Přeskočit na obsah

Novým ředitelem FN Ostrava bude Jiří Havrlant

Nahradí tak dočasně zastupujícího ředitele Petra Vávru. Současně s tímto rozhodnutím se ruší třetí kolo výběrového řízení, jehož lhůta pro podání přihlášek končí zítra.

„Minulé kolo výběrového řízení skončilo remízou pana Havrlanta a paní Čermákové. To vytvořilo dva názorově rozdílné tábory, které odmítaly přijmout jednoho nebo druhého za nového ředitele. Tato reakce z terénu jasně ukázala, že volba pouze jednoho z nich by nepřispěla k řešení velmi složité situace, ve které se fakultní nemocnice nachází, proto jsem původně vyhlásil další kolo výběrového řízení. V mezičase se však oba nejúspěšnější kandidáti dohodli na tandemu pod vedením pana Havrlanta s paní Čermákovou jako první náměstkyní ředitele a přivedli tak oba tábory ke kompromisu. Toto rozhodnutí velmi vítám, protože nemocnice potřebuje stabilní vedení. V jejich spolupráci v čele nemocnice vidím synergii znalostí a schopností a myslím si, že se budou dobře doplňovat a názorově vyvažovat. Věřím, že tato volba stabilizuje nemocnici jak uvnitř, tak i navenek,“ uvedl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

„Dnešní rozhodnutí pana ministra považuji za naprosto správné. Nemocnice tak do svého vedení získává dvě velice kvalitní osobnosti, které mají potenciál aktuální situaci stabilizovat a nemocnici dále medicínsky rozvíjet. Taková příležitost se zkrátka neodmítá,“ řekl ostravský primátor Tomáš Macura.

„Situace kolem ostravské fakultní nemocnice je skutečně složitá a já jsem přesvědčen o tom, že dnešní rozhodnutí ministra Vojtěcha přispěje k jejímu dlouhodobému zklidnění. Od nového vedení v tomto nabitém složení si slibuji dobrou spolupráci nejen v rámci nemocnice, ale také s lékařskou fakultou, městem i krajem. Myslím si, že to byl od ministra dobrý tah,“ dodal hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák.

MUDr. Jiří Havrlant, MHA, (1964) je lékař atestovaný v oborech chirurgie a veřejné zdravotní pojištění. V roce 2012 získal titul Master of Healthcare Administration (MHA) v Praze. V období 1988–2004 pracoval jako lékař na chirurgickém oddělení Vítkovické nemocnice a. s. Ostrava. Kromě toho zastával v letech 1996–2003 pozici vedoucího odboru revizních lékařů RBP Ostrava. V téže zdravotní pojišťovně působí od roku 2003 doposud jako náměstek ředitele pro zdravotnictví.

Gabriela Štěpanyová, tisková mluvčí MZ ČR

Zdroj: Ministerstvo zdravotnictví

Sdílejte článek

Doporučené

Zemřel prof. MUDr. Zbyněk Píša, CSc.

15. 11. 2022

Česká kardiologická společnost se smutkem přijala zprávu, že nás 19. října 2022 ve věku nedožitých 99 let opustil pan profesor Zbyněk Píša.