Přeskočit na obsah

Magnetická rezonance nového typu

Nizozemská společnost Philips uvádí na trh magnetickou rezonanci Ingenia Ambition X 1,5 T. Nejvýznamnější inovaci představuje technologie BlueSeal, díky níž je plně utěsněn magnet, což snižuje množství kapalného hélia potřebného k jeho chlazení na úplné minimum, a to na méně než půl procenta stávající normy. Přístroj je zcela nezávislý na dodávkách hélia. Plně utěsněný systém navíc nevyžaduje ventilační potrubí a je o 900 kg lehčí než jeho předchůdce, což výrazně snižuje nároky na umístění a náklady na stavební úpravy, které s sebou nese instalace konvenčních magnetů.

Ingenia Ambition X poskytuje špičkovou zobrazovací schopnost a současně podstatně zlepšuje celkovou efektivitu a ekonomiku provozu. Kombinace magnetu s technologií BlueSeal s dalšími inovacemi (například Compressed SENSE a VitalEye) mohou omezit prostoje, umožnit práci jediného operátora a urychlit časy vyšetření až o 50 %.

První komerční instalace přístroje Ingenia Ambition X byla nedávno dokončena v nemocnici Spital Uster. Toto zařízení je významným poskytovatelem primární zdravotní péče v kantonu Curych ve Švýcarsku.

V ČR bude přístroj Ingenia Ambition X představen odborné veřejnosti na XLI. Českém radiologickém kongresu, který se koná letos v říjnu v Olomouci. MT přinese podrobnější informace po ukončení kongresu.

Přístroj Ingenia Ambition X má značku CE a povolení 510 (k) Úřadu pro kontrolu potravin a léčiv (US Food and Drug Administration, USA).

Zdroj: MT

Doporučené

Zemřel profesor Miroslav Ryska

13. 12. 2022

S hlubokým zármutkem oznamujeme, že v pondělí 12. prosince 2022 ve večerních hodinách zesnul náměstek ředitele pro vědu a výzkum ÚVN, vynikající…

Zemřel prof. MUDr. Zbyněk Píša, CSc.

15. 11. 2022

Česká kardiologická společnost se smutkem přijala zprávu, že nás 19. října 2022 ve věku nedožitých 99 let opustil pan profesor Zbyněk Píša.