Přeskočit na obsah

MZ nevyhovělo návrhu na zápis veřejného neziskového zdravotnického zařízení

Tisková zpráva MZ

Ministerstvo zdravotnictví muselo zastavit správní řízení o návrhu na zápis Veřejného neziskového ústavního zdravotnického zařízení Středočeského kraje (VNÚZZ)  do rejstříku veřejných neziskových ústavních zdravotnických zařízení.

Byl to již druhý návrh Středočeského kraje v téže věci. První návrh byl zamítnut 14. 4. 2009 pro řadu zásadních procesních a právních pochybení v návrhu i v samotné zřizovací listině.

Druhý návrh na zápis VNÚZZ do rejstříku byl  podán hejtmanem MUDr. Davidem Rathem v době, kdy správní řízení o prvním neúčinném návrhu doposud nebylo pravomocně skončeno.

To je z právního hlediska zásadní překážka, která ministerstvu brání v zahájení a vedení řízení v téže věci. Ministerstvu zdravotnictví tak nezbývalo než zastavit řízení, aniž by zkoumalo věcnou stránku podání návrhu. Náš právní řád jinou možnost nepřipouští.

„Tak triviální formální nedostatky v případě obou žádostí svědčí buď o naprosté neznalosti platné legislativy a neprofesionalitě, nebo o promyšleném záměru neziskové zdravotnické zařízení nezřídit a pouze se tak tvářit," uvedl  první náměstek ministryně zdravotnictví Marek Šnajdr.

Ministerstvo zdravotnictví

Zdroj: www.mzcr.cz

Sdílejte článek

Doporučené