Přeskočit na obsah

MZ nevyhovělo návrhu na zápis veřejného neziskového zdravotnického zařízení

Tisková zpráva MZ

Ministerstvo zdravotnictví muselo zastavit správní řízení o návrhu na zápis Veřejného neziskového ústavního zdravotnického zařízení Středočeského kraje (VNÚZZ)  do rejstříku veřejných neziskových ústavních zdravotnických zařízení.

Byl to již druhý návrh Středočeského kraje v téže věci. První návrh byl zamítnut 14. 4. 2009 pro řadu zásadních procesních a právních pochybení v návrhu i v samotné zřizovací listině.

Druhý návrh na zápis VNÚZZ do rejstříku byl  podán hejtmanem MUDr. Davidem Rathem v době, kdy správní řízení o prvním neúčinném návrhu doposud nebylo pravomocně skončeno.

To je z právního hlediska zásadní překážka, která ministerstvu brání v zahájení a vedení řízení v téže věci. Ministerstvu zdravotnictví tak nezbývalo než zastavit řízení, aniž by zkoumalo věcnou stránku podání návrhu. Náš právní řád jinou možnost nepřipouští.

„Tak triviální formální nedostatky v případě obou žádostí svědčí buď o naprosté neznalosti platné legislativy a neprofesionalitě, nebo o promyšleném záměru neziskové zdravotnické zařízení nezřídit a pouze se tak tvářit," uvedl  první náměstek ministryně zdravotnictví Marek Šnajdr.

Ministerstvo zdravotnictví

Zdroj: www.mzcr.cz

Sdílejte článek

Doporučené

Zemřel prof. MUDr. Zbyněk Píša, CSc.

15. 11. 2022

Česká kardiologická společnost se smutkem přijala zprávu, že nás 19. října 2022 ve věku nedožitých 99 let opustil pan profesor Zbyněk Píša.