel prof. MUDr. Zbyněk Píša, CSc.

15. 11. 2022

Česká kardiologická společnost se smutkem přijala zprávu, že nás 19. října 2022 ve věku nedožitých 99 let opustil pan profesor Zbyněk Píša.