Přeskočit na obsah

Dr.Max zavádí garantovanou mzdu

Posílit motivaci k nástupu, to je hlavní cíl mzdového opatření, se kterým lékárny Dr.Max právě přicházejí. „Celý lékárenský trh se potýká s nedostatkem kvalifikovaných pracovních sil a jestliže provozujeme víc než 420 lékáren, je jasné, že se tento trend do jisté míry týká i nás“, vysvětluje Daniel Horák, generální ředitel společnosti Česká lékárna holding, která síť lékáren provozuje. V tuto chvíli jí chybí přibližně 230 profesionálů ať už na pozici lékárníka nebo farmaceutického asistenta. Nejpalčivější je tento problém v severozápadních Čechách a v Praze.

„Vedle motivačního efektu považujeme za přednost garantovaných základních mezd i to, že jsou velmi transparentní“, dodává Daniel Horák, „každý, kdo uvažuje o nástupu do sítě Dr.Max zároveň ví, jaké podmínky může očekávat.“ Podle Daniela Horáka se tak lékárny Dr.Max stávají nejlépe platícím zaměstnavatelem na lékárenském trhu. „Nevylučuji, že lokálně mohou být nástupní mzdy ojediněle vyšší, ale my dokážeme garantovat nejen výši platu, ale i jistotu jeho pravidelnosti – dokážeme nabídnout i budoucnost“, dodává Daniel Horák. Tradičně velký význam má v síti Dr.Max i motivační složka platu, o kterou se základní mzda v garantované výši ještě zvyšuje.

Kromě nástupních mezd zvyšuje Dr.Max i platy stávajících zaměstnanců, které vzrostou v říjnu. Nepodkročitelné hodnoty jsou stejné jako u nástupních platů. Ke změně, která je ve víc než desetileté historii Dr.Max nejrazantnější, přitom dochází jen asi půl roku od poslední úpravy směrem vzhůru. „Nejde nám jen o povzbuzení náboru, ale samozřejmě i o stabilizaci lidí, o jejichž práci se úspěch Dr.Max opírá“, uzavírá Daniel Horák. Tento krok se dotkne více než tří a půl tisíce zaměstnanců lékáren. Souběžně s tím se zatraktivňuje systém firemních benefitů.

Zdroj: Česká Lékárna Holding

Sdílejte článek

Doporučené