Přeskočit na obsah

Ministr zdravotnictví odvolal ředitele Nemocnice Na Bulovce

„Vzhledem k událostem posledních dní, které ukazují na závažnou trestnou činnost v Nemocnici Na Bulovce a s tím spojená podezření, která se objevila kolem pana Nováka, který je v této souvislosti trestně stíhaný, bylo nutné bezodkladně jednat. O tom, zda je pan Novák vinný nebo nevinný musí rozhodnout soud, nicméně pokud existuje podezření, že spáchal trestný čin v době, kdy působil ve vedení nemocnice, tak jeho další setrvání ve funkci pro mě bylo zcela neakceptovatelné. Pan Novák navíc nebyl schopen danou záležitost dostatečně vysvětlit. Jsem přesvědčen o tom, že nemocnice nyní potřebuje, aby v jejím vedení byl člověk, který se bude plně soustředit na nápravu zjištěných pochybení. Musíme dát proto prostor Policii ČR celou záležitost nezávisle vyšetřit,“ uvedl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

„V reakci na dění kolem Bulovky zadám kompletní revizi všech dodavatelských smluv ve všech přímo řízených organizacích ministerstva. Kromě toho budu od ředitelů nemocnic požadovat přesoutěžení všech dodavatelů spojených s touto kauzou, a to v co nejkratším termínu. Jakékoliv netransparentní smluvní vztahy nebudu v žádném případě tolerovat,“ dodal ministr Vojtěch.

František Novák nastoupil do funkce ředitele 1. května 2018, poté, co získal od nezávislé odborné výběrové komise největší počet hlasů. Nyní povede nemocnici statutární zástupkyně dosavadního ředitele, náměstkyně pro léčebně-preventivní péči MUDr. Hana Roháčová.

Zdroj: MZ ČR

Sdílejte článek

Doporučené

Zemřel profesor Miroslav Ryska

13. 12. 2022

S hlubokým zármutkem oznamujeme, že v pondělí 12. prosince 2022 ve večerních hodinách zesnul náměstek ředitele pro vědu a výzkum ÚVN, vynikající…

Zemřel prof. MUDr. Zbyněk Píša, CSc.

15. 11. 2022

Česká kardiologická společnost se smutkem přijala zprávu, že nás 19. října 2022 ve věku nedožitých 99 let opustil pan profesor Zbyněk Píša.