Přeskočit na obsah

Jubilejní 1000. operace šedého zákalu v letošním roce

TISKOVÁ ZPRÁVA                     
 
Laskavost a otevřenost vůči pacientovi je cesta k úspěchu.
Jubilejní 1000. operace šedého zákalu  v letošním roce
 
Brno-Židenice, 26. května 2009 – Oční klinika NeoVize je příkladem toho, že slušnost, lidskost, kvalita a poctivost se ve zdravotnictví setká s oceněním pacientů, které je základem úspěchu.
První dnešní operace, která skončila v 8.50 hodin a byla provedena 73 leté pacientce z Brna, se stala jubilejní 1000. operací šedého zákalu provedenou v letošním roce v brněnské Oční klinice NeoVize.
„Velmi vstřícné jednání, profesionální přístup, vynikající výsledek.“, takto shrnuje své dojmy z kliniky NeoVize pan Antonín Bulhart. Další z pacientek paní Hladká z Brna dodává: „S takovým přístupem k pacientovi se nikde jinde nesetkáte. Vzácný, laskavý přístup. Vzorné zacházení s pacientem, vysoká odbornost všeho personálu. Moc děkuji a vřele všem doporučím.“
Při všech operacích byla použita tzv. žlutá nitrooční čočka se speciálním ochranným filtrem, který poskytuje přídavnou ochranu před s věkem spojenými chorobami oční sítnice. Operace mikroincizí, kvalitní oční gel a měkká, žlutá nitrooční čočka – to vše bez doplatku a pro každého je v NeoVizi samozřejmostí.
„Pacienti se velmi často ptají, co budou u nás za operaci šedého zákalu a žlutou čočku platit. Nechtějí věřit, že péče u nás je skutečně zdarma a bez doplatků.“, dodává ředitel kliniky Bc. Petr Kocian.
Předností péče v NeoVizi je lidský přístup, ale i moderní lékařské vybavení, používání materiálů předních světových výrobců, příjemné prostředí a kvalifikovaný tým odborníků
„Jsem moc rád, že hodnocení našich pacientů je tak pozitivní, v mnoha případech vysloveně nadšené. Od počátku budování kliniky jsme se snažili o vstřícnost a otevřenost, a to jak vůči pacientům, tak i vůči očním lékařům a zdravotním pojišťovnám. Těší mne plné ambulance a ohromný zájem o péči v našem zdravotnickém zařízení, je to důkaz, že jsme se dali správnou cestou“, říká Petr Kocian.
 
XXX
Více informací:
Petr Kocian, ředitel kliniky
tel.: 777 20 30 48, e-mail: kocian@neovize.cz,
MUDr. Josef Hycl, CSc., lékařský ředitel kliniky
tel.: 775 203 217, e-mail: hycl@neovize.cz
 
adresa:
Viniční 235, 615 00  Brno - Židenice
www.neovize.cz
 
Poznámky:
Operace šedého zákalu je nejčastější operační zákrok u lidí nad 60 let. V ČR se ročně provede více než 80 tisíc operací na přibližně 70 pracovištích. Více než polovina operací je prováděna ambulantně. Šedý zákal nelze léčit jinak než operativně, kdy je během operace odstraněna původní zkalená lidská čočka a je nahrazena čočkou umělou. V současné době platí, že operaci šedého zákalu alespoň na jednom oku podstoupí v průběhu života každý druhý člověk.
Oční klinika Neovize poskytuje péči v Brně – Židenicích od 1. září 2008. 
Klinika se zaměřuje na ambulantní mikrochirurgii oka:
operace šedého zákalu (katarakty):            http://www.neovize.cz/cs/operace-sedeho-zakalu-2/
operace sítnice:                                          http://www.neovize.cz/cs/lecba-sitnice-a-sklivce-3/
zeleného zákalu:                                         http://www.neovize.cz/cs/zeleny-zakal-glaukom-21/
léčbu refrakčních vad (odstraňování brýlí):   http://www.neovize.cz/cs/druhy-zakroku-35/
léčbu keratokonu:                          http://www.neovize.cz/cs/keratokonus-icrs-ccl-19/
specializovaná oční vyšetření.:                    http://www.neovize.cz/cs/oct-vysetreni-45/
Tým oční kliniky tvoří téměř 20 pracovníků v čele se sedmi lékaři. Klinika je vybavena nejmodernější dostupnou technikou v oboru. Veškerá péče (vyjma refrakční chirurgie) je hrazena zdravotními pojišťovnami.
 
Žlutá nitrooční čočka Acrysof Natural má speciální oční filtr, který oko chrání před potenciálně škodlivým ultrafialovým, fialovým a modrým zářením v rozsahu 500 až 380 nm vlnové délky.  Čočku vyrábí v USA společnost Alcon. Biofyzikální podstatou filtru v nitrooční čočce Natural (určené pro pacienty se šedým zákalem) je stejně jako u filtru použitého španělskou vědkyní Celiou Sánchez-Ramos v kontaktních čočkách žlutý ochranný absorpční pigment.
Dlouhodobé vystavení sítnice vyšším dávkám ultrafialového, fialového a modrého zářením, zvyšuje u pacienta pravděpodobnost vznik stařeckých změn sítnice v podobě tzv. s věkem spojené makulární degenerace. Místo nejostřejšího vidění je při makulární degeneraci nahrazeno jizevnatou tkání a pacient ztrácí schopnost číst a sledovat televizi. Touto chorobou trpí 10% lidí nad 65 let a až třetina lidí starších 75 let.
 

www.neovize.cz

Zdroj: NeoVize oční klinika Brno

Sdílejte článek

Doporučené